Portalo LRT.lt kalbinti kandidatai į prezidentus – A. Zuokas, Linas Balsys bei A. Paulauskas – vieningai tvirtina, kad antro rinkimų turo neabejotinai prireiks.

Pasak L. Balsio, tą patvirtina tiek žmonių nuotaikos, tiek visuomenės nuomonių apklausos. „Aš tuo nė kiek neabejoju ir manau, kad bus labai įdomi rinkimų kampanija“, – LRT.lt kalbėjo L. Balsys. Tačiau, kas antrame ture turėtų kautis, Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas spėlioti kol kas nedrįso.

„Žinote, sunku spėlioti. Dar net neturime oficialiai registruotų kandidatų, nė vienas nesame surinkę 20 tūkst. rinkėjų parašų. Tai dar yra slenkstis, kurį reikės visiems peržengti“, – teigė L. Balsys. Anot politiko, visi įregistruoti kandidatai bus atlikę nemažą darbą ir juos bus galima laikyti stipriais. „Taip pat ir prezidentei reikia surinkti tuos 20 tūkst. parašų. Žiūrėsime, kaip jai seksis“, – sakė L. Balsys.

Savo ruožtu A. Zuokas bei A. Paulauskas tvirtesni dėl savo pasirodymo būsimuose šalies vadovo rinkimuose.

„Jei aš dalyvauju, tai turbūt abejonių nekyla, kad turėčiau pasirodyti [antrame ture, – LRT.lt], o kas dar išeis į finalą, aš nežinau“, – teigė Darbo partijos kandidatas A. Paulauskas.

Pasiteiravus, kas dar be D. Grybauskaitės yra stiprus šiuose rinkimuose, A. Paulauskas atsakė, kad viskas priklausys, kaip kiekvienas kandidatas pasirodys.

„Nemanau, kad šiandien iš anksto reikia skelbti kažkokius rezultatus. Mūsų politologai – rimti vyrai, bet kiek jie kartų prašauna, nesuskaičiuosi“, – kalbėjo A. Paulauskas.

Politologai Vincentas Vobolevičius ir Kęstutis Girnius pirmadienį BNS teigė, kad D. Grybauskaitė antro turo apskritai gali išvengti ir pergalę pasiekti jau pirmajame.

„Žmonės turėjo penkerius metus stebėti jos veiklą – visos apklausos rodo, kad jie ta veikla yra patenkinti, ją palaiko, tai aš prognozuočiau, kad ji laimės, ir dabar manau, kad gali net laimėti pirmame ture“, – BNS sakė K.Girnius.

Antrame rinkimų ture save mato ir nepriklausomas kandidatas, Vilniaus meras Artūras Zuokas. „Neabejoju, kad antrasis rinkimų turas bus ir aš jame būsiu. Esu vadovavęs dvejoms prezidento rinkimų kampanijoms, kurios buvo sėkmingos, todėl aš žinau, kas yra reitingai ir kas yra rinkimų kampanija“, – portalui LRT.lt komentavo A. Zuokas.

A.Zuokas viliasi, kad D. Grybauskaitė nevengs dalyvauti rinkimų debatuose ir juose esą lietuviai galės pasirinkti geriausią kandidatą.

Be minėtų kandidatų rinkimuose turėtų dalyvauti Lietuvos socialdemokratų partijos keliamas europarlamentaras Zigmantas Balčytis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, Ignalinos meras Bronis Ropė. Kovoje dėl valstybės vadovo posto kaip nepriklausomas kandidatas pasirengęs dalyvauti ir Alfredas Aliukevičius.

LRT.lt primena, kad pirmadienį prezidentė D. Grybauskaitė taip pat pranešė sieksianti būti perrinkta.

Neaišku, ar savo kandidatus turės partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracijai liko kiek daugiau nei dvi savaitės.

Rinkimai vyks gegužės 11 dieną. Jei reikės antrojo turo, jis vyks gegužės 25-ąją.