Premjeras teigė, kad buvo norėta išvengti visuotinio karantino, tačiau tokį efektyviausią sprendimą pasiūlė medikų komanda.

„Norėjosi tokių priemonių išvengti, bet klausomės medikų, specialistų. Matyt, kitos alternatyvos neturime. Rytoj Vyriausybei bus siūloma paskelbti visuotinį karantiną nuo šios savaitės pabaigos, šeštadienio, greičiausiai vidurnakčio“, – antradienį sakė premjeras.

Planuojama, kad visuotinis karantinas bus įvedamas ne mažiau nei trims savaitėms. Dėl to trečiadienį bus apsispręsta Vyriausybės posėdyje.

„Tikintis, kad paskui bus galima grįžti prie įprasto gyvenimo režimo“, – teigė jis.

Kokie siūlymai?

Premjeras S. Skvernelis išvardijo priemones, kurios gali būti siūlomos.

„Ta pati rekomendacija, kuri buvo visuomet, – laikytis socialinės distancijos. (…) Bus siūlomas griežtesnis sprendimas – įvedus karantiną draudžiama bendrauti daugiau nei dviejų šeimų ar namų ūkių asmenims – dvi šeimos, ne daugiau nei 10 asmenų. Šie draudimai bus absoliutūs visoje šalies teritorijoje“, – būsimas griežtas priemones vardijo premjeras.

Taip pat bus nerekomenduojama judėti tarp šalies miestų, bet griežtų suvaržymų nebus.

„Siūloma įvairiausių asmeninių švenčių neorganizuoti, pvz., vestuvių, taip pat ir laidotuvių. Ne daugiau nei 10 žmonių“, – vardijo ministras pirmininkas.

Bažnyčioms bus siūloma nutraukti visas tiesiogines pamaldas.

„Viešojo maitinimo įstaigų darbas bus nutraukiamas, tik leidžiama maistą išsinešti. Parduotuvių ir vaistinių ribojimo ypatingo nebus, kalbant apie maisto prekių parduotuves. O kitoms – reikalavimas užtikrinti tam tikrą plotą, tenkantį vienam pirkėjui, – 10 kvadratinių metrų“, – sakė jis.

Anot ministro pirmininko, grožio salonų, kirpyklų veikla nebus ribojama, reikės laikytis visų higienos reikalavimų ir iš anksto užsiregistruoti. Masažų salonų veikla taip pat būtų stabdoma.

„Bus siūlymas stabdyti sporto klubų, baseinų, SPA veiklą, drausti šokių, dainavimo ir kitus kontaktinius užsiėmimus“, – antradienį sakė premjeras.

„Siūlymas yra ir dėl darbo režimo, susirinkimų, kad viską būtų įmanoma daryti nuotoliniu būdu“, – apie nuotolinį darbą kalbėjo premjeras.

Ugdymo įstaigoms bus siūloma pačioms apsispręsti dėl kontaktinio ir nuotolinio ugdymo derinimo.

„Pradinis, priešmokyklinis ugdymas, darželiai veiktų be apribojimų. (…) O, kalbant apie mokyklas, siūlomas mišrus arba nuotolinis mokymo būdas – kai 50 procentų ugdymo vyksta kontaktiniu būdu, bet detalės bus rytoj. Greičiausiai daugelis dalykų bus paliekama spręsti mokyklų steigėjams, atsižvelgiant į situaciją“, – vardijo ministras pirmininkas.

„Aukštosioms mokykloms bus nurodyta dirbti tik nuotoliniu būdu, išskyrus sveikatos, gyvybės mokslų, veterinarijos mokslų studentams, kai neįmanoma nuotoliniu būdu atlikti užsiėmimų“, – sakė S. Skvernelis.

Bus stabdoma muziejų, teatrų ir kino teatrų veikla.

„Muziejai, teatrai, kino teatrai – bus siūloma jų veiklą stabdyti. Bibliotekoms palikta teisė vykdyti veiklą nuotoliniu būdu“, – teigė jis.

„Sporto renginiai – be žiūrovų“, – priemones vardijo premjeras.

Premjeras dar kartą pabrėžė, kad dėl visko turės apsispręsti Vyriausybė trečiadienį.

„Tai yra bendri principai, nenorėčiau jų detalizuoti. Šiandien ir rytoj tai bus įdėta į Vyriausybės nutarimo redakcijas atitinkamas. Tikiuosi, kad rytoj Vyriausybė apsispręs ir priims būtinus sprendimus, kurie galėtų įsigalioti naktį iš penktadienio į šeštadienį ir galiotų tris savaites“, – sakė jis.

„Užsidarys visi vieši renginiai, nebus absoliučiai jokių viešų renginių, kalbant apie koncertus, sporto varžybas, kuriose dalyvautų žiūrovai. Tai yra faktas. O ar per anksti, ar per vėlai... Mes matome, kad visos valstybės stengėsi išvengti ir kitokiais būdais, kitokiais metodais, bet, deja, kol kas tiek mokslininkai, tiek praktika, tiek visos Europos pavyzdys rodo, kad kito kelio nėra. Medikų darbo grupės prie Vyriausybės siūlymas yra savalaikis ir bus įgyvendintas“, – spaudos konferencijoje sakė ministras pirmininkas.

Šeštadienį, kai naujų susirgimų skaičius šalyje perkopė tūkstantį, feisbuke premjeras S. Skvernelis pranešė, kad bus siūloma lokalų karantiną skelbti ir geltona spalva pažymėtose šalies savivaldybėse, griežtinti jau dabar įvestus karantinus.