aA
Už keliolikos asmenų nužudymus bei įvairius sprogdinimus iki gyvos galvos nuteistam Klaipėdos nusikaltėliui Sigitui Gaidjurgiui antradienis buvo neeilinė diena – jį lankydamasis Lukiškių tardymo izoliatoriuje - kalėjime pakrikštijo bei Komunijos ir Sutvirtinimo sakramentus suteikė Jo Eminencija Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.
Sigitas Gaidjurgis
Sigitas Gaidjurgis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Kartu su S. Gaidjurgiu sakramentai suteikti bei visos ankstesnės nuodėmės atleistos dar dviem kaliniams, iš kurių vienas taip pat įkalintas iki gyvos galvos.

Tradiciškai šv. Kalėdų laikotarpiu Lukiškėse lankęsis A. J. Bačkis susitiko su įstaigos darbuotojais ir nuteistaisiais, aukojo šv. Mišias nuteistiesiems iki gyvos galvos. Jose dalyvavo ir už dviejų sūnų nužudymą Lukiškėse kalinti vienintelė moteris Alma Bružaitė.

Kalinių krikšto tėvais tapo Bernardinų parapijos atstovai. A. J. Bačkio laikytų Mišių motyvu tapo mintis, kad „šviesa gali šviesti ir tamsoje“. Kardinolas nuteistiesiems linkėjo maldos, dvasios ramybės ir artimo meilės, žadėjo juos prisiminti maldose. Pakrikštytiems asmenims jis dovanojo po mišiolą - katalikų liturgijos knygą.

Kalinių prašymu ir saugumo sumetimais ceremonijos fotografuoti neleista.

DELFI primena, kad S. Gaidjurgis nuteistas iki gyvos galvos už keliolikos asmenų nužudymus, gyvenamųjų ir poilsio namų, kitokių patalpų, laivo „Meridianas" Klaipėdoje, Šiaulių ir Kauno policijos komisariatų, automobilių aikštelių sprogdinimus. Jo byla apeliacine tvarka tebenagrinėjama Lietuvos apeliaciniame teisme.

Atleistos visos nuodėmės

A.J.Bačkis Lukiškėse pakrikštijo S.Gaidjurgį
Arūnas Peškaitis
© „Valstiečių laikraštis“

Pasak nuteistųjų iki gyvos galvos sielovada besirūpinančio Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebono Arūno Peškaičio, nuteistieji krikštui aktyviai ruošėsi visus metus, krikštytis panoro patys.

Pasak A. Peškaičio, ar naujagimiui, ar suaugusiam, krikštas visada tas pats – juo nuplaunama gimtoji nuodėmė. „Jiems visos nuodėmės nuplaunamos, nes krikšto vanduo viską nuplauna. Tai dvasinis, vidinis įvykis – ir, galbūt aš norėčiau, bet krikšto sakramentas neatleidžia nuo juridinės atsakomybės“, - kalbėjo A. Peškaitis.

„Mes kartais žmogiškai galvojame, kad yra nuodėmių, kurios neatleidžiamos. Evangelijoje pirmasis šventasis, ko gero, buvo ne tik plėšikas, bet ir žmogžudys – tai buvo žmogus, nuteistas mirties bausme. (...) Nuodėmė yra atleidžiama, tačiau tai nereiškia, kad žmogaus padarytas darbas nepadaro savo pasekmių - žinau žmonių, kurie labai kankinasi jau po atleidimo“, - į DELFI klausimą, ar krikštas atleidžia ir nuo tokių sunkių nuodėmių kaip, pavyzdžiui, žmogžudystė, atsakė kapelionas.

Pasak A. Peškaičio, nereikia pavydėti, kad nuteistuosius krikštija pats kardinolas. Nors šie žmonės padarę nusikaltimus, jie kalėjime esą patiria tikrai labai nedaug džiaugsmo. „Tuo, kad Viešpats aplanko juos per kardinolą, aš labai džiaugiuosi“, - teigė A. Peškaitis.

