Rusijos teisėsaugininkų atsisakymas padėti tirti buvusio ūkio ministro Viktoro Uspaskicho aukštojo mokslo diplomo bylą Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui atrodo keistas. Todėl jis ragina Lietuvos pareigūnus dar kartą vykti į Maskvą ir bandyti iš G. Plechanovo ekonomikos akademijos bei kitų įstaigų gauti reikiamus dokumentus.
Krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas ir Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas vėliavos pakėlimo minėjime
© ELTA
"Teisininkų argumentacija, kad yra sutartis, yra įstatymas, pagaliau yra abiejų šalių geranoriškumas - tai didelis dalykas ir vertybės, ant kurių remiasi visas teisininkų darbas, - trečiadienį Žinių radijo laidoje "Pozicija" teigė parlamento vadovas. - Todėl man šiek tiek keista, kad Rusija, patvirtinusi mūsų prokurorams galimybes atvykti ir ten dirbti, jiems nuvykus staiga atsisakė jiems padėti. Dar reikia pabandyti nenuleisti rankų, išsiaiškinti, ar tai galutinė Rusijos pozicija, ar ji gali keistis, ir tik tada daryti išvadas".

A.Paulausko tvirtinimu, šis nesusipratimas nerodo toliau gilėjančios Lietuvos ir Rusijos santykių krizės, nes esą dvišaliai ryšiai pasireiškia ne tik teisinės pagalbos srityje. "Iš vieno epizodo, dėl vieno atvejo iš karto vertinti kaip blogėjančius mūsų santykius tarp valstybių negalėčiau", - teigė Seimo pirmininkas.

ELTA primena, jog Rusijos pareigūnai, žadėję padėti kolegoms iš Lietuvos tirti Darbo partijos lyderio V. Uspaskicho aukštojo mokslo diplomo bylą, ignoravo teisinės pagalbos prašymą.

Rugsėjo pradžioje buvo gautas Rusijos generalinio prokuroro Vladimiro Ustinovo sutikimas prokurorams Maskvoje atlikti tardymo veiksmus dėl politiko diplomo. Toks sutikimas duotas vadovaujantis Lietuvos ir Rusijos tarpusavio bendradarbiavimo sutartimi.

Tačiau savaitę Maskvoje praleidę Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai Sergejus Takvarelis ir Rolandas Imbrasas neparvežė jokios naujos informacijos. Pareigūnai net nebuvo įleisti į prestižine vadinamą G. Plechanovo ekonomikos akademiją.

Todėl prokuratūros pareigūnai jau paruošė naują teisinės pagalbos prašymą Rusijai.

Beje, Rusijos generalinė prokuratūra pareiškė, jog ją nustebino Lietuvos valdžios pretenzijos dėl to, esą ši šalis nesuteikė teisinės pagalbos.

"Rusijos generalinė prokuratūra informuoja, kad paklausimą dėl teisinės pagalbos suteikimo pagal pasirašytas Rusijos ir Lietuvos sutartis kompetentingi mūsų šalies organai gavo ir nagrinėja, laikydamiesi nustatytos procedūros", - pažymėjo Generalinės prokuratūros informacijos ir ryšių su visuomene valdybos darbuotojai.

Ikiteisminis tyrimas dėl V. Uspaskicho diplomo buvo pradėtas įtariant, kad siekdamas teisės dirbti su slapta informacija jis pateikė Valstybės saugumo departamentui galimai melagingą informaciją, esą yra baigęs tuometinę G. Plechanovo liaudies ūkio akademiją.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad asmuo, kuris, siekdamas gauti dokumentą ar suklastoto dokumento tikrumo patvirtinimą, pateikė įstaigai ar tarnautojui melagingą informaciją, baudžiamas viešaisiais darbais, bauda arba areštu.

Oficialiose biografijose V. Uspaskichas nurodo mokęsis tuometinėje G. Plechanovo liaudies ūkio akademijoje ir ją baigęs 1993 metais. Tačiau prestižinės Maskvos aukštosios mokyklos atstovai prieš kelis mėnesius Lietuvos žurnalistams teigė jo pavardės studentų sąrašuose neradę.

Įtariama, kad V. Uspaskichas galimai suklastotu diplomu pasinaudojo ir stodamas į magistrantūros studijas Kauno technologijos universitete 1997 metais.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apskaičiavo, kas bus Lietuvoje po penkerių metų (615)

Gyventojų skaičiaus mažėjimas Lietuvoje tampa grėsmingas. Naujausiais duomenimis, dėl...

Užsieniečių darbas Lietuvoje: kur ir už kiek dirba (202)

Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos darbininkų Lietuvoje kai kurios įmonės laukia...

Prezidentės patarėjas: lenkų mažumos klausimas neturi užgožti strateginių tikslų su Lenkija (39)

Lenkų tautinės mažumos klausimas nebus esminis Lietuvos ir Lenkijos prezidentų susitikime ir jis...

Buvusio Janukovyčiaus apsauginio pasakojimas: Ukrainos teritorijoje – Rusijos sraigtasparniai (140)

Buvęs buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus apsaugos darbuotojas, Valstybės apsaugos...

Chaosas Europoje: galinga audra vartė medžius, sunkvežimius, plėšė namų stogus žuvo 9 žmonės

Šiaurės Europoje ketvirtadienį siaučiant uraganiniams vėjams žuvo mažiausiai devyni žmonės,...

„Ikea“ valdo 15 tūkst. ha – 0,7 proc. Lietuvos miškų (54)

Švedijos baldų pramonės ir prekybos grupė „Ikea“ per pastaruosius 12 mėnesių valdomus...

Netikra naujiena apie Karoblį: išplatinti ir laiškai su kenkėjiška programa (11)

Ketvirtadienio vakarą įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt ir paskelbus išgalvotą žinią apie...

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja rekordo link, atnaujinta 06.59 (297)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po Panevėžio „Regitros“ skandalo: noriu, kad ir LRT atsakytų į klausimus (1)

Pastaruoju metu plačiai nuskambėję skandalai dviejose valstybės valdomose įstaigose „ Regitra...