VSD vadovas neneigia, jog Rusijos specialiųjų tarnybų strateginis siekis yra Baltijos valstybių finliandizacija - nominaliai nepriklausomų, bet paklusnių Maskvai vyriausybių sukūrimas bei Baltijos valstybių narystės Europos Sąjungoje ir NATO visavertiškumo griovimas.

VSD vadovas pripažįsta, jog Rytų specialiosios tarnybos pastaruoju metu suaktyvėjo Vakaruose, taip pat ir Lietuvoje. A.Pociaus nuomone, keičiasi slaptojo karo metodai.

Dabar vis didesnę svarbą įgauna informacinis karas dėl žmonių protų. Sociologinės apklausos liudija, jog šis informacinis karas daro tam tikrą įtaką Lietuvos visuomenėje.

Anot A.Pociaus, visi šie procesai yra „didelis rūpestis“ ir pavojus Lietuvos valstybei. Su juo turi kovoti ne tik VSD, bet ir kitos valstybės institucijos, turi susitelkti visa šalies politinė sistema.

Slaptasis informacinis karas vyksta didėjančios globalinio terorizmo grėsmės kontekste. Ši grėsmė netikėtai pasiekė Lietuvą, kai buvo atskleistas visaginietės Viktorijos Zakurko ryšis su įtariamu „Al Qaedos“ finansininku.

Merginos tėvas dirba Ignalinos branduolinės jėgainės apsaugoje ir A.Pocius pripažįsta, jog VSD priverstas tikrinti versiją „Londonas-Voronežas“ ir aiškintis ar rusų specialiosios tarnybos „galėjo pridėti savo pirštą“. Kartu tai verčia perkratyti Ignalinos branduolinės jėgainės saugumą ir taisyti tvarką, kai su jėgainės saugumu susijusius sprendimams galėjo daryti įtaką „šeimos draugai“.

„Savaitės panorama“ sekmadienį 19:00, iškart po žinių.