„Kol kas prasidėjo tik paruošiamieji darbai. Stelų nukėlimui būtina suformuoti kelią, kad juo galėtų privažiuoti rangovo technika“, – Eltą informavimo Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

ELTA primena, kad Viliaus miesto savivaldybės planavo nukelti Antakalnio kapinėse esančias stelas iki lapkričio 1 d., tačiau Tačiau suplanuotus darbus sutrikdė tai, kad JT Žmogaus teisių komitetas pranešė apie memorialui pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones. Į šią instituciją kreipėsi etniniais rusais prisistatę asmenys: Kazimieras Juraitis, Dmitrijus Glazkovas, Tatyana Brandt ir Anastasiya Brandt. Jie skundžiasi, kad Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas demontuoti stelas Antakalnio kapinėse pažeidžia jų tautinių mažumų teises ir teisę privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

Po tokių sprendimų kapinėse memorialas buvo aprašinėtas necenzūriniais žodžiais. Dėl saugumo sumetimų savivaldybė nutarė stelas apdengti juodais audeklais iki tol, kol skulptūros galės būti nukeltos.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)