„Galiu pasakyti, kad darbai buvo suplanuoti ketveriems metams – labai konkretūs. Kai kurie dalykai, kurie dar buvo derinami tarp institucijų, nepasiekė to etapo, kad mes pradėtume įgyvendinti kai kurias reformas – pavyzdžiui, šauktinių reforma, valstybinių pensijų kariams ir pareigūnams pertvarka. Tai tie dalykai, kurie yra parengti, bet įgyvendinimui dar reikia laiko“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Anušauskas.

„Be jokios abejonės, jeigu jau buvau užsibrėžęs juos įgyvendinti, tai ir atsakymas, manau, aiškus“, – atsakė jis, klausiamas, ar sutiktų tęsti krašto apsaugos ministro pareigas po premjerės Ingridos Šimonytės atsistatydinimo.

Visgi, konservatorius pažymėjo, kad jo ateitis kitoje Vyriausybėje priklausys ne tik nuo parlamento ir valdančiosios daugumos valios, bet ir nuo šalies vadovo pozicijos.

„Bet šiuo atveju tai priklausys ir nuo prezidento, ir Seimo, ir mūsų koalicijos partnerių“, – dėstė A. Anušauskas.

Ir nors A. Anušauskas ragino „palaukti sprendimų“ bei neužbėgti įvykiams už akių, spekuliuojant apie galimą vidaus politikos krizės baigtį, krašto apsaugos ministras neatskleidė, kaip pats ketina balsuoti dėl konservatorių vadovybės siūlomų pirmalaikių Seimo rinkimų.

„Palaukime būtent balsavimo, nes tos anotacijos, kas ir kaip balsuos, gali ir keistis“, – tepasakė jis.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD pasiūlė rugsėjo 10 d. Seimui surengti naujus rinkimus. Priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.

Premjerė Ingrida Šimonytė ne kartą patikino, kad, parlamente pritrūkus politinės valios ir nesušaukus naujų rinkimų, ji pasitrauks iš pareigų.

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje. Oponentams keliant spaudimą politikė nutarė trauktis iš posto.

Laikinosios sostinės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti savo išlaidų. Visgi, finansų ministrė pranešė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei pervedė dalį išnaudotų lėšų – beveik 14 tūkst. eurų.

Tuo metu Prezidentūra ragina parlamentarus tobulinti teisinę bazę ir nustatyti aiškesnį reglamentą dėl savivaldos tarybos narių veiklai skirtų lėšų naudojimo. Šalies vadovas Gitanas Nausėda tvirtino, kad iš galimos krizės šalį gali išvesti tiek pirmalaikiai Seimo rinkimai, tiek Vyriausybės „perkrovimas“. Visgi, tokiu atveju, pabrėžė Daukanto aikštės lyderis, naujai formuojamame Ministrų kabinete neturėtų būti į vadinamąjį „čekiukų“ skandalą įsivėlusių Vyriausybės narių G. Skaistės ir S. Kairio.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją