aA
Į DELFI redakciją kreipėsi pustrečių metų amžiaus mergaitės mama. Moteris pasakoja, kad apsilankymas daugiaaukščiame pastate nusipirkti batų virto tikru košmaru: mergaitei, iškritus per lauko laiptinės balkone paliktą tarpą, skilo kaukolė, lūžo ranka. Namo valdytojai ir statytojai kaltina pačius tėvus – ko čia svetimi žmonės vaikšto?
© DELFI skaitytoja

Iškrito per tarpą

Kaip pasakoja vilnietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI), rugsėjo 6 dieną jos vyras ir dukra nuvyko į Ateities gatvėje 31b esantį namą nusipirkti batų. Pastate įsikūręs ne vienas ofisas, yra sporto klubas bei butai.

„Ten yra tokia lauko laiptinė. Laiptinė kaip laiptinė, yra turėklai. Vaikas bėgo link turėklų. Pasirodo, tarp turėklų ir grindų buvo paliktas tarpas. Ir ji per tą tarpą nukrito į apačią“, – pasakoja moteris.

Anot jos, vyras iškart nubėgo į apačią. Esą po lauko laiptine stovėjo pora ir mergaitė nukrito ant jų.

Atkirtis per nesaugų laiptinės tarpą iškritusios mergaitės tėvams: patys kalti
© DELFI skaitytoja

„Tai sumažino smūgį. Ji krito, galima sakyti, iš antro aukšto ant asfalto. Jai skilo kaukolė ir lūžo ranka“, – teigia moteris. Dukra, toliau pasakoja ji, buvo paguldyta į ligoninę, o po kelių dienų ją išleido namo.

„Situacija mus labai smarkiai paveikė. Kai jau viskas nurimo, daktarai pažadėjo, kad su galva viskas gerai, jokių pasekmių nebus, mes šiek tiek atsipalaidavome. Bet juk kažkoks kitas vaikas gali ten eiti, iškristi“, – sako nukentėjusios mergaitės mama.

Šeima, tikina ji, nesikreipė į policiją, tačiau geranoriškai nusprendė pasidomėti, kam priklauso pastatas ir juos įspėti, kad tarpas būtų užtaisytas.

Atkirtis per nesaugų laiptinės tarpą iškritusios mergaitės tėvams: patys kalti
© DELFI skaitytoja

Pastatas priklauso UAB „Stiebas“. Moteris teigia, kad susisiekė su įmonės vadove Nijole Miškiniene.

Mama pasakoja, kad N. Miškinienė pokalbio pradžioje bendravo labai maloniai, tačiau pranešus, kad nutiko nelaimė, įmonės vadovė pasiuto ir pradėjo rėkti.

Esą vadovė pradėjo klausinėti, iš kur moteris gavo jos numerį, ko iš viso vaikšto jie po privačią teritoriją. „Ji numetė ragelį. Su ja man ir nepavyko pakalbėti. Bandžiau perskambinti. Sakiau, kad aš tikrai nesikreipiau nei į policiją, nei kažkur kitur. Ji nesileido į kalbas“, – sako moteris.

Į redakciją, sako vilnietė, šeima kreipiasi, nes mintis, kad laiptinėje yra likęs tarpas, į kurį gali įkristi kitas vaikas, jiems neduoda ramybės.

Kaltina tėvus

DELFI susisiekė su N. Miškiniene. UAB „Stiebas“ vadovė tikino, kad apie šią situaciją nieko nežino. Užduoti jai klausimus sekėsi sunkiai, nes moteris vis kartojo, kad nieko nežino ir nieko nesupranta.

Taip pat N. Miškinienė kartojo, kad nesupranta, kodėl po kiemą vaikšto kažkokie vaikai. Priminus, kad pastate yra ir ofisai, ir sporto klubas, tad natūralu, kad į pastatą ateina ir iš jo išeina asmenys, kurie jame negyvena, N. Miškinienė vis tiek tikino, kad nesupranta apie kokį tarpą yra kalbama.

Pasiūlius jai atsiųsti lauko laiptinės nuotraukas, ji pareiškė, kad jai jokių nuotraukų siųsti nereikia ir toliau kartojo, kad nežino, apie ką kalbama.

„Pastatas yra pastatytas pagal projektą ir priduotas. Aš nesuprantu, per kokias skyles kažkas iškrito“, – tikina N. Miškinienė. Bandant jai nupasakoti situaciją, vadovė kartojo, kad nieko nesupranta.

Pasiteiravus, ar jai nesvarbu, kad jos prižiūrimame pastate susižeidė vaikas, ji patikino, kad svarbu. „Bet, suprantat, skambina iš kažkur tai. Iškrito vaikas. Tikrai niekas niekur neiškrito. Aš čia buvau, čia ištisom dienom būnu ir niekas nesikreipė. Tegul žiūri vaikus“, – teigia vadovė.

