Ministras trečiadienį tvirtino, kad siekiant pakeisti Turkijos nuomonę pastangas dėjo „kiekviena NATO valstybė“, įskaitant Lietuvą.

„Galiu pasakyti, ką aš pasakiau Turkijos ministrui susitikimo metu prieš porą savaičių, pasakiau, kad sprendimas jiems galbūt sudėtingas dėl vidaus politikos niuansų, bet politikai tam ir yra, kad priimtų sudėtingus sprendimus, bet jie reikalingi bendram Aljanso stiprinimui. O būtent Švedijos ir Suomijos priėmimas į aljansą ir sustiprina mūsų bendrą aljansą, bendrą saugumą, tarp jų – ir Turkijos“, – LRT teigė A. Anušauskas.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas patvirtino, kad Turkijai sutikus atsisakyti savo prieštaravimų, Aljanso lyderiai trečiadienį per susitikimą Madride oficialiai pakvies Suomiją ir Švediją prisijungti prie organizacijos.

Švedija ir Suomija stoti į NATO nusprendė besibaimindamos dėl savo saugumo po Rusijos invazijos Ukrainoje, tačiau šiuos siekius kurį laiką blokavo Turkija, kaltinusi šias valstybes teikiant prieglobstį kurdų kovotojams iš uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK).

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas po derybų su Švedijos ir Suomijos atstovais nurodė, kad pokalbiuose pasiekė proveržio „kovoje su teroristinėmis organizacijomis“, o Turkija, pasak jo, „gavo, ko norėjo“.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją