„Rezervų yra ir koalicijos viduje, ir socialdemokratų partijos viduje. Girdėjome, partijos pirmininkė Blinkevičiūtė sakė pati balsuotų už projektą, jeigu būtų Seimo narė. Tikiuosi, kad frakcija pirmininkę palaikys ir balsuos“, – LRT radijui teigė A. Armonaitė.

Politikė akcentuoja, kad partijos, kurių programinėse nuostatose yra įrašytas įsipareigojimas dėl partnerystės įstatymo, turi jausti atsakomybę prieš savo rikėjus.

„Jeigu partijos, kurios turėjo savo programose arba vis tiek palaiko civilinės sąjungos projektą, jeigu jos visos subalsuotų, tas projektas būtų priimtas“, – akcentavo Laisvės partijos pirmininkė.

„Jeigu socialdemokratai yra išrinkti į Seimą su programoje esančiu partnerystės įstatymu, tai jų neatleidžia nuo atsakomybės rinkėjams, kurie balsavo su lūkesčių, kad jie palaikys. (...) Lygiai tokia pati tezė Liberalų sąjūdžiui“, – akcentavo A. Armonaitė.

ELTA primena, kad Seimas po svarstymo gegužės mėnesį pritarė valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą.

Skeptiškai įstatymą vertina dalis Seimo narių valdančiojoje daugumoje ir opozicijoje. Abejones dėl projekto ne kartą yra išsakęs ir prezidentas. Visgi, konkrečių įstatymo detalių bei savo požiūrio dėl jų šalies vadovas nekomentuoja ir tikina, kad laukia galutinio Seimo apsisprendimo.

Įstatymą inicijavusios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė rugpjūčio pabaigoje pareiškė, kad artėjanti Seimo rudens sesija yra paskutinė, kada galima priimti Civilinės sąjungos įstatymo projektą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)