Anot jos, tai tėvai kalti, kad neprižiūri savo vaikų.

Ir nors visą pokalbio laiką N. Miškinienė tikino, kad į ją dėl susižeidusio vaiko niekas nesikreipė, pokalbio pabaigoje vadovė išsidavė, kad vis dėlto su ja buvo susisiekta.

„Aš nežinau, kas jai (mergaitės mamai – DELFI) davė mano telefono numerį. Ji man pradėjo skambinti, nesuprantu, ko ji kreipėsi. Kodėl ji manęs nepasikvietė, kai vaikas iškrito? Nesuprantu iš kur tas vaikas iškrito. Jeigu ji ėjo ir nepražiūrėjo savo vaiko, tai aš gi nekalta“, – tikina į N. Miškinienė.

Turėtų būti vaikams saugaus dydžio

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė spaudai Ligita Luščiauskaitė DELFI informavo, kad UAB „Stiebas“ pastatė minimą administracinės paskirties pastatą.

Ji primena, kad projektuojant ir statant visuomeninius pastatus privaloma taikyti Statybos įstatymą ir statybos techninius reglamentus.

„Teisės aktuose nurodyta, kad visuomeninės paskirties statiniai turi būti suprojektuoti ir pastatyti taip, kad juos naudojant ir prižiūrint būtų išvengta nelaimingų atsitikimų (paslydimo, kritimo, susidūrimo, nudegimo, nutrenkimo, sužalojimo elektros srove, sprogimo ir pan.) rizikos.

Statybos techniniame reglamente STR 2.02.02:2004 „Visuomeninės paskirties statiniai“ yra nurodyta, kad turi būti parengti, tokie projektiniai sprendiniai ir parinkti tokie statybos produktai, kad naudojant statinį būtų išvengta kritimo, pasikeitus grindų lygiui, o angų dydžiai turi būti ribojami iki vaikams saugaus dydžio, neleidžiančio jiems įkliūti į šias angas“, – rašo L. Luščiauskaitė.

Anot jos, ar statinio projekto sprendiniai yra tinkamai įgyvendinti, atsako statybos vadovas ir statinio statybos techninis prižiūrėtojas, o statinio projektuotojas pasirašydamas projektą, prisiima atsakomybę, kad statinio projektas atitinka Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatas.

„Manome, kad konkrečioje situacijoje reikia žiūrėti statinio projekto sprendinius ir kaip tie sprendiniai įgyvendinti“, – priduria atstovė spaudai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Svarbiausios NATO pratybos nuo Šaltojo karo laikų: scenarijus – lyg iš įtempto siužeto trilerio (332)

Desantinės operacijos metu užpuolama NATO valstybė, o 5-ąjį Šiaurės Atlanto sutarties...

Siurprizas dirbantiesiems savarankiškai: mokesčiai didės (312)

Vyriausybės pateiktame „ Sodros “ biudžeto projekte – paslėptas siurprizas. Kartu su juo...

Širinskienė paviešino VTEK pokalbio įrašą: duokit kompensaciją, kad jo neliktų

„Valstietė“ Agnė Širinskienė penktadienį paviešino 2017 m. pokalbio įrašą, kuriame...

Ant Seimo stalo – įstatymo pataisos, įnešiančios lemtingų pokyčių „klevams“ (36)

Siūlymas laikinąjį vairuotojo pažymėjimą paversti galiojančiu ne dvejus, o trejus metus,...

Rusija ir Kinija telkia jėgas: dviejų galiūnų taikinys neramina viso pasaulio ekspertus (6)

Rusija ir Kinija telkia jėgas, siekdamos neleisti įsigalėti vakarietiškai pasaulio tvarkos...

Šarvojant mirusį tėvą – įžūlus kaimynų poelgis: vilnietis taip visko palikti nežada (47)

Nugriauti svetimą turtą, susimokėti baudas ir tuomet statyti savo statinį – į tokią verslo...

Kaune, Aleksote, dėl tragiško įvykio susidarė didžiulės spūstys (3)

Ketvirtadienio rytą Kauno policija gavo pranešimą, kad ant Aleksoto tilto paliktas automobilis...

Karbauskis paviešino VTEK pokalbių išklotines ir pateikė Seimui prašymą pradėti apkaltos procesą Urbšiui (36)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis...

Pribloškiantis Sabonio sezono startas: istorinis dvigubas dublis, žvėriškas dėjimas ir puiki pergalė (16)

Fantastišku pasirodymu reguliarųjį NBA sezoną pradėjo Domantas Sabonis ir Indianos...

Patenkintas Jasikevičius „gražuolių“ matyti „Žalgiryje“ nenori: turime iš naujo tapti žvėrimis specialiai Krepšinis.lt iš Stambulo (28)

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo įspūdingą žaidimą puolime bei atidarė pergalių sąskaitą...