"Partinė sistema parodė, kad tų rinkėjų, kurie dar ateina į rinkimus, yra palaikoma", - pirmadienį BNS sakė politologas.

"Socialdemokratų lūkesčiams, kurių jie turėjo būdami opozicijoje, - nusivylimas. Lyginant su tuo, ką apklausos rodė, kad gali gerai pasirodyti Darbo partija, "Tvarka ir teisingumas", tai, jiems tikriausiai nusivylimas", - teigė politikos ekspertas.

Pirmą kartą rinkimuose dalyvavę nepartiniai kandidatai, jo nuomone, politinio klimato savivaldybėse nepakeis.

"Artūrą Zuoką galima nepartiniu rašyti kabutėse. Jei jam pavyks tapti meru, tai tampa tik laisvesnės jo rankos, nes nėra partijos, kurios taryboje ar valdyboje reikia atsiskaityti", - teigė A.Kulakauskas.

Eksperto nuomonė, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai, lyginant su tuo, kaip atrodė viešojoje erdvėje, pasirodė gerai.

Kalbant apie savivaldos rinkimų poveikį centrinei valdžiai, politologo nuomone, opozicinėms partijoms "reikės ieškoti kitų motyvų" bandant inicijuoti pokyčius, nes rinkimai pagrindo tam nedavė.

"Jeigu dabartinei valdančiajai koalicijai jie būtų buvę triuškinami, tai, ko gero, apskritai iškiltų jos buvimo klausimas ir dabartinė marga opozicija rodytų didesnį aktyvumą versti valdžią Seime", - sakė A.Kulakauskas.