aA
Ketvirtadienio popietę Kauno miesto savivaldybės mažojoje salėje trys Alytaus policijos pareigūnai, atliekantys tyrimą, pradėjo paeiliui apklausti antrojo pagal dydį Lietuvos miesto tarybos narius. Politikų prašoma prisiminti, ar birželio pradžioje vykusiame Kauno miesto tarybos posėdyje "Sėkmės koalicijos" narys konservatorius Gediminas Žukauskas pritarė dviejų miesto ligoninių sujungimui, ar jam prieštaravo.
Kauno miesto savivaldybė
Kauno miesto savivaldybė
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo, kuriuo įtaria posėdžiui pirmininkavusį Kauno miesto merą Andrių Kupčinską, inicijavo Generalinė prokuratūra, pavedusi jį atlikti alytiškiams. Panašių atvejų Kauno miesto tarybos istorijoje iki šiol nėra buvę.

"Aš balsavau už sprendimo priėmimą. Žinau, kad Žukauskas dar prieš posėdį irgi pasisakė balsuosiąs už tai. Tačiau svarbiausia šiuo atveju ne policijos apklausa, nors, manau, pareigūnai turi kur kas rimtesnių darbų negu aiškintis, kas kaip ir kada dėl ko balsavo. Yra protokolai, yra paties Žukausko patvirtinimas, kad jis balsavo "už". Man kelia nuostabą tai, kad aš, kaip išrinktas miesto tarybos narys turiu aiškinti policijai tokius dalykus. Matau tik viena: daromi politiniai žaidimai, ir baisu, kad Lietuvos teisėtvarka į juos įtraukiama", - Eltai sakė miesto tarybos narys dr. Raimondas Kaminskas.

Anot konservatorės Rimutės Prievelienės, Alytaus pareigūnai, apklausiantys Kauno miesto politikus, disponuoja ankstesniu posėdžių salės vietų paskirstymo planu, todėl turi dar ir tai pasitikslinti, kur kas per posėdį sėdėjo. "Aš tikrai neatkreipiau dėmesio į tai, kaip balsavo mano kolegos, sėdėjau priekyje Žukausko, jo žodžių neišgirdau", - sakė R. Prievelienė.

ELTA primena, kad skundą dėl savivaldybei priklausančios Kauno Raudonojo Kryžiaus ir 2-osios klinikinių ligoninių sujungimą nulėmusio sprendimo neteisėtumo pirmiausia teismui parašė 2-osios klinikinės ligoninės vadovai. Remdamasis skundu, Kauno miesto apylinkės teismas sustabdė sprendimo vykdymą, priimdamas laikinąsias apsaugos priemones. Tačiau aukštesnės instancijos teismas apylinkės teismo sprendimą panaikino. Tačiau dar liko nenagrinėtas kitas analogiškas skundas, kurį parašė keli Kauno miesto tarybos nariai. Dalis jų kreipėsi ir į prokuratūrą.

"Kauno taryba turėjo arba pritarti, arba argumentuotai atmesti ministerijos ir Vyriausybės patvirtintą planą dėl dviejų mūsų ligoninių sujungimo. O kolegos, kurie skundžia į visas instancijas miesto tarybos sprendimą, žino, kokių tikslų siekia. Ne kam kitam, bet pačioms ligoninėms pirmiausia reikia žinoti, kokia ateitis jų laukia finansavimo, investicijų prasme", - Eltai aiškino Kauno miesto tarybos Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė.

Po policininkų apklausos vienas iš Kauno politikų - Marius Panceris teigė, kad per tą lemtingą posėdį pats žymėjosi, kaip kiekvienas iš miesto tarybos narių balsavo dėl ligoninių sujungimo. Be to, prieš tarybos posėdį ankstyvą rytą vyko konservatorių frakcijos pasitarimas, ir protokole buvo užfiksuota, kad G. Žukauskas žada pritarti sprendimo projektui.

"Tas Arvydo Garbaravičiaus ir Kęstučio Kriščiūno kreipimasis į Generalinę prokuratūrą visų pirma yra nešvarus žaidimas. Antra, tai ir bandymas pasiekti savo tikslų, imantis visokių, švelniai sakant, keistų priemonių. Taip, yra posėdžio garsinis įrašas, tai tegul policija jį išanalizuoja ir specialistai ištiria, kas balsavimo momentu užgožė Žukausko balsą savo rėkimu "prieš", - teigė M. Panceris.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Europa muša sergamumo koronavirusu rekordus: izoliuotis nereikės tik grįžus iš 4 šalių (69)

Lietuvoje nustatomų naujų koronaviruso atvejų skaičius pasiekė iki šiol šalyje neregėtas...

Antroji banga: Veryga vardina koronaviruso simptomus, į kuriuos specialistai ragina atkreipti dėmesį pirmiausiai dėl barų norėtų griežtesnės tvarkos (179)

Nauji susirgimų koronavirusu atvejai šalyje siekia naujus rekordus, atskiros savivaldybės įsiveda...

Apsišarvuokite kantrybe: Kaunas iš transporto spūsčių greitai neišsivaduos

Rugsėjis Kaune tradiciškai prasideda spūstimis pagrindinėse miesto transporto arterijose. Maždaug...

Pandemijos išbandymą atlaikė ne visi: Kaune užsidaro buvę populiarūs barai ir restoranai (75)

Kovo viduryje Lietuvoje įvestas karantinas gerokai pakoregavo senamiestyje veikusių restoranų...

Šalies vadovams rezultato ilgai laukti nereikėjo: Nausėdos ir Skvernelio testai neigiami (139)

Prezidento Gitano Nausėdos, pirmosios ponios Dianos Nausėdienės ir sekmadienio renginyje...

Raseiniams - NSVC perspėjimas: gali tekti visiškai stabdyti viso rajono gyvenimą (6)

Socialinio gyvenimo apribojimas, darbas ir mokymasis nuotoliniu būdu, lankymasis tik ten, kur tikrai...

Nerimo ženklai – ir iš Švedijos: krypstame ne į tą pusę (44)

Švedijos kovai su koronavirusu vadovaujantis ekspertas perspėja, kad šalyje viruso atvejų...

Raseinių rajone nesuvaldžiusi automobilio moteris rėžėsi į atitvarus ir vertėsi į ligoninę nuvežti trys vaikai

Penktadienį Raseinių rajone su tris vaikus automobiliu vežusi moteris pateko į avariją.

Arūnas Milašius. Pamirškit skurdų kaimą – jis turtėja ir jau kelia galvos skausmą (26)

Pakelkite rankas, kiek iš jūsų esate girdėję meditacinį politikų, rajonų merų ir ūkininkų...

Kryžkalnyje renginyje dalyvavusius žmones NVSC ragina išsitirti dėl koronaviruso (5)

Paaiškėjus, kad Lietuvos partizanų memorialo atidarymo Kryžkalnyje renginio organizatoriai...

|Maža didelių žinių kaina