aA
Vienas po kito iš pareigų atleidžiami aukšti Ukrainos pareigūnai, kilęs skandalas, paaiškėjus, jog gynybos ministerija maistą kariams perka brangiau nei produktai kainuoja mažmeninėje rinkoje. Panašu, jog į viešumą iškilo iki karo pradžios rimtu Ukrainos skauduliu buvusios korupcijos problemos, o aistras tik dar labiau kursto autoritetinguose JAV leidiniuose pasirodžiusi informacija, leidžianti įtarti, kad apie ruošiamą Rusijos puolimą ukrainiečiams buvo pranešta dar prieš mėnesį, tačiau šia informacija kažkodėl nesuskubta pasinaudoti. Kas iš tiesų vyksta Ukrainoje? Buvęs šalies prezidento administracijos patarėjas Oleksijus Arestovičius neslepia, jo šalyje Rusijos žvalgyba šiuo metu vykdo strateginio lygmens informacinę – psichologinę operaciją, kurios tikslas – eliminuoti svarbiausius asmenis, pakirsti visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis.
Oleksijus Arestovičius
Oleksijus Arestovičius
© Vida Press

Ukrainoje – atleidimų ir kaltinimų korupcija banga

To, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje – nebuvo nuo pat karo pradžios. Prezidento Volodymyro Zelenskio sprendimu patenkintas jo administracijos vadovo pavaduotojo Kyrylo Tymošenkos prašymas atleisti iš pareigų.

Prieš tai prašymą trauktis įteikė visuomeninis prezidento administracijos patarėjas O. Arestovičius. Taip jis pasielgė sulaukęs didžiulės kritikos po to, kai tiesioginiame eteryje pareiškė, kad į daugiabutį Dnipro mieste Rusijos raketa pataikė, kai ją nesėkmingai bandė numušti Ukrainos kariuomenės oro erdvės gynyba. Netrukus O. Arestovičius atsiprašė, teisinosi nuovargiu, vėliau savo atsiprašymą atšaukė, o galiausiai įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

V. Zelenskio administracijos vadovo pavaduotojas K. Tymošenka iš pareigų nusprendė trauktis dėl pasipylusios kritikos, paaiškėjus, kad jis važinėjo visureigiu, kurį JAV automobilių koncernas „General Motors“ skyrė Ukrainai žmonių gelbėjimui iš kovos zonų ir humanitarinėms misijoms. Pareigūnas tikino, kad jo kelionės šiuo automobiliu buvo tarnybinės. K. Tymošenko, anot ukrainiečių žiniasklaidos, buvo kritikuojamas ir už tai, kad regionuose peržengė savo, kaip prezidento administracijos pareigūno įgaliojimus ir užsiėmė politine veikla.

Arestovičius: Rusijos žvalgyba Ukrainoje vykdo informacinę – psichologinę operaciją
© AFP / Scanpix

Ukrainos politinę vadovybę krečiant korupcijos skandalui, iš pareigų pasitraukė žiniasklaidos kritikos sulaukęs gynybos ministro pavaduotojas Viačeslavas Šapovalovas, kuris iki šiol buvo atsakingas už kariuomenės aprūpinimą maistu ir įranga. Pareigų taip pat neteko generalinio prokuroro pavaduotojas Oleksijus Symonenka, įtariant šešiaženklio kyšio paėmimu sulaikytas savivaldybių, teritorijų ir infrastruktūros plėtros viceministras Vasylis Losynskis, iš pareigų atleisti penkių sričių – Dnipropetrovsko, Zaporižios, Kyjivo, Sumų ir Chersono – gubernatoriai.

O. Arestovičius: pasitraukiau pats, tačiau kai kas dėl to labai pasistengė

Nemažai klausimų sukėlė neseniai paaiškėję faktai apie galimus nesutarimus ar bent nesusikalbėjimą tarp dviejų Ukrainos specialiųjų tarnybų, karinės žvalgybos ir saugumo tarnybos. Būtent Ukrainos saugumiečiai apkaltinę išdavyste kovo mėnesį nušovė bankininką Denisą Kirejevą, kuris iš tiesų buvo karinės žvalgybos agentas ir pranešęs apie planuojamą Rusijos puolimą likus kelioms valandoms iki jo pradžios padėjo išgelbėti Kijevą.

