Žemės ūkio ministras Jeronimas Kraujelis nusprendė atleisti iš pareigų į viešųjų ir privačių interesų konfliktą patekusį ministerijos valstybės sekretorių Alfonsą Tamošiūną.
© ELTA
J.Kraujelis ketvirtadienį sudarė Tarnybinės etikos ir tarnybinio nusižengimo tyrimo komisiją, kuri turi penktadienį pateikti savo išvadas dėl A.Tamošiūno viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje pažeidimo.

Seimo posėdyje ketvirtadienį ministras parlamentarus informavo, jog ketina pasirašyti įsakymą dėl A.Tamošiūno atleidimo. "Jis bus atleistas už pasinaudojimą (tarnybine padėtimi - BNS), suteikiant privilegijas artimiems asmenims", - sakė ministras.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, jog A.Tamošiūno žmona Gražina Tamošiūnienė, su kuria jis yra išsiskyręs, bet gyvena kartu, nuosavybės teise turi 12 žemės ir miško sklypų Elektrėnų, Vilniaus, Švenčionių rajonuose, Vilniaus mieste.

Preliminariais STT tyrimo duomenimis, projektuojant ir įteisinant šiuos sklypus buvo savanaudiškai pasinaudota turima informacija apie vertingus žemės sklypus.

A.Tamošiūnas trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė nieko bendra neturįs su buvusiai sutuoktinei priklausančiais sklypais.

STT šią savaitę Teisės ir teisėtvarkos komitetui (TTK) taip pat įvardijo Aplinkos ministerijos Vandens išteklių departamento direktorių Gintautą Naviką ir Nacionalinės žemės tarnybos generalinio direktoriaus pavaduotoją Juozą Gudaitį, kurie taip pat įtariami pasinaudojus tarnybine padėtimi.

"Preliminariais duomenimis, žemės sklypų projektavimas, matavimas bei įteisinimas išvardytiems įtakingiems pareigūnams ir jų artimiems giminaičiams buvo atliekamas pažeidžiant žemės reformą reglamentuojančius teisės norminius aktus bei savanaudiškai pasinaudojant turima informacija apie vertingus žemės sklypus", - teigiama STT direktoriaus Valentino Junoko pasirašytame rašte.

J.Kraujelio teigimu, sprendimą dėl J.Gudaičio turės priimti Nacionalinės žemės tarnybos generalinis direktorius. "Tų kurie yra įvardinti, mano nuomone, laukia atitinkamas likimas", - pažymėjo jis.

Savo ruožtu, J.Kraujelis pareiškė, jog STT pateikta pažyma yra "labai abstrakti" ir apgailestavo dėl jos paviešinimo. Išsiaiškinti, ar aukšti pareigūnai apsirūpindami sklypais pasinaudojo tarnybine padėtimi, premjerą Algirdą Brazauską šią savaitę paragino prezidentas Rolandas Paksas.

Prezidento nuomone, susikompromitavę pareigūnai turėtų būti atleisti iš pareigų, o esant jų kaltės įrodymams - patraukti atsakomybėn.

Šiuo metu STT pareigūnai atlieka tyrimą dėl Vilniaus apskrities viršininko administracijos, Nacionalinės žemės tarnybos, Aplinkos ministerijos bei Žemės ūkio ministerijos darbuotojų galimai neteisėtų veiksmų atkuriant jiems nuosavybės teises bei formuojant žemės sklypus.

Įtariama, jog kai kurie pareigūnai pasinaudojo 1999 metais gegužę priimtomis Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisomis, sudarančiomis galimybę perleisti nuosavybės teisių atkūrimą ne tik artimiems giminaičiams, bet ir kitiems asmenims.

STT duomenimis, šiuo metu valstybiniuose parkuose, kurių bendras plotas sudaro 565,8 tūkst. hektarų, yra projektuojami maždaug trys tūkstančiai sklypų. STT taip pat nustatė preliminarų į šiuos sklypus pretenduojančių piliečių sąrašus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (4)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (339)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (54)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (15)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Woody Alleno įdukros pasakojimas apie tvirkinimą sukrečia: ar tikrai režisierius tai darė 7-erių mergaitei vasarnamio palėpėje?

Dylan Farrow sako norinti, kad režisieriui Woody Allenui būtų pateikti kaltinimai dėl seksualinės...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (297)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (14)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (63)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...