aA
Penktadienį Miunchene susitikęs su Bavarijos žemės ministru pirmininku, Krikščionių demokratų partijos kandidatu į Vokietijos kanclerio postą Edmundu Štoiberiu, Prezidentas Valdas Adamkus pakartojo Lietuvos poziciją, kad Ignalinos atominės elektrinės antrojo bloko uždarymas yra bendras Lietuvos ir Europos Sąjungos (ES) klausimas.
Tuo tarpu Bavarijos žemės vadovas, kaip praneša ELTA, teigė neįsivaizduojąs Vokietijos be atominės energetikos. E.Štoiberis (E.Stoiber) teigė, jog eurointegraciniai Lietuvos pasiekimai yra pastebimi ir vertinami, jis užtikrintas, kad Lietuva bus priimta į euroatlantines organizacijas.

"Manau, kad Vokietijoje nėra jokių abejonių dėl Lietuvos narystės ES ir NATO. Europa buvo ir yra Lietuvos namai, todėl natūralu, kad Jūsų šalis netrukus taps dviejų europinių organizacijų nare", - sakė Bavarijos Premjeras.

V.Adamkus informavo jį, jog Lietuva siekia stiprinti ryšius su ekonomiškai pajėgia Vokietijos Bavarijos žeme. Prezidentas pasidžiaugė, kad po Lietuvos verslo delegacijos apsilankymo Miunchene 2000 metais jau yra įgyvendinti konkretūs verslo projektai.

Lietuva, pasak V.Adamkaus, yra suinteresuota perimti Bavarijos patirtį valstybės regioninės politikos formavimo srityje ir naudojant ES fondus regioninei plėtrai. Taip pat siekiama plėsti aukštųjų mokyklų ryšius su analogiškomis Bavarijos institucijomis.

E.Štoiberis (E.Stoiber) labai gerai įvertino Lietuvos potencialą informacinių technologijų srityje ir susidomėjo bendradarbiavimo plėtojimu šioje srityje. V.Adamkus atvyko į Bavarijos sostinę su darbo vizitu skaityti pranešimo Miuncheno ekonomikos forume.

Prezidentas Valdas Adamkus, penktadienį Miunchene kalbėdamas tiesioginėje CNBC televizijos laidoje "Investicijos Lietuvoje", pareiškė nemanąs, kad šiuo metu vykstančios diskusijos dėl skirtingo dabartinių ir naujų Europos Sąjungos (ES) narių statuso turi pagrindo.

Kaip praneša ELTA, Lietuvos Prezidentas sakė suprantąs didžiųjų Europos valstybių norą turėti privilegijuotą padėtį, tačiau pažymėjo tikįs, jog bus rastas visas valstybes nares patenkinantis sprendimas. V.Adamkus taip pat atmetė baimes dėl radikaliųjų dešiniųjų priešinimosi ES plėtrai.

Į laidos vedėjų klausimą apie nelegalią migraciją, Prezidentas atsakė, jog laisvas darbo jėgos judėjimas yra neišvengiamas. V.Adamkaus nuomone, nelegalią imigraciją galima sumažinti sustiprinus išorinių sienų kontrolę. Kaip pavyzdį Prezidentas pateikė sėkmingai funkcionuojančią Lietuvos ir Baltarusijos sienos apsaugą.

Finansinio televizijos kanalo CNBC europietiškos versijos laidoje, kurioje daug dėmesio skirta Miuncheno ekonomikos forumui, V.Adamkus taip pat gyrė Lietuvą.

"Kai prieš dvejus metus pradėjome derėtis su ES, niekas netikėjo, jog mums pavyks pavyti anksčiau derybas pradėjusias šalis. Dabar mes - plėtros lyderiai", - sakė V.Adamkus. Jis patikino, jog Lietuva turi stiprią politinę valią baigti derybas šiemet ir tapti visateise ES nare 2004 metais.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje gyvenančius rusus ima panika: greitai mums čia nebeliks vietos (43)

Rusijos opozicijos atstovai, Lietuvoje gyvenantys rusai ir baltarusiai prašo Seimo apsigalvoti dėl...

Pasipiktino Seimo užmoju dėl darbuotojų iš Baltarusijos: mes einame absurdo link (15)

Seimui linkstant priimti įstatymą, kuriuo būtų uždrausta Rusijos ir Baltarusijos piliečiams...

Pasakė, kada ir kuria kryptimi prasidės karo Ukrainoje proveržis

Rusijos prezidento Vladimiro Putino generolai liepė vėl atakuoti Ukrainos miestus. O ukrainiečiai...

Karas Ukrainoje. Mūšyje dėl Bachmuto – akivaizdus lūžis Ukrainos pajėgos smogė okupantams Melitopolyje

Jau ne vieną mėnesį besitęsiantys arčiausi Rusijos ir Ukrainos mūšiai dėl Bachmuto ,...

Neramumai Čečėnijoje: skelbiama apie saugumo pajėgų dislokavimą, atvyko Kadyrovas

Čečėnijos Gudermeso mieste nežinomi užpuolikai apšaudė rajono policijos nuovadą, pranešama,...

Parengė Agnė Keizikienė

Ilja Laursas pasakė, kur geriausia šiandien investuoti pinigus: vienai sričiai prognozuojamas augimas (6)

Pinigai daugeliui šiandien yra galvos skausmas. Kainos ir palūkanos auga, o atlyginimai su jais...

Be garsiųjų vedėjų likusi LRT laida „Labas rytas, Lietuva“ ieško naujų žvaigždžių, skelbime nurodytas ir siūlomas atlyginimas (11)

Neseniai LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjos kėdę paliko Ugnė Siparė . O praėjusį...

Tokia byla Lietuvoje pirma: teismas nurodė, kas gali atlikti „grožio injekcijas“

„Grožio injekcijoms“ grožio salonuose padėtas taškas – baudžiamojoje byloje pirmą kartą...

Psichiatras – apie šių laikų rykštę: po šio straipsnio iš darbo išeisite laiku 7 patarimai, kuriais gali vadovautis kiekvienas

Rytinė kava lovoje su kompiuteriu ant kelių, o vakarieniaujant noriai atsiliepiama į kolegos...

Verslas PliusSarah Zheng; Kiuyan Wong; Annabelle Droulers; Jane Zhang

Po draudimo Kinijos bankai stengiasi įsiteikti kriptovaliutų įmonėms Honkonge

Kriptovaliutų įmonės, kurios veržiasi į Honkongą , miestui atvėrus savo duris iškamuotam...