„Mero rinkimus pralaimėjusios Tomaševskio partijos vis dar valdoma Vilniaus rajono savivaldybės administracija ėmėsi atvirai pažeidinėti rinkimų įstatymą ir neleido rinkimų biuletenių pervežti į VRK.

Toks žingsnis reikalauja generalinės prokuratūros įsikišimo ir labai aiškaus signalo - už konstitucinių įstatymų laužymą gali susilaukti atsakomybės“, – socialiniame tinkle „Facebook“ savo vertinimu apie situaciją pasidalijo A. Anušauskas.

ELTA primena, kad po ketvirtadienį kilusių nesklandumų su policijos palyda pavyko išgabenti rinkimų dokumentus iš Vilniaus rajono. VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė Eltai teigė, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) valdoma Vilniaus rajono savivaldybė nesuteikė transporto biuleteniams atgabenti į Vyriausiąją rinkimų komisiją. Sklandžiam dokumentų pristatymui sutrukdė Vilniaus rajono savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnai. Visgi šurmulį sukėlusi neįprasta situacija išspręsta į vietą atvykus policijai ir VRK narei Olgai Kilkinovai.

Primename, kad LLRA-KŠS lyderis Waldemar Tomaszewski po antrojo merų rinkimų turo tvirtino, kad rinkimų Vilniaus rajone, kur partijos kandidatui Waldemarui Urban nepavyko išplėšti pergalės, jis negali vadinti laisvais.

Politikas išdėstė eilę rinkimų pažeidimų, kuriuos, pasak jo, užfiksavo jo partiečiai. Jis teigė, kad Rudaminos rinkimų apylinkėje dirbusi komisija paslėpė 100 balsavimo biuletenių, kurie būtų esmingai pakeitę rinkimų rezultatus.

Be to, W. Tomaszewski pabrėžė, kad balsavimo procesus trikdė rinkimus stebėję savanoriai, dėl ko, anot jo, dalis rinkėjų negalėjo išreikšti savo valios.

Antradienį LLRA-KŠS apskundė Vilniaus rajono mero rinkimų rezultatus. VRK skundą gavo pirmadienio vakarą.