aA
Krašto apsaugos ministras, konservatorius Arvydas Anušauskas mano, kad situacija dėl galimo Vyriausybės atsistatydinimo yra pasikeitusi. Politikas tvirtina, kad šis ministrų kabinetas gali toliau atlikti savo darbus, užbaigti juos iki kitų parlamento rinkimų.
Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas
© ELTA / Marius Morkevičius

Apie tai A. Anušauskas kalbėjo ketvirtadienį LRT televizijai.

„Pagyvensime, pamatysime, bet aš esu įsitikinęs, kad ši Vyriausybė gali dirbti savo darbus“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas, paklaustas, ar dabartinė Vyriausybė ketina dirbti ir toliau.

A. Anušauskas teigė, kad po vadinamojo „čekiukų“ skandalo tiek TS-LKD gretose, tiek pačioje valdančiojoje koalicijoje atsirado daugiau diskusijų apie dabartinę politinę situaciją, apie bendradarbiavimą tarp koalicijos partnerių.

„Aš manau, kad dabar partijoje šiuo klausimu atsirado daugiau diskusijų ir tai labai sveikinu. Ir pačioje partijoje, ir frakcijoje, ir prezidiume, ir su mūsų koalicijos partneriais reikia kalbėtis apie svarbius dalykus. Jeigu bus sukurta koalicijos taryba, aš manau, ji irgi prie to politinio stabilumo prisidės“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras.

A. Anušauskas, perklaustas apie anksčiau premjerės Ingridos Šimonytės pagarsintus ketinimus dėl Vyriausybės atsistatydinimo, pažymėjo, kad TS-LKD savo poziciją šiuo klausimu dar pateiks. Vis dėlto, politikas neslėpė, kad partijos gretose situacija dėl ministrų kabineto galimo atsistatydinimo yra pasikeitusi.

„Aš tik noriu pasakyti, kad situacija yra iš tikrųjų pasikeitusi. Seimas turi savo sprendimą (neskelbti pirmalaikių Seimo rinkimų – ELTA). Manau, kad mes, turiu galvoje Tėvynės sąjungą, artimiausiu laiku irgi pagarsinsime savo poziciją, kokios laikysimės vėliau“, – LRT televizijai kalbėjo A. Anušauskas.

Konservatorius nenorėjo spėlioti, kokį sprendimą dėl Vyriausybės likimo priims penktadienį posėdžiausiantis TS-LKD prezidiumas, tačiau pakartojo manantis, kad dabartinis ministrų kabinetas gali dirbti toliau.

„Vyriausybė dirba konkrečius darbus ir aš įsitikinęs, kad tuos konkrečius darbus, kuriuos mes turėjome padaryti, kurie yra mūsų sąraše, turime galimybes padaryti, užbaigti ir sulaukti kitų rinkimų“, – aiškino A. Anušauskas.

Kaip skelbta anksčiau, kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, TS-LKD siūlė Seimui surengti naujus rinkimus rugsėjo 10 d. Visgi, audringų reakcijų plenarinių posėdžių salėje susilaukusi konservatorių vadovybės iniciatyva žlugo – Seimas po pateikimo nepritarė konservatorių partijos prezidiumo siūlymui.

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje. Oponentams keliant spaudimą politikė nutarė trauktis iš posto.

Laikinosios sostinės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti savo išlaidų. Visgi, finansų ministrė pranešė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei pervedė dalį išnaudotų lėšų – beveik 14 tūkst. eurų.

Dar iki Seimo balsavimo premjerė I. Šimonytė ne kartą patikino, kad parlamentui pritrūkus politinės valios sušaukti naujus rinkimus, ji pasitrauks iš pareigų – tai reiškia, kad kartu su Vyriausybės vadove atsistatydintų ir visas ministrų kabinetas.

Tačiau Seimui nepalaikius TS-LKD siūlymo, premjerė sušvelnino savo pozicijas. Politikė pripažino, kad pareikšdama apie galimą atsistatydinimą „leido sau šiek tiek per daug“, todėl sprendimą dėl tolimesnio jos darbo Vyriausybėje turėtų priimti TS-LKD prezidiumas.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.6000

Top naujienos

Ukrainiečiai paragino laukti gerų naujienų – ką tai gali reikšti? (1)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „ Locked N‘ Loaded “ ekspertai teigia, jog vis...

Sinoptikai turi naują prognozę spalio pradžiai: atkeliauja tikrai ryškios permainos

Sinoptikė Elena Klyukina Delfi pasakė, kokios laukia paskutinės rugsėjo dienos ir spalio...

Futbolo žvaigždės renkasi Lietuvoje: autografų medžiotojus nuvylė tik „Barcos“ simbolis pasaulio čempionas atvyksta taksi

Prieš šeštadienį Kaune laukiančias parodomąsias Lietuvos ir FIFA legendų rungtynes į šalį...

Laukia dar vienas pokytis, keliantis didžiulį pyktį medikams: eilės didės, priežiūra suprastės, o milijonai bus iššvaistyti (6)

Šiuo metu Lietuvoje vaiką galima užregistruoti pirminei priežiūrai ir pas vaikų ligų gydytoją...

„Sodra“ skelbia, kada spalį laukti išmokų ir pensijų

Spalį vaiko priežiūros, nedarbo, ligos ir kitų išmokų bei pensijų mokėjimui numatytos...

Agnė Keizikienė

Kol Tinderyje rado savo širdies draugą, praėjo devynis pragaro ratus: kai pasakė, ką mėgsta veikti laisvalaikiu, pasigailėjau, kad atėjau į pasimatymą

Ringailė savo istoriją pradeda nuo toli. Tinderis jos gyvenime atsirado netikėtai, kai atsisiųsti...

Fausta Marija Leščiauskaitė

Lygių neturėjusiam serialui – 25-eri. Deja, kai kurios aktorės yra tikrų tikriausios priešės

2000-aisiais TV3 televizija pradėjo rodyti pasaulyje jau geidžiamu tapusį „ Seksas ir miestas “...

Parengė Viktorija Dačinskaitė

Sodo atliekas deginantys gyventojai rizikuoja mokėti didžiules baudas dėl paprasčiausio nežinojimo, ką deginti galima, o ko ne

Rudenį susidaro ypač daug sodo ir daržo atliekų , kurias reikia kažkaip sutvarkyti. Tam yra...

Landsbergis pagarsino savo sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose (50)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) lyderis Gabrielius Landsbergis...