aA
Nepaisant fakto, kad buvusį premjerą Gediminą Kirkilą ministro pirmininko poste pakeitė Andrius Kubilius, socdemo G.Kirkilo pavardė vis dar figūruoja Vyriausybės užsakomose žiniasklaidos apžvalgose, kurias atlieka žiniasklaidos monitoringo ir tyrimų įmonė „Mediaskopas“. Tai matyti iš DELFI gautos birželio 1 d. pasirodžiusių straipsnių apžvalgos, tuo tarpu Vyriausybės atstovai ginasi, kad veikiausiai įvyko nesusipratimas ir G. Kirkilo veikla nesidomima.
A.Kubiliaus Vyriausybė domisi, ką žiniasklaida rašo apie G.Kirkilą?
© Corbis

G.Kirkilas įdomiau nei A.Kubilius

Siekdama sužinoti, ką žiniasklaida rašo apie ministrų kabinetą, atskiras ministerijas bei premjerą, Vyriausybė yra užsakiusi žiniasklaidos apžvalgą, kuri rengiama pasitelkus raktinius žodžius arba šių žodžių šaknis. Pavyzdžiui, atliekant apžvalgą ieškoma tokių žodžių kaip „Vyriausybė“, „ministerija“, „ministras“, „premjeras“, „pirmininkas“, „ministras pirmininkas“, „saulėlydžio“, „sveikatos apsauga“ ir panašiai.

Kaip matyti iš antradienį ryte į DELFI elektroninį paštą iš Vyriausybės spaudos tarnybos atkeliavusios žiniasklaidos apžvalgos, tarp raktinių žodžių patenka ir visų ministerijų pavadinimai bei buvusio ministro pirmininko G. Kirkilo pavardė.

Tuo tarpu rašiniuose apie esamą premjerą A. Kubiliaus pavardė kaip raktinis žodis neišskiriama, išskiriamos tik pareigos – „premjeras“ arba „ministras pirmininkas“.

Vyriausybės spaudos tarnybos vadovas Vygantas Švoba, išgirdęs, kad atliekant žiniasklaidos apžvalgą tarp raktinių žodžių įtraukta G. Kirkilo pavardė, buvo nustebęs: „Negali būti! Gal tiesiog apsiriko, nes iš karto pasikeitus Vyriausybėms buvo sumažinti pinigai, peržiūrėti visi raktiniai žodžiai, kai kurių atsisakyta. Gal jums seną apžvalgą netyčia atsiuntė?“, - nuostabos neslėpė Vyriausybės atstovas.

Patikslinus, kad apžvalgoje nurodyti 2009 m. birželio 1 d. straipsniai, V. Švoba užtikrino, kad G. Kirkilo pavardės tarp raktinių žodžių tikrai nėra, mat visa tai kainuoja pinigus, kurie esą šiam tikslui buvo sumažinti.

„Mes tikrai neužsakėm šito. Jeigu jie įdėjo, tai jų reikia klausti, mes tikrai nesam užsakę G. Kirkilo kaip raktinio žodžio. Tai galiu garantuoti 200 proc.“, - teigė spaudos tarnybos vadovas, tačiau pokalbio pabaigoje padėkojo, kad apie tai jam buvo pranešta, ir pažadėjo pasidomėti, „kas gi čia per nutikimas“.

„Mediaskopas“ neapsisprendžia, ko ieško

A.Kubiliaus Vyriausybė domisi, ką žiniasklaida rašo apie G.Kirkilą?
© DELFI

Kad G. Kirkilo pavardė yra atsidūrusi tarp raktinių žodžių DELFI patvirtino savo pavardės skelbti nenorėjusi „Mediaskopo“ darbuotoja, tačiau ji negalėjo pasakyti, ar taip atsitiko dėl to, kad pasikeitus Vyriausybėms nebuvo iš naujo persiderėta, ar tiesiog G. Kirkilo pavardė netyčia užsiliko paieškos sistemoje.

„Iš tikrųjų pas mus aprašyme dar nepataisyta, tai, matyt, nebuvo tokio atskiro pokalbio. Matyt, jeigu svarbus koks paminėjimas, tarkime, buvusios Vyriausybės veikla svarbi aptariama, tai greičiausiai mūsų darbuotojai įdeda tokį pranešimą“, - DELFI sakė „Mediaskopo“ darbuotoja.

