„Šiandien viena iš 6 stelų jau nukelta ir išvežta. Rytoj darbai bus tęsiami. Planuojama, kad visos stelos bus išvežtos iki pirmadienio, jos bus saugomos Grindos teritorijoje“, – informavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovas.

G. Grubinskas pažymi, kad nukėlimo darbai buvo stebimi anksčiau sumontuotomis vaizdo kameromis, provokacijų neužfiksuota.

ELTA primena, kad antradienį Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėtas ardyti paminklas sovietų kariams. Vilniaus miesto savivaldybės planavo nukelti Antakalnio kapinėse esančias stelas iki lapkričio 1 d., tačiau suplanuotus darbus sutrikdė tai, kad JT Žmogaus teisių komitetas pranešė apie memorialui pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones. Į šią instituciją kreipėsi etniniais rusais prisistatę asmenys: Kazimieras Juraitis, Dmitrijus Glazkovas, Tatyana Brandt ir Anastasiya Brandt. Jie skundžiasi, kad Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas demontuoti stelas Antakalnio kapinėse pažeidžia jų tautinių mažumų teises ir teisę privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą.

Pradėjus darbus, sostinės meras Remigijus Šimašius pažymėjo, kad leidimą šiems darbams išdavė savivaldybė ir atskirų išaiškinimų iš Jungtinių Tautų sulaukti nereikia.