„Situaciją vertinu labai blogai. Kaip ir savo kolegos Mariaus Matijošaičio elgesį“, – raštu Eltai atsakė A. Armonaitė.

„Nors dar nesulaukęs partijos institucijų sprendimų, M. Matijošaitis susistabdė narystę partijoje ir pasitraukė iš EP sąrašo, vakar susirinkusi partijos Valdyba aptarė situaciją ir kreipėsi į partijos Etikos komisiją. Siūlau kolegos elgesį įvertinti visu griežtumu“, – pabrėžė ji.

Visgi, nepaisant nemalonumų partijai, A. Armonaitė viliasi, jog „Skaidrinam“ akcija „atneš daugiau skaidrumo mūsų politinėje sistemoje, o visos istorijos bus pamoka tiek naujiems, tiek patyrusiems politikams“.

Kiek anksčiau M. Matijošaičio elgesį įvertino Laisvės partijos keliamas kandidatas prezidento rinkimuose Dainius Žalimas.

Brangūs Seimo narių „žaislai“, pirkti už mokesčių mokėtojų lėšas, jo vertinimu, yra netoleruotini ir nepateisinami.

„Brangūs Seimo narių žaidimai ir žaislai už valstybės biudžeto, t. y. mokesčių mokėtojų, pinigus yra netoleruotini ir nepateisinami. Jie niekaip nedera su Seimo narių priesaika sąžiningai tarnauti demokratijai ir Lietuvos žmonių gerovei. Vargu, ar tiek dėmesio skiriant žaidimams, gali pakakti pastangų ir laiko darbams“, – feisbuke komentavo D. Žalimas.

Iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas pirmadienį paskelbė, kad Laisvės partijos narys M. Matijošaitis iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų pirko įvairios kompiuterinės įrangos ir garso aparatūros. Be to, patikrintos ataskaitos atskleidė, kad „laisvietis“ kas mėnesį papildomai įrangos nuomai išleisdavo beveik 500 eurų.

Pats M. Matijošaitis pirmadienį teigė, kad įranga buvo tikslingai naudojama darbui Seime. „Laisviečio“ teigimu, už tai, kas bus įvertinta kaip netikslinga įranga, jis lėšas Seimo kanceliarijai grąžins. Taip pat M. Matijošaitis nurodė po kadencijos parlamente visą pirktą įrangą jis paliksiantis Seimo nuosavybei.

Visgi, jau kitą dieną politikas paskelbė stabdantis narystę Laisvės partijoje ir pasitraukiantis iš „laisviečių“ sąrašo Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Į tyrimą kiek anksčiau sureagavo ir energetikos ministras, Seimo narys Dainius Kreivys. Konservatorius Seimo kanceliarijai grąžino visas nuo 2021 m. panaudotas išlaidas, mat, turėdamas tarnybinį transportą iš parlamentinių lėšų draudė savo asmeninį automobilį.

Pernai pavasarį A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

Mitalas neigiamai vertina M. Matijošaičio konfliktą su D. Žalimu


Laisvės partijai atsidūrus Seimo „čekiukų“ skandalo epicentre, į situaciją socialiniame tinkle „Facebook“ sureagavo ir partijos kandidatas į prezidentus bei Europos Parlamentą (EP) Dainius Žalimas.

Į D. Žalimo viešą kritiką netruko sureaguoti ir pats M. Matijošaitis, pavadindamas kolegos pareiškimus „polemika ir išvedžiojimais“.

Tokius bendrapartiečio komentarus „laisviečių“ frakcijos Seime seniūnas Vytautas Mitalas įvertinano neigiamai.

„Prastas komunikacijos pavyzdys vėlų vakarą. Geriau to nedaryti“, – žurnalistams trečiadienį Seime teigė V. Mitalas.

Pasak jo, kol kas M. Matijošaičio argumentai dėl to, kokiais tikslais įsigijo kompiuterinę įrangą, jo neįtikina.

„Manęs neįtikino jo argumentai. Pažiūrėsiu kaip vėliau kolegos Etikos komisijoje tą klausimą nagrinės. Tai yra ir teisinis klausimas, bet taip pat ir moralinis klausimas. Į juos svarbu atsakyti kiekvienam asmeniškai, puikiai suprantant, ką jis su tomis lėšomis darė“, – kalbėjo V. Mitalas.

Seimo Etikos komisija tirs M. Matijošaičio kompiuterinės įrangos įsigijimą, tačiau visų per kadenciją patirtų išlaidų nevertins

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė tirti parlamentaro Mariaus Matijošaičio parlamentinėmis lėšomis apmokėtą kompiuterinės ir programinės įrangos įsigijimą. Visgi komisija netikrins visų Seimo nario per kadenciją panaudotų parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Pasak komisijos pirmininkės Aušrinės Norkienės, M. Matijošaitis komisijai turės pats nurodyti išlaidas, dėl kurių teisėtumo jam kyla klausimų.

„Siūlyčiau pradėti tyrimą dėl konkretaus atvejo, kuris minimas žiniasklaidoje (kompiuterinės ir programinės įrangos įsigijimas – ELTA), paprašant kolegą patį įvertinti ir mums pateikti jį dominančias savo išlaidas mūsų vertinimui“, – etikos sargų posėdyje trečiadienį kalbėjo A. Norkienė.

„Primenu, kad Seimo narys turi teisę spręsti ir jis pats yra atsakingas, kaip jis paskirsto parlamentines lėšas“, – pažymėjo komisijos pirmininkė.