Po pertraukos į viešąją erdvę sugrįžęs O. Arestovičius duodamas interviu rusų kalba transliuojančiai Izraelio radijo stočiai „106.4 FM“ susilaikė nuo specialiųjų tarnybų veiklos vertinimo, minėjo, kad to reikia klausti šių institucijų vadovų.

Visgi, jis atskleidė, kad visi šie įvykiai – toli gražu nėra sutapimas. Tiek Rusijai, tiek ir Ukrainai telkiant pajėgas ir ruošiantis itin nuožmiems mūšiams, vyksta procesai, kuriuos buvęs Ukrainos prezidento administracijos patarėjas pavadino psichologine operacija.

Arestovičius: Rusijos žvalgyba Ukrainoje vykdo informacinę – psichologinę operaciją
© Reuters / Scanpix

„Mano vertinimu, prieš lemiamą periodą, strateginiame lygmenyje vykdoma psichologinė – informacinė operacija, kurios tikslas – iš Ukrainos gynybos sistemos eliminuoti esminius žmones, pakirstus pasitikėjimą, tarpusavyje sukiršinti visuomenines organizacijas.

O pagrindinis tikslas – supriešinti visuomenę ir valstybę. Beje, tai yra visų informacinių – psichologinių operacijų esminis tikslas“, – tiesioginiame Izraelio radijo eteryje kalbėjo O. Arestovičius.

Paklaustas, ar jo paties atsistatydinimą reikėtų vertinti, kaip šios operacijos rezultatą, O. Arestovičius tikino, sprendimą trauktis priėmęs pats.

„Dar prieš Rusijos puolimą padarė viską, kad mane išmestų. Nors pasitraukiau pats, tačiau kai kas abejose sienos pusėse iš tiesų labai pasistengė“, – kalbėjo O. Arestovičius.

Karui keičiant formą, vyksta strateginio lygmens psichologinės kovos

Nuo pat karo pradžios Ukrainos visuomenę raminusio taip pat vienu labiausiai atpažįstamu šalies atstovu tapusio O. Arestovičiaus atleidimas iš pareigų, jo prašymo trauktis patenkinimas daug kam buvo itin netikėtas. Nors Ukrainos prezidento administracija šio prašymo galėjo ir netenkinti, palikti O. Arestovičių visuomeninio patarėjo pareigose, tačiau pasielgta priešingai.

Ar apmaudi O. Arestovičiaus klaida tiesioginiame eteryje pareiškus apie nesėkmingą bandymą numušti Rusijos raketą, kuri galiausiai pataikė į daugiabutį Dnipro mieste, netapo pretekstu juo atsikratyti?

Pats O. Arestovičius šio klausimo komentuoti nepanoro bei tikino, kad jį derėtų adresuoti Ukrainos prezidentūrai, nes jis pats nepriėmė sprendimo pats save atleisti iš pareigų.

Paprašydamas patikslinti išsakytus teiginius apie šiuo metu Ukrainoje Rusijos specialiųjų tarnybų vykdomą informacinę – psichologinę operaciją, minėjo, kad ji tiesiogiai susijusi su tuo, jog karas pareina į naują fazę.

Rusijos karinės bendrovės „Wagner“ samdiniai Ukrainoje
Rusijos karinės bendrovės „Wagner“ samdiniai Ukrainoje
© twitter

„Karas keičia savo formą, tai reikia, kad abi pusės turi savo tikslus. Esminių žmonių eliminavimas, apie tai gali tik svajoti bet kuris atitinkamų struktūrų atstovas.

Tai strateginio lygmens operacija, apimanti tiek politines, tiek ir karines priemones“, – reziumavo O. Arestovičius.