Dovanų – kalinių tapytos arkikatedros paveikslas

A.J.Bačkis Lukiškėse pakrikštijo S.Gaidjurgį
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Prieš Mišias vykusiame A. J. Bačkio susitikime su kalėjimo darbuotojais ir nuteistaisiais kardinolo laukė staigmena – nuteistųjų Ruslano ir Pavelo nutapytas Vilniaus arkikatedros bazilikos paveikslas. Kūrinį atidengė patys autoriai.

Dovanai vietos Jo Eminencija žadėjo rasti erdvioje kurijos patalpoje.

„Mano nešama žinia – geroji naujiena – Evangelija. (...) Savo misiją pradėjęs Kristus sakė, kad atėjo išlaisvinti belaisvių, pagydyti aklųjų, raišų. Tai buvo pranašystė iš senų laikų – atėjimas pasauliui atnešti gera. Tas išlaisvinimas labiausiai nuo blogio, nuo nuodėmės, kad žmogus galėtų gyventi, kaip Dievas ir sąžinė liepia. Gal čia nėra tinkamiausia vieta laukti, kad žmonės staiga pasikeistų, bet, manau, svarbiausia, ką žmogus turi savo širdyje“, - žurnalistams sakė A. J. Bačkis.

Pasak kardinolo, yra žmonių, kurie Sibiro ir okupacijos laikais daug laiko praleido kalėjime, bet, nepaisant priespaudų, persekiojimo, buvo dvasiškai laisvi. Labiausiai Jo Eminencijai Evangelijoje patinka Kristaus pasakyti žodžiai „Tiesa padarys Jus laisvus“.

A.J.Bačkio teigimu, gyventi tiesoje – elgtis pagal sąžinę, teisingai - tik toks žmogus tikrai laisvas. Jo Eminencija sakė į kalėjimą ateinantis kalbėti apie dvasinę laisvę, mat kitos laisvės suteikti negali – ji priklauso nuo teisėjų, bendros tvarkos. „Tikiuosi, atnešu truputį vilties, gerą žodį, gerumo, kad galėtų tarp savęs pasidalyti ne tik kaliniai, bet ir jų prižiūrėtojai, kiti darbuotojai“, - kalbėjo kardinolas.

Šiuo metu Lukiškėse iš viso laikomi 1032 asmenys. 82 nuteisti iki gyvos galvos, tarp jų – viena moteris.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sutrikimas, gyvenimą paverčiantis tikru pragaru: į tokią situaciją gali patekti kiekvienas (12)

Visi ko nors bijome. Vienos baimės – natūralios, įspėjančios apie gresiantį pavojų ir...

Paskelbė naujausią informaciją apie nuo koronaviruso gydomo JK premjero Boriso Johnsono būklę (99)

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono , dėl koronaviruso atsidūrusio...

Ekonomistas išanalizavo, kaip karantino laikosi Baltijos šalys: Lietuva išsiskiria (309)

Ekonomistas išanalizavęs „Google“ paviešintus gyventojų mobilumo duomenis padarė išvadą,...

Šiluma skubės trauktis (9)

Trečiadienį per pietrytinius Lietuvos regionus praslinks nedidelis aukšto slėgio sūkurys, jo...

25-erių metų NHL klubo puolėjas – komos būsenos (14)

Elitinėje JAV ledo ritulio lygoje NHL rungtyniaujančios Edmontono „Oilers“ komandos puolėjo...

Pažiūrėkite į savo majonezo indelio etiketę: mokslų daktarė paaiškino, kas ten parašyta (82)

Majonezas yra vienas populiariausių padažų visame pasaulyje. Toks, kokį mes šiandien žinome,...

Prezidento Gitano Nausėdos tėčiui atlikta širdies operacija (300)

Prezidento Gitano Nausėdos tėvui Antanui Nausėdai Kauno klinikose antradienį buvo atlikta...

Apsisprendimo metas: kaip geležinius karantino gniaužtus atlaisvina kitos šalys (115)

Panašu, kad griežtos karantino sąlygos Lietuvoje bus dar sugriežtintos Velykų savaitgalį ir pats...

Paskelbė naujus užsikrėtusių koronavirusu maršrutus: lankėsi parduotuvėje, vairavo ir tarpmiestinį autobusą (9)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ( NVSC ) paskelbė ir atnaujino užsikrėtusiųjų...

|Maža didelių žinių kaina