aA
Vyriausybės programos nepanorę keisti valdantieji per skubėjimą greičiausiai patys iki galo neperskaitė, už ką balsavo, ir pritarė dokumentui, kuriame numatyta, kad balsuoja už valstiečių-žaliųjų ir socialdemokratų koalicijos pagrindu sudarytą Vyriausybę. Tokį nesusipratimą pastebėjo konservatorius europarlamentaras Andrius Kubilius.
Andrius Kubilius
© DELFI / Tomas Vinickas

„Iš to skubėjimo naujieji valdantieji (lenkai ir tvarkiečiai) matomai net neperskaitė, kas yra parašyta toje Vyriausybės programoje. Nubalsavo, kad jiems tinka tokia nekeista Vyriausybės programa ir turi ministrų postus. O tai svarbiau, nei kokia nors programa. Iš to turime dvi pasekmes: vieną linksmesnę, kitą rimtesnę. Pradėsiu nuo linksmesnės.

Pavarčius iš naujo patvirtintą, nekeistą Vyriausybės programą, paaiškėja, kad toliau dirbs ne kažkokia naujoji 4-ių partijų koalicijos Vyriausybė, bet „Karbauskio ir Palucko“ koalicijos Vyriausybė, nes Vyriausybės programos pirmajame puslapyje yra juodu ant balto parašyta:
„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (toliau – LVŽS) ir Lietuvos socialdemokratų partijos koalicijos (toliau – Koalicija) sudarytos Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Vyriausybė) tikslas – pasiekti, kad Lietuvoje būtų gera gyventi, kai įsisenėję skauduliai nebealina Lietuvos žmonių, mūsų valstybės Nepriklausomybę stiprina ne tik narystė transatlantinėse organizacijose, bet ir visų Lietuvos piliečių meilė Tėvynei, noras dėl jos dirbti, kurti ir aukotis“, – feisbuke rašė A. Kubilius.

Politiko teigimu, dabar jau G. Paluckui teks aiškintis „šį dabartinės valdžios sukurtą politinį teisinį kalambūrą“.

„Tačiau Seimas 2019 metų rugpjūčio 20 dieną oficialiai nutarė, kad Lietuvoje toliau veiks ne „R.Karbauskio, G. Kirkilo, V. Tomaševskio ir R. Žemaitaičio koalicija“, tačiau „Karbauskio-Palucko“ koalicija ir Vyriausybė. Galima būtų su šypsena pasižiūrėti į tokį kalambūrą, jei tai būtų rašoma prasto abituriento ar studento rašinyje. Bet tokie kalambūrai rašomi Vyriausybės programoje – dokumente, kuris turi konstitucinę reikšmę. Todėl to linksmumo nėra tiek daug“, – rašė A. Kubilius.

Akiratyje – lenkiškos problemos

Antra A. Kubiliaus pastaba dėl Vyriausybės programos – rimtesnė.

„Kaip žinoma, į naują koaliciją atėjo ir V. Tomaševskio lenkų rinkimų akcija, kuri visą savo egzistavimo laiką savo politinėse nuostatose yra pabrėžusi taip vadinamų „lenkiškų problemų“ svarbą (pavardžių ir vietovardžių rašyba, specifiniai švietimo klausimai, tautinių mažumų teises apibrėžiantis įstatymas ir pan). Pats V. Tomaševskis tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniuose forumuose visada priekaištaudavo visoms Lietuvos valdžioms, kad šių „lenkiškų problemų“ Lietuvos valdžios nesprendžia taip, kaip Tomaševskis pageidauja“, – rašė A. Kubilius.

Politikas teigė atidžiai perskaitęs 2016 m. pabaigoje patvirtintą S. Skvernelio Vyriausybės programą, ir bandęs atrasti „programinių užuominų, kad naujoji Vyriausybė galės „lenkiškas problemas“ spręsti taip, kaip to daugelį metų reikalavo V. Tomaševskis“.

„ Deja, tokių nuostatų neradau. Greičiau priešingai: R. Karbauskio, E. Jovaišos, kitų „valstiečių“ vadovybės narių rezistencija „w“ klausimu yra seniai žinoma.

Taigi naujoji Vyriausybė, kuri ir toliau dirbs su senąja nekeista programa, jokių „lenkiškų problemų“ nesiruošia spręsti, nepaisant to, kad į koaliciją oficialiai įsijungė V. Tomaševskio lenkų rinkimų akcija“, – rašė A. Kubilius.

Politiko teigimu, iš tokio fakto tenka padaryti tik vieną logišką išvadą – „jokių ypatingų „lenkiškų problemų“, apie kurias iki šiol taip garsiai skelbdavo V.Tomaševskis, realiame gyvenime nėra“.

„Nes V. Tomaševskis, ateidamas į realią vykdomąją valdžią, tokių tariamų problemų sprendimu nesiruošia rūpintis. Tai yra svarbi žinia. Ir gera žinia: pats V.Tomaševskis savo realiais politiniais veiksmais patvirtina, kad specifinių „lenkiškų problemų“ Lietuvoje nėra.
Nėra to blogo, kas neišeitų į gera: R. Karbauskis privilioja V. Tomaševskį į koaliciją ir paaiškėja, jog V. Tomaševskis pripažįsta, kad jokių „lenkiškų problemų“ nėra ir nebuvo“, – rašė A. Kubilius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(163 žmonės įvertino)
4.6196

Top naujienos

Niūrus ir apleistas rajonas tapo prestižiniu: kiek dabar čia kainuoja būstas (64)

Užupis – neabejotinai išskirtinis sostinės rajonas, turintis savitą dvasią ir stilių. Šis...

Buvęs „Žalgirio“ ir „Ryto“ treneris patyrė insultą (4)

Praeityje Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ klubus treniravęs Aleksandras Trifunovičius...

Nepasimaukite ant sukčių kabliuko: kaip jie sukelia avarijas ir kaltais palieka kitus (46)

Avarijas tyčia sukeliantys sukčiai aukų dažniausiai ieško didžiuosiuose miestuose ir turi...

Pogrebnojus: prieš dvidešimt metų pusė pagrindinių dizainerių klienčių buvo banditų žmonos (36)

Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus – žodžių į gražų popierėlį nevyniojantis žmogus,...

Milijardierius, apie kurį naujoje Ukrainoje kalba visi (54)

Ukrainos rinkėjai sulaukia sparčių permainų, kokių jie reikalavo, kai šiais metais rimtai...

Prieš vėją nepapūsi: kodėl Lietuva nebediktuoja krepšinio madų? laida „Krepšinio zona“ (43)

Jonas Valančiūnas NBA lygoje yra patikimesnis snaiperis nei Marcas Gasolis (karjeros taiklumas...

Mokslų daktaras Sujeta: norite kardinalių sveikatos pokyčių – pradėti užtenka nuo dviejų dalykų (70)

Jei savo mitybos racione išbrauktumėte cukrų ir pusfabrikačius, neilgai trukus pasiektumėte...

Irūna Puzaraitė-Čeponienė susilaukė antrojo vaikelio: suteikė lotynišką vardą (141)

Atlikėja Irūna Puzaraitė -Čeponienė pirmadienį pasidalijo itin džiugia žinia. Žinomos moters...

Eleonora Sebrova pirmąkart atvirai papasakojo apie skyrybas su Selu: mano vietos niekas niekada neužėmė ir neužims (84)

Po dviejų metų buvusi Selo mylimoji Eleonora Sebrova ryžosi atvirai išpažinčiai. Šįkart LNK...