Pašnekovė taip pat teigė, kad su Vyriausybe dar nėra persitarta dėl premjerų pavardžių pakeitimo, tačiau sakė, kad žiniasklaidos monitoringą atliekanti įmonė A. Kubiliaus pavardę vis tiek veda kaip paieškos žodį, nors DELFI gauta apžvalga to nepatvirtina – A. Kubiliaus pavardė, skirtingai nei G. Kirkilo, niekur neryškinama.

Pasidomėjus, kaip čia yra, darbuotoja sakė, kad A. Kubilius vis tiek minimas visuose su Vyriausybe susijusiuose straipsniuose, mat prie pavardės visuomet rašoma arba „premjeras“, arba „ministras pirmininkas“, arba „Vyriausybės vadovas“.

„Mediaskopo“ pardavimų skyriaus vadovė Renata Semaškienė iš pradžių iš viso neigė, kad G. Kirkilo pavardė yra tarp paieškos žodžių, tačiau, paaiškinus, jog minimą faktą patvirtina tiek DELFI gauta spaudos apžvalga, tiek kolegės žodžiai, nuomonę pakeitė ir sakė, esą straipsniai apie G. Kirkilą į apžvalgą įtraukiami, kai kalbama apie buvusios Vyriausybės veiklą.

G.Kirkilas apžvalgomis beveik nesidomėjo

Ekspremjeras G. Kirkilas, klausiamas, ar jam dirbant ministru pirmininku taip pat buvo pateikiamos apžvalgos, kuriose straipsnių ieškoma pagal jo paties ar kitų politikų pavardes, sakė tokių smulkmenų neprisimenąs, nes apžvalgomis domėjęsis ne itin atidžiai.

„Tai kad aš turiu mobilų internetą ir viską perskaitau iškart. Man tų apžvalgų beveik nereikėjo, aš viską skaitau telefonu. Rytais kartais peržvelgdavau, gal ką praleidau svarbaus, bet šiaip visas politines naujienas skaitau telefonu“, - DELFI sakė buvęs Vyriausybės vadovas.

Politikas taip pat teigė negalintis prisiminti, ar raktiniai žodžiai apžvalgose būdavo kaip nors išskiriami.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paskambinusi į Antakalnio polikliniką mama negalėjo patikėti, kad priėjo iki absoliutaus absurdo (1)

Įsibėgėjant peršalimo ligų sezonui vis daugiu tėvų yra priversti imti nedarbingumo...

Linkevičius: tai, ką išgirdo lenkai, buvo smūgis žemiau juostos (22)

Ketvirtadienį nuostabą sukėlė Lenkijos pozicija dėl Ukrainos. „Mes nebetiekiame ginklų...

Prie garsiojo Gulbinų kvartalo sujudimas: savivaldybė parodė, kas vyksta ežero pakrantėje

Antradienį Vilniaus miesto savivaldybė savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad intensyviai vyksta...

Rusijos paskelbtame įraše pastebėtas Juodosios jūros laivyno vadas Ukraina: tiksliname informaciją (1)

Rusija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti ir Juodosios jūros laivyno vadas, apie kurio...

Pasipylė skundai dėl naujųjų „iPhone 15“ (4)

Technologijų bendrovės „Apple“ naujų „iPhone 15“ telefonų serija buvo pristatyta itin...

Taavi Minnikas, delfi.ee

Lietuva iš Baltijos šalių gynybai skiria daugiausia lėšų, bet ekspertas ragina neužmigti ant laurų

„Estija, Latvija ir Lietuva galėtų daug padaryti, veikdamos išvien“, – portalui „Forte“...

Verslas PliusArūnas Milašius

Pieno sektoriuje kartu su „Lidl“ prasidėjo tektoniniai lūžiai – laimėtojas ne ten, kur visi žiūri (3)

Nors žemės ūkis savo apimtimis pralenkė IT ir dar pernai skaičiavo milžiniškus pelnus, viename...

Po 4 radiologų pasitraukimo iš Klaipėdos universiteto ligoninės skyriuje įvedamas nuotolinis darbas (1)

Pirmadienį laikinai Klaipėdos universiteto ligoninei vadovaujantis profesorius daktaras Jonas...

Eurolygos klubo ir buvusio žalgiriečio viražai – žaidė Rusijoje, pozavo turistinėse vietose (2)

Eurolygoje besivaržanti Stambulo „Fenerbahče“ praėjusį savaitgalį keliavo į Rusiją, kur...

Ryte į kiemą išėjusius gyventojus pasitiko nemaloni staigmena – ant tako gulintis negyvas briedis

Pirmadienio rytą Klaipėdos gyventojus pasitiko šiurpus vaizdas – gatvėje gulėjo negyvas...