„Aš galiu patikinti, kad mes esame gerokai saugesni negu buvome metų pradžioje. Ne tik todėl, kad mes žymiai daugiau skyrėme dėmesio savo saugumui. Tiek visuomenės spaudimas, tiek ir visų valdžios institucijų bendras noras buvo skirti daugiau resursų. Nebuvo metų pradžioje prognozuota, kad bus pusantro karto padidintas krašto apsaugos biudžetas... Skirta pusė milijardo eurų papildomam ginkluotės įsigijimui, perspektyviniams planams įgyvendinti“, – interviu Delfi sakė ministras.

„Yra didžiuliai pokyčiai, kurie įvyko per metus. Aš jau nekalbu apie regione atsitikusius geopolitinius lūžius, kurie susiję su Švedija ir Suomija ar su kaimyninių valstybių pajėgumo stiprėjimu. Pirmiausiai, su Lenkija. Pokyčiai yra didžiuliai“, – teigė A. Anušauskas ir pažymėjo, kad dėl visų šių priežasčių Rusijos bandymai užpulti NATO priklausančią Lenkiją ar Lietuvą baigtųsi nesėkme.

„Kai analitikai dabar kalba, kad jei Rusija bandytų dabar bet kurią NATO šalį pakramsnoti šiek tiek... Ar tai būtų Lietuva, ar Lenkija. Rusija patirtų didžiulį karinį pralaimėjimą“, – sakė ministras.

Rusija šių metų vasario 24 dieną užpuolė Ukrainą ir pradėjo karinius veiksmus visoje šalyje.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją