aA
Laikinasis Alytaus pataisos namų direktorius Genadijus Lepiochinas penktadienį neigė žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad jo vadovaujamame kalėjime kaliniai žiauriai sumušė bei peiliu perpjovė kaklą prižiūrėtojui, tuo metu Kalėjimų departamentas šią informaciją pripažįsta.
© Shutterstock

G. Lepiochinas BNS pareiškė, kad „tai neatitinka tikrovės“, tuo metu Kalėjimų departamentas pripažįsta, jog pareigūnas patyrė veido ir kaklo sužalojimus.

Super, duper nieko neįvyko, čia paprasčiausiai kažkokia fantastika eina“, – teigė pareigūnas.

Pasak pataisos namų vadovo, ketvirtadienį kamerų tipo patalpose nuteistieji nevykdė teisėtų administracijos reikalavimų, dėl to jie buvo įspėti, kad bus panaudotos specialiosios priemonės.

„Į mūsų pastabas jie nereagavo, pareigūnai atitinkamai sureagavo ir panaudojo specialiąsias priemones – uždėjo antrankius ir buvo panaudotos dujos. Kai pareigūnas dėjo antrankius, tai ten taip išėjo, kad gavo vieną smūgį į akį“, – sakė G. Lepiochinas.

Pasak jo, prižiūrėtojas atsipirko mėlyne.

G. Lepiochinas taip pat tvirtino neturintis informacijos, kad sužalotas pareigūnas paguldytas į Alytaus ligoninę.

„Paguldytas? Nežinau, prie manęs, aš jį specialiai nukreipiau į ligoninę, kad pasidarytų abdukciją ir panašiai. Buvo sveikas, vaikščiojo normaliai“, – kalbėjo jis.

Pareigūnas buvo žiauriai sumuštas ketvirtadienį, jam peiliu sužalotas kaklas.

Tuo metu Kalėjimų departamentas penktadienį pranešė, kad incidentas įvyko ketvirtadienį 15.10 val. Alytaus pataisos namuose, kai kamerų tipo patalpose atliekantys nuobaudas 3 nuteistieji reiškė nepasitenkinimą žodžiu ir veiksmais, daužė kameros duris, nevykdė Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų, į pareigūnų perspėjimus nusiraminti nereagavo.

Nuteistiesiems nevykdant teisėtų pareigūnų nurodymų, jie buvo įspėti, kad prieš juos gali būti panaudotos specialiosios priemonės. Po perspėjimo nuteistieji nevykdė pareigūnų teisėtų reikalavimų, pareigūnams užėjus į kamerą, nuteistieji bandė pasipriešinti – atsistojo į kovinę padėtį, buvo apsipylę maisto aliejumi, vieno jų rankose buvo pastebėtas nusmailintas savadarbis daiktas.

Anot departamento, nuteistųjų neteisėti veiksmai buvo užkardyti panaudojant specialiąsias priemones. Tramdant nuteistuosius vienas iš pareigūnų patyrė kūno sužalojimą. Pareigūnas dėl sužalojimų veido ir kaklo srityje kreipėsi į gydymo įstaigą. Nuteistuosius taip pat apžiūrėjo medikai.

Alytaus pataisos namuose pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo pareigūnui.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės vadovas sako, kad į ją atvežto vietos pataisos namų prižiūrėtojo sužalojimai yra lengvi.

„Jam nustatyti lengvi kūno sužalojimai, truputį nubrėžtas kaklas, prie akies sumušimas. Jis, mano žiniomis, paleistas namo“, – BNS penktadienį sakė ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius penktadienį vyksta į Alytų.

„Aš važiuoju į Alytų pasikalbėti tiesiog apie visą šitą situaciją, pasikalbėti su pareigūnu, man tikrai labai svarbi jo motyvacija, aš iš tikrųjų jam ir padėkosiu už gerą darbą ir, manau, kad mes tuos pareigūnus dar ir paskatinsim“, – BNS sakė teisingumo ministras.

„Jokio peilio tenai nebuvo, nuteistieji apžiūros metu apsipylė aliejumi, pradėjo nederamai elgtis vienoje kameroje ir tiesiog mūsų pareigūnai bandė sutramdyt, uždėt antrankius, kadangi buvo slidu, tai įvyko incidentas ir vienas nuteistasis trenkė tam pareigūnui per veidą“, – BNS penktadienį teigė E. Jankevičius.

Pasak ministro, kito nuteistojo rankose buvo pastebėtas medinis daiktas, kuris iš pradžių galėjo būti panašus į peilį, bet, kaip patikslino Kalėjimų departamentas, tai buvo medinis teptuko kotas.

DELFI paskelbė, kad užpuolimas įvyko įkalinimo įstaigoje viešint Kalėjimų departamento ir Teisingumo ministerijos vadovybei, bandančiai malšinti kylančią įtampą įstaigose.

DELFI šaltiniai nurodo, kad užpuolimą įvykdė du žemesnės kastos kalintieji, vykdydami viršesniųjų nurodymus. Anot portalo, juos išprovokavo vidaus tvarkos taisyklių pakeitimai, kai dienos metu iš jų yra paimami miegui skirti čiužiniai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Oficiali skaičiuoklė: pasitikrink, kaip po visų pokyčių 2019 metais atrodys tavo atlyginimas (26)

Darbdavio ir darbuotojo įmokų sujungimas, nauji tarifai, naujovės pensijų kaupime – nuo 2019...

Tamašunienė: yra bent penkios ministerijos, į kurias galėtume pasiūlyti savo žmones (16)

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos ( LLRA-KŠS ) frakcijos Seime...

Baltijos šalių premjerai sutarė dėl bendros laiko juostos, atsisakius laikrodžių sukiojimo (22)

Baltijos šalių premjerai Vilniuje sutarė išlaikyti bendrą laiko juostą, kai Europos Sąjunga...

„Yandex“ išdavė itin jautrią karinę informaciją (14)

Rusiškasis „ Google Earth “ atitikmuo „Yandex“ apsiriko atskleisdamas šimtų slaptų...

Kęstutis Girnius. Pamokymai valdžiai ir mokytojų atlyginimai (3)

Kaip Minervos pelėda, kuri pakyla temstant, taigi viskam mažiau ar daugiau paaiškėjus, tai...

Snigs iki antradienio: keliuose šimtai barstytuvų, magistralėse budima visą parą (6)

Nuo šeštadienio 9 val. iki 24 val. Lietuvoje buvo intensyviai valomi ir barstomi visi Lietuvos...

Vaistų neprireiks: 3 maisto produktai, kurie numalšins skausmą

Patiriant dantų, sąnarių ar galvos skausmą nebūtina griebtis vaistų, jei namuose turite kelis...

Prezidentiniai reitingai: atsakius į šiuos keturis klausimus galima eiti lažintis dėl rinkimų rezultato apklausa didžiausią sėkmę žada vienam kandidatui (902)

Lapkričio mėnesio prezidentiniuose reitinguose toliau savo pozicijas tvirtina jų lyderis Gitanas...

Paaiškėjo viena iš trijų ministrų kandidatūrų (120)

Paaiškėjo viena iš trijų laisvų ministrų kandidatūrų. Premjeras Saulius Skvernelis pateikė...

Suspenduotas treneris – dviratininkes terorizuojantis monstras ar šmeižto auka? (30)

„O kaip jūs jaustumėtės išduotas?“, – klausimu atsakė dviračių sporto treneris Vytautas...