„Prisijungti prie NATO nusprendusios valstybės į šią organizaciją ateina labiau ne kaip saugumo vartotojos, o kaip tiekėjos, turinčios modernias ir gerai organizuotas karines pajėgas – tai reikšmingai padidins saugumą visame Baltijos jūros regione. Kartu Lietuva tampa dar saugesne šalimi investicijoms nei buvo iki šiol. Valstybės pritrauktų tiesioginių užsienio investicijų suma vien šių metų pirmąjį pusmetį siekė per 252 mln. eurų ir turime ambicingų planų šiuos skaičius didinti ateityje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Trečiadienį Seimas ratifikavo 2022 m. liepos 5 d. Briuselyje pasirašytus Šiaurės Atlanto sutarties protokolus dėl Švedijos Karalystės ir Suomijos Respublikos prisijungimo prie NATO. Šioms šalims išreiškus valią prisijungti prie NATO ir sėkmingai įgyvendinus pirmuosius proceso etapus, ratifikuoti sutarties protokolą turės visų 30-ies aljansui priklausančių valstybių parlamentai.

Nepaisant šiuo metu sudėtingos geopolitinės padėties Europoje, Lietuva išlieka patraukli užsienio investuotojams. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos duomenimis, vien per pirmąjį šių metų pusmetį į Lietuvą atėjo 15 naujų užsienio investuotojų, dar 16 žada plėtrą. Skaičiuojama, kad tai sukurs daugiau kaip 3 tūkst. darbo vietų.

Per visus 2021-uosius metus VšĮ „Investuok Lietuvoje“ patvirtino 49 tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektus. Dar 22 Lietuvoje jau veikiančios įmonės pernai patvirtino plėtros projektus.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)