Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pripažįsta, kad Rusijos politika krypsta autoritarizmo link, bet siūlo Lietuvos politikams kalbėti apie tai tik kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis.
Artūras Paulauskas
© ELTA
"Esame Europos Sąjungos ir NATO nariai ir turime didelius saugiklius. Todėl ir veikti turime suderintai, kartu. Kai kurie Andriaus Kubiliaus pareiškimai, kad reikia priešintis reformoms Rusijoje, yra neatsargūs ir, jei jų nekomentuosime, gali sukelti dar didesnį pasipriešinimą. Kalbėti reikia, niekas šiandien turbūt neabejoja, kad Rusija eina autoritarizmo keliu. Bet daryti tai reikia visos Europos Sąjungos kontekste", - antradienį "Žinių radijui" sakė A. Paulauskas.

Tėvynės sąjungos pirmininko A. Kubiliaus nuomone, valdančioji dauguma nesugeba "atvirai kalbėti apie tai, kas darosi kaimyninėje Rusijoje". Jo vertinimu, Rusijos pareiškimai, kad Baltijos valstybės skolingos už okupaciją, yra įžūlūs ir įžeidžiantys. "Šie Rusijos pareiškimai demonstruoja tokias pat permainas jos užsienio politikoje, kokias Rusijos vidaus politikoje demonstravo Sovietų Sąjungos himno sugrąžinimas. Rusija savo užsienio politikoje taip pat grįžta atgal", - pirmadienį pareiškė A. Kubilius.

Seimo Pirmininko požiūriu, Lietuvai priešišką Rusijos žiniasklaidos toną lėmė tragedija Beslane ir čečėnų sukilėlių poziciją atspindinčios "Kavkazcentr" interneto svetainės veikla Lietuvoje.

"Manau, santykių su Rusija paaštrėjimą arba, sakyčiau, pasikeitusį kai kurių pareiškimų toną lėmė keletas įvykių. Tai "Kavkazcentr" interneto svetainės, iš kurios buvo transliuojami skatinantys ir pateisinantys terorizmą pareiškimai, veikla Lietuvoje. Ši interneto svetainė suteikė teroristams auditoriją ir tribūną. Rusija reaguoja į Beslano tragediją, ir ją galima suprasti. Kitas dalykas - kaip reaguoja ir kas tai daro", - pažymėjo A. Paulauskas.

Jo nuomone, Lietuvai priešiškas Rusijos žiniasklaidos, didele dalimi išreiškiančios Kremliaus poziciją, tonas neatspindi oficialaus šios valstybės požiūrio į Lietuvą. Kartu Seimo vadovas neatmetė galimybės, jog Rusija provokuoja Lietuvą neigiamai reaguoti į tai, kas sakoma kaimyninės šalies spaudoje ar televizijoje.

"Dažniausiai šią temą eskaluoja žiniasklaida, o mes vis kažkaip pasiduodame tiems komentarams. Galbūt taip mus siekiama išprovokuoti", - nuogąstavo A. Paulauskas.

Kalbėdamas apie Seimo rinkimų kampaniją, parlamento vadovas pripažino, kad užsienio politikos klausimams joje skiriama mažai dėmesio.

"Šioje rinkimų kampanijoje užsienio politikos klausimai yra antraeiliai arba trečiaeiliai. Auditorija, kuri susirenka, dažniausiai klausia apie pensijas, indėlių grąžinimą, minimalaus atlyginimo dydį, kelia daug kitų socialinių klausimų. Galbūt nėra blogai, kad žmonės kalba apie tai, kas jiems labiausiai rūpi. Jei politikai šiai auditorijai kalbėtų apie užsienio politiką, apie kažkokius tolimus dalykus, reikėtų susieti tai su konkrečiais žmogaus rūpesčiais. Jeigu tai pavyktų ir auditorija būtų atidi, galima būtų tam tikra prasme papasakoti apie užsienio politiką", - samprotavo A. Paulauskas.

Pagrindinės Lietuvos partijos, dalyvaujančios rinkimuose į Seimą, antradienį Prezidentūroje pasirašys bendrą susitarimą "Dėl pagrindinių valstybės užsienio politikos tikslų ir uždavinių 2004-2008 metais".

"Lietuva nori nusiųsti užsienio valstybėms signalą apie tai, kad jos užsienio politika lieka nuosekli ir tęstinė, nežiūrint į tai, kaip gali baigtis šie Seimo rinkimai", - Eltai sakė Prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Edminas Bagdonas. Jo teigimu, susitarimas dėl užsienio politikos tęstinumo "galėtų būti sektinas pavyzdys ir vidaus politikoje".

Susitarimą turėtų pasirašyti penkiolika politinių partijų. Dokumente pabrėžiamas Lietuvos ir Europos Sąjungos transatlantinių ryšių, ypač su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, stiprinimas, parama tolesnei Europos Sąjungos integracijai, regioninio bendradarbiavimo plėtra, remiant demokratiją Ukrainoje, Baltarusijoje, Moldovoje, Pietų Kaukazo valstybėse ir Rusijoje.

Susitarime taip pat deklaruojamas įsipareigojimas tęsti aktyvų šalies dalyvavimą tarptautinėse taikos misijose, siekti Lietuvos pirmininkavimo Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijai 2010-2011 metais ir narystės Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje 2014-2015 metais.

Panašus susitarimas, kuriuo partijos patvirtina užsienio politikos tęstinumą, buvo pasirašytas ir prieš praėjusius Seimo rinkimus.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (14)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (447)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (439)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (7)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (13)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (40)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (407)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (34)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (14)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...