aA
Netrukus prasidės nauji mokslo metai. Tačiau klausimų dėl ugdymo proceso kyla tiek tėvams, tiek mokiniams, tiek pedagogams. Pateikiame svarbiausius saugumo dėl COVID-19 reikalavimus, kurių turės laikytis švietimo ir ugdymo įstaigos.
Rugsėjo pirmoji Nemenčinės Gedimino gimnazijoje
Rugsėjo pirmoji Nemenčinės Gedimino gimnazijoje
© DELFI / Domantas Pipas

Nuo rugsėjo 1-osios visas mokymosi procesas turės vykti tik kontaktiniu būdu. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pabrėžia, kad mokyklose ir toliau turės būti užtikrintos būtiniausios saugumo priemonės.

Kaukės. Apsaugines veido kaukes dėvėti kontaktinių užsiėmimų metu turės visi moksleiviai ir studentai, išskyrus pradinukus.

Skiepai. Moksleiviams ribojimai dėl skiepų nebus taikomi. Moksleiviai galės lankyti mokyklas, net jei jie yra sulaukę 12 metų, bet nėra skiepyti. Aukštojo mokslo ir profesinio mokymo įstaigų studentai atvykti į kontaktinius užsiėmimus gali, tik jei yra paskiepyti, turi imunitetą ar galiojantį neigiamą COVID-19 testą. Reikalavimai būti pasiskiepijus arba periodiškai testuotis taip pat galioja visiems pedagogams.

Atstumai. Aukštojo mokslo ir profesinio mokymo įstaigos, kai tai įmanoma, turės užtikrinti 2 metrų atstumą tarp studentų, viename grupių, klasių sraute gali būti ne daugiau kaip 150 asmenų. Galutiniai saugumo reikalavimai mokykloms bus nustatyti šią savaitę.

Testavimas. Testai turintiems imunitetą nuo COVID-19 nereikalingi, neskiepytiems ar imuniteto neturintiems moksleiviams jie yra rekomenduojami, bet neprivalomi. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad atsisakymas testuoti negali tapti barjeru patekti į mokyklą. Visos mokyklos turės sudaryti sąlygas moksleiviams savanoriškai testuotis vienu iš mokyklos pasirinktų būdų – kaupinių metodu arba savikontrole greitaisiais antigenų testais.

Kitos saugumo priemonės. Visi grįžtantieji prie kontaktinio ugdymo turės laikytis socialinės distancijos, vengti klasių, grupių srautų maišymosi, turės būti vėdinamos ir dezinfekuojamos patalpos, vežant mokinius autobusais būtina laikytis kaukių dėvėjimo rekomendacijų.

Grįžimas prie nuotolinio ugdymo. Pradinukai visą laiką mokysis kontaktiniu būdu, pablogėjus sergamumo rodikliams būtų įvestas reikalavimas dėvėti kaukes. Abiturientai net ir esant sudėtingai pandeminei situacijai nuo 2022-ųjų vasario taip pat mokytųsi tik klasėse. Dėl likusių švietimo sistemos dalyvių, esant sudėtingai situacijai, Vyriausybė numačiusi galimybę palikti kontaktinį ugdymą tik turintiems imunitetą ar besitestuojantiems. Švietimo įstaigų veiklos apribojimai gali būti įvedami tiek konkrečios mokyklos, tiek savivaldybės, tiek nacionaliniu lygiu.

Izoliacija. Susirgus moksleiviui ar studentui, dėl poreikio izoliuotis klasei ar grupei spręs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, dėl mokinių tolesnio ugdymo būdo sprendimą priims mokykla. Moksleiviui, kuriam taikoma izoliacija, turi būti užtikrinamas nuotolinis ugdymas, esant galimybei, jis gali būti nuotoliniu būdu prijungiamas prie kontaktinių klasės užsiėmimų.

Neformalusis švietimas. Neformaliojo vaikų švietimo veiklos uždarose vietose, laikantis nustatytų saugumo sąlygų, vyks kontaktiniu būdu, kai grupėje iki 30 vaikų. Jei vaikų daugiau – galės dalyvauti tik pasiskiepiję, persirgę arba reguliariai besitestuojantys.

Sveikatos pažymos. Moksleiviai ir darželinukai turi turėti galiojančią sveikatos pažymą – ji galioja metus, tad ne visais atvejais būtina pažymą pristatyti rugsėjo 1-ąją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(39 žmonės įvertino)
3.3077

Top naujienos

Vytenis Miškinis

Kruviną egzekuciją sugyventiniui suplanavusi moteris: jis nesirūpino manimi ir nesitvarkė (3)

Sugyventiniu atsikratyti nusprendusi vilnietė nuviliojo jį prie geležinkelio bėgių, ten du...

Daiva Žeimytė-Bilienė, ciklas „(Iš)gyventi", parengė Agnė Keizikienė

Iš Mariupolio ištrūkęs Sergejus – apie karo baisumus ir žmonių nusiteikimą: „rusų pasaulio“ laukę vietiniai savo akimis pamatė, ką jis reiškia (2)

„Aš iš Ukrainos, iš Mariupolio, mano vardas Sergejus. Tik truputį kalbu lietuviškai,...

Elektros kaina Lietuvoje priartėjo prie nulio: kovo mėnuo gali tapti tokiu, koks buvo jau seniai (58)

Elektra Lietuvoje šeštadienį paryčiais atpigs iki maždaug 0,2 cento už kilovatvalandę. Tai...

Parengė Eglė Gatelytė

Vokiečių ekspertas: Vakarai turi naują lyderę (2)

Kol Vokietiją dusina neryžtingumas ir biurokratinė inercija, Vakarai sulaukė tikrosios...

Atsargos pulkininkas nesupranta Ukrainos sprendimų: tai niekais pavers svarbiausią kariuomenės užduotį (23)

Ukrainos karo ekspertas Olegas Ždanovas įsitikinęs, kad Ukrainos pajėgoms nėra jokios...

Euro 2024 atrankos starte progų turėję lietuviai iš Serbijos grįš tuščiomis

Lietuvos futbolo rinktinė nesėkme pradėjo 2024-ųjų Europos čempionato atrankos turnyrą:...

Toma Miknevičienė

Itin sparčiai plinta priklausomybė nuo pornografijos: į seksologą kreipiasi savo vyrus pričiupusios moterys (6)

Neseniai „Gemius“ paskelbtas tyrimas atskleidė įdomią lietuvių naršymo internete statistiką....

„Žalgiris“ patampė „Fenerbahče“ už atlapų, bet Stambule liko be svarbios pergalės (1)

Kauno „Žalgirio“ (15-15) viltys prasibrauti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas neišaugo....

Gėlių prekeiviai jau imasi prekybos: vėliau kaina turėtų augti (1)

Turguose jau galima išvysti pirmųjų žydinčių lietuviškų gėlių. Nors augalų vazonėliuose...

„Žalgirio“ sirgalių košmaras: su komanda skridę fanai nebuvo įleisti į „Fenerbahče“ areną iš policijos – raginimai skirstytis (1)

Kauno „Žalgiris“ Stambule galėjo turėti solidesnį palaikymą: dalis iš Lietuvos keliavusių...