Antradienį į Lietuvą atvykusią Vokietijos kanclerę Angelą Merkel prie Prezidentūros pasitiko dėl Šiaurės Europos dujotiekio protestuojantys asmenys su dujokaukėmis, o prie Vyriausybės rūmų - piketuotojai dėl paramos Gruzijai. Antradienio vakarą, Prezidento Valdo Adamkaus ir A. Merkel susitikimo metu, prie Prezidentūros vyko Jaunųjų konservatorių lygos inicijuota akcija dėl Rusijos ir Vokietijos bendro projekto tiesti dujotiekį Baltijos jūros dugnu.
Būsimas dujotiekis Baltijos jūros dugnu.
© DELFI
Būrelis protestuotojų buvo užsidėję dujokaukes, kuriomis, akcijos organizatorių teigimu, siekiama atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugos nuo taršos, kenksmingų medžiagų svarbą.

Pasak vienos piketo dalyvių, nevyriausybinių organizacijų projekto "Apgink Baltijos jūrą, kol nevėlu" koordinatorės Radvilės Morkūnaitės, akcija siekiama atkreipti kanclerės dėmesį į Europos Parlamento (EP) patvirtintą ataskaitą, kurioje teigiama, jog Baltijos jūra yra bendras su ja besiribojančių valstybių turtas, taigi su ja susiję klausimai neturėtų būti sprendžiami sudarant dvišalius susitarimus.

"Mes reikalaujame atlikti nepriklausomą poveikio aplinkai vertinimą, nes projektas lyg ir prasidėjęs, planuojamas, o tokio tyrimo nėra ir tai kelia daugybę aplinkosauginių klausimų. Pirmadienį Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadai perdavėme A. Merkel adresuotą kreipimąsi, kviečiantį išgirsti EP ir dešimčių tūkstančių europiečių poziciją. Tikimės, kad kanclerė jį gaus padarys, tai ką gali", - sakė R. Morkūnaitė.

Prezidentas žurnalistams sakė manąs, kad Vokietijos pozicija dėl "Nord Stream" dujotiekio nesikeis.

Kreipimąsi pasirašiusios nevyriausybinės organizacijos atstovauja peticijai "Dėl Šiaurės Europos dujotiekio poveikio Baltijos jūrai". Susirūpinimą dėl kompanijos "Nordstream AG" ketinimų Baltijos jūros dugnu tiesti dujotiekį išreiškiančią peticiją pasirašė beveik 30 tūkst. europiečių, pasak R. Morkūnaitės, daugiausia tai - Baltijos šalių piliečiai.

Šiaurės Europos dujotiekio tiesimo projekte dalyvauja Rusijos dujų kompanija "Gazprom", Vokietijos kompanijos "Wintershall" ir "E.ON Rurgas" bei Nyderlandų bendrovė "Gasunie". Pirmosios dujos iš Rusijos į Vokietiją Šiaurės Europos dujotiekiu ims tekėti vėliau nei anksčiau skelbta. Terminas nukeltas į ketvirtąjį 2011 metų ketvirtį, nes šalys, per kurių teritoriją turėtų eiti dujotiekis, pateikė papildomų aplinkosaugos reikalavimų.

1 tūkst. 200 km ilgio Šiaurės Europos dujotiekis tiesiogiai sujungs Rusiją ir Vokietiją aplenkdamas Baltijos šalis. Šių metų kovą projekto sąmata buvo padidinta iki 7,4 mlrd. eurų, daugiausia dėl padidėjusių metalų kainų ir papildomų išlaidų aplinkosaugai.

Prie Vyriausybės rūmų Vokietijos kanclerę pasitiks Gruziją palaikantis taikus piketas. Pasak vieno akcijos organizatorių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vicepirmininko Pauliaus Saudargo, šia akcija siekiama išreikšti palaikymą Gruzijai, siekiant integracijos į NATO.

"Šiuo metu Vokietijos pozicija yra nuosaiki Gruzijos ir nuolaidi Rusijos atžvilgiu. Vokietija yra viena iš galingųjų valstybių, galinčių daryti įtaką procesams, tad norime, kad A. Merkel jaustų draugišką paskatinimą ir žinotų, kad Lietuva yra už Gruzijos integraciją į NATO", - sakė P. Saudargas.

Pripažinusi Abchazijos ir Pietų Osetijos nepriklausomybę, pasak P. Saudargo, Rusija siekia legalizuoti Gruzijos okupaciją.

A. Merkel su oficialiu vizitu Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. Kanclerė susitiko su prezidentu V. Adamkumi, premjeru Gediminu Kirkilu.

Tai antrasis Vokietijos federalinio kanclerio vizitas Lietuvoje. Pirmasis VFR federalinio kanclerio Gerhardo Schroederio vizitas Lietuvoje vyko 2000 metų birželio 7 dieną.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (153)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (62)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Gyvai / Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (210)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (65)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (109)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...

Orai: ateina tikri šalčiai (49)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (75)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (84)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Žalgiris“ - „Stellazzurra“ (3)

Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Žalgiris“ - Romos „Stellazzurra“. Tiesiogiai iš Kauno.

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (595)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...