Generalinė prokuratūra turėtų ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius tikrinti laikmenas, kuriose saugomos techninės komandos apie teisėsaugininkų vykdomą telefoninių pokalbių pasiklausymo pradžią ir pabaigą. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) siūlo tokią nuostatą įteisinti patobulintame Operatyvinės veiklos įstatyme.
Alvydas Sadeckas
© ELTA
Kaip pranešė Seimo ryšių su visuomene skyrius, komitetas įregistravo nemažai pasiūlymų parlamente svarstomam Operatyvinės veiklos įstatymo naujos redakcijos projektui. Jais siekiama griežčiau ir aiškiau reglamentuoti operatyvinių veiksmų atlikimo tvarką, praplėsti prokurorų galimybes kontroliuoti operatyvinės veiklos teisėtumą ir atsakomybę už šią kontrolę, didinti Vyriausybės vaidmenį koordinuojant operatyvinę veiklą.

NSGK nariai siūlo palikti galiojančią nuostatą, kad Vyriausybės įgaliota institucija privalo sudaryti galimybes generaliniam prokurorui ar jo įgaliotam prokurorui susipažinti su laikmenomis, kuriose saugomos visos techninės komandos apie telefoninių pokalbių pasiklausymo pradžią ir pabaigą.

Šiam tikslui įgyvendinti komitetas ragina papildyti įstatymą nuostata, kad generalinis prokuroras ar jo įgaliotas prokuroras turi ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius atlikti patikrinimus, kaip laikmenose saugoma tokia informacija (techninės komandos). Apie kontrolės rezultatus prokurorai kiekvienos eilinės Seimo sesijos metu turėtų informuoti Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisiją.

Be to, NSGK siūlo numatyti, kad operatyvinių tarnybų pareigūnai, kreipdamiesi į prokurorus dėl operatyvinių veiksmų sankcijos arba jos pratęsimo, turėtų pateikti tyrimo medžiagą ir kitus dokumentus, pagrindžiančius būtinumą taikyti operatyvinius veiksmus. Galiojantis įstatymas neapibrėžia, kokius duomenis prokurorams privalo pateikti operatyvininkai.

Pasak komiteto pirmininko A. Sadecko, prokurorai turėtų analizuoti operatyvinių veiksmų pagrįstumą bei tikslingumą. "Kai operatyvinės veiklos subjektai kreipsis dėl telefoninių pokalbių pasiklausymo, prokurorai, prieš rašydami teismui teikimus dėl sankcionavimo arba sankcijos pratęsimo, galės pareikalauti informacijos apie atliekamus kitus operatyvinius veiksmus ir jų rezultatus. Taip bus įsitikinama, kad operatyvinės veiklos subjektai nepiktnaudžiauja šia veiklos forma", - pažymėjo parlamentaras.

A.Sadecko teigimu, norint sustiprinti Vyriausybės, kuri pagal Konstituciją privalo garantuoti valstybės saugumą ir viešąją tvarką, vaidmenį, siūloma numatyti, kad Ministro Pirmininko ar jo įgalioto asmens iniciatyva ne rečiau kaip kas 3 mėnesius būtų rengiami koordinaciniai pasitarimai.

NSGK nuomone, taip pat būtina užtikrinti, kad operatyvinės veiklos metu renkama informacija būtų naudojama griežtai pagal paskirtį ir įstatymų nustatyta tvarka.

Operatyvinės veiklos įstatymo naujos redakcijos ir su ja susijusių Baudžiamojo proceso kodekso, Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo bei Prokuratūros įstatymo pakeitimų ir papildymų projektus parengė šalies vadovo sudaryta darbo grupė, vadovaujama jo patarėjos Tomos Birmontienės.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (57)

Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (343)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

Orai: plūstelėjus – 19 laipsnių šalčiui žiema staiga persigalvos (9)

Savaitės pradžia šalyje bus šalta, naktimis vietomis temperatūra kris iki –19 laipsnių....

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (833)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Su Ballais vargstantis Šeškus: visa komanda išsibalansavusi (37)

LaMelo ir LiAngelo Ballai surengė rezultatyvų pasirodymą ir pelnė trečdalį Prienų-Birštono...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (59)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (830)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Rezultatyvus brolių Ballų pasirodymas nublanko prieš „Pieno žvaigždžių“ rekordą (64)

LiAngelo ir LaMelo Ballai atsidarė savo sąskaitas „Betsafe– LKL “ pirmenybėse. Rezultatyviai...

Neįprasčiausios pasaulio oro linijos gundo masažais ir apsinuoginusiomis stiuardesėmis (4)

Civilinės aviacijos sektorius – vienas labiausiai kerinčių pasaulyje. Paslaugų kokybė verslo ir...

Atkartokite Meghan Markle stilių šiais 6 klasiškais deriniais (6)

Turbūt daug kas pavydi merginai iš Kalifornijos, neilgai trukus tapsiančiai britų karališkosios...