Prognozuoja, kad apšaudymai raketomis nesiliaus

Kalbėdamas apie netolimą perspektyvą jis prognozavo, kad raketų apšaudymai Ukrainoje tęsis dar ilgai, nes Rusija šių ginklų turi pakankamai daug. Vien tik raketų kompleksų „S-300“ ir „S-400“ liko virš 7 tūkst., tačiau panašu, kad kitos ginkluotės atsargos ima sekti, tokią išvadą galima daryti analizuojant, kokios raketos prieš Ukrainą naudojamos šiuo metu.

Kupianskas
Kupianskas
© AP / Scanpix

„Galima konstatuoti, kad jie susiduria su kai kuriomis problemomis. Kiek dar tęsis apšaudymai, į kokius objektus bus taikomasi, kokios priemones ir kokia apimtimi bus naudojamos, šis klausimas iki šiol lieka be atsakymo. Esama pernelyg daug faktorių, jog būtų galima prognozuoti.

Galiu pasakyti, jog laiko tarpai tarp apšaudymų turėtų ilgėti, raketų skaičius – mažėti. Nuostolių taip pat turėtų būti mažiau, nes mūsų oro erdvės gynybai lengviau susitvarkyti su mažesniu raketų skaičiumi. Tačiau aš esu tikras, kad jie nesiruošia sustoti ir apšaudymai tęsis“, – reziumavo O. Arestovičius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(85 žmonės įvertino)
4.1647

Top naujienos

Pristatyta mokesčių reforma: individualiai dirbančių laukia mokesčių didinimas, atsisakoma populiarios lengvatos papildyta (15)

Po ilgos tylos antradienio rytą finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė ilgai paslaptyje...

Uždraudė pristatyti užsienio universitetus Lietuvos moksleiviams: vadina tai cenzūra ir sovietiniais metodais organizatorius spaudė Lietuvos aukštosios mokyklos (1)

Tarp populiariausių šalių studijoms užsienyje tvirtai laikosi Vokietija, Jungtinė Karalystė,...

Karas Ukrainoje. Ukraina po atakų Kryme: okupantams jau laikas išvykti skelbiama, kad sunaikintos Rusijos „Kalibr“ raketos (1)

Sprogimas Džankojaus mieste, Kryme, naktį į antradienį sunaikino Rusijos „Kalibr“ kruizines...

Britų žvalgyba: vos po kelių savaičių Rusijoje bus didelių problemų

Britų žvalgyba mano, kad malonės suteikimas kalėjimuose užverbuotiems „ Vagner “ samdiniams...

Opozicija pažėrė kritikos pristatytai mokesčių reformai: kodėl jie mažina mokesčius uždirbantiems daugiausiai (1)

Opozicijoje esančios Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas sako antradienį...

Sulevas Vedleris, Julija Sandula, delfi.ee

Netikėtas akibrokštas: Estijos gynybos pramonės kompanijos savininkas neatmeta bendradarbiavimo su Rusija galimybės (1)

Kompanijų grupės EDGE vykdomasis direktorius, kuris yra pagrindinis estų gynybos pramonės...

Po itin neramios paros ugniagesiai skelbia prašymą: lipti ant tokio ledo draudžiama

Dramatiška para ugniagesiams – pranešta apie mažiausiai 6 skęstančius žmones. 2 iš jų...

Putino bendražygio kalbos įgavo naują kryptį: iškart sureagavo ir Rusijos prezidentas (2)

Į Maskvą su oficialiu vizitu pirmadienį atvyko komunistinės Kinijos lyderis Xi Jinpingas ....

VVTAT skyrė 300 tūkst. eurų baudą „Jozitai“

Alternatyvių degalų įstatyme numatyta, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse...

LRT naują generalinį direktorių renka už uždarų durų (1)

Šiandien, kovo 21-ąją LRT tarybai uždaro posėdžio metu savo kandidatūras LRT generalinio...