Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis su viltimi ir pasitikėjimu žiūri į naująjį popiežių Benediktą XVI, teigdamas, kad jis užtikrins pirmtakų pradėtų darbų tęstinumą ir paisys vertybių, o ne atskirų nuomonių. "Susitikimuose, posėdžiuose, kuriuose dalyvavo Šventasis Tėvas, įsitikinau, kad Dievas parinko šiuo metu tinkamiausią žmogų. Benediktas XVI padės Bažnyčiai eiti atsinaujinimo keliu ir skelbti pasauliui tikrąsias vertybes", - antradienį teigė iš Romos grįžęs kardinolas A. J. Bačkis.
Popiežius Benediktas XVI
© Reuters/Scanpix
Vilniaus arkivyskupas teigė esąs dėkingas prezidentui Valdui Adamkui ir Almai Adamkienei, kad dalyvavo Jono Pauliaus II laidotuvėse ir Benedikto XVI inauguracijoje, pakvietė Šventąjį Tėvą į Lietuvą.

"Manau, kad šiandien popiežius dar negali atsakyti, ar mus aplankys. Aš asmeniškai Benedikto XVI paprašiau palaiminti Lietuvą ir pažadėjau, kad už jį melsimės", - sakė kardinolas, pridurdamas, jog popiežiui reikia laiko pradėti eiti savo pareigas ir perimti atsakomybę.

Vis dėlto dvi Benedikto XVI kelionės jau numatytos: viena į Vokietijos mieste Kelne vyksiančias Pasaulio jaunimo dienas, kita - į Eucharistinį kongresą Italijoje.

Vatikane - Vokietijos vėliava
© AFP/Scanpix

Kardinolas A. J. Bačkis prisiminė konklavą, kurioje jam teko dalyvauti pirmąjį kartą. Kaip vieną įspūdingiausių patyrimų kardinolas minėjo 115 kardinolų giedotą Šventųjų litaniją, kai einantys į konklavą dvasininkai visos Dangaus Bažnyčios vardu šaukėsi Dievo palaimos.

"Popiežiumi išrinktas kardinolas Josephas Ratzingeris prašė palaikyti jį maldomis, bendru darbu, sakydamas, kad vienas tos naštos nepakels", - prisiminė Vilniaus arkivyskupas.

Jo Eminencijos teigimu, vienybę su popiežiumi Bažnyčios bendruomenė paliudijo jau per Benedikto XVI inauguracijos iškilmes.

"Tokiais atvejais įprasta, kad ištikimybę Šventajam Tėvui pareiškia visi kardinolai, tačiau šį kartą paklusnumą jam išreiškė ir vyskupai, kunigai, vienuoliai, pasauliečiai", - prisiminė A. J. Bačkis.

Popiežius Benediktas XVI, Vokietijos Kardinolas Josephas Ratzingeris pozuoja su Kardinolais Vatikane.
© Reuters/Scanpix

Tiems, kurie matė ar girdėjo tiesioginę popiežiaus inauguracijos transliaciją įsiminė homilijos vieta, kurioje Benediktas XVI kalbėjo apie realiatyvizmo diktatūrą.

"Kai kurių ausyse tas žodis sunkiai nuskambėjo, bet aš manau, jog tai labai teisinga mintis, - sakė kardinolas. - Bažnyčia suteikia žmonijai tikrą vertybinį pagrindą, o popiežiaus, kaip ir kiekvieno brandaus krikščionio, pareiga - perduoti kartoms Kristaus mokymą".

Svarstantiems, kokios permainos laukia Bažnyčios prie Benedikto XVI, kardinolas priminė naujojo popiežiaus pažadą paisyti ne savo nuomonės, bet kartu su visa Bažnyčia įsiklausyti į Viešpaties žodį ir leisti Jam vesti Bažnyčią šios istorijos laikotarpiu.

Kardinolą J. Ratzingerį žiniasklaida pristatė kaip griežtą teologą, atsakingą, nuoseklų Bažnyčios doktrinos saugotoją. "Tačiau jis taip pat ir labai jautrios sielos žmogus, mokantis įsiklausyti į kitus, o laisvalaikiu - mėgstantis skambinti pianinu", - pridūrė kardinolas.

Popiežius Benediktas XVI
© Reuters/Scanpix

Kai kam nerimą sukėlė tai, kad J. Ratzingeris griežtai pasisakydavo gyvybės, šeimos, kitais aktualiais klausimais, tačiau, A. J. Bačkio teigimu, tas pačias idėjas atkakliai gynė ir popiežius Jonas Paulius II.

Komentuodamas popiežiaus pasirinktą Benedikto - taikos popiežiaus - vardą A. J. Bačkis prisiminė jo pirmtaką Benediktą XV ir benediktinų vienuolius, kurių dvasinės regulos pagrindas - Kristus.

"Benediktas taip pat yra Europos globėjas, o benediktinai - pirmieji vienuoliai Europoje, ypač daug prisidėję prie kultūros kūrimo. Šiais laikais tai irgi labai svarbu", - pažymėjo Vilniaus arkivyskupas.

Kardinolas Audrys Juozas Bačkis
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)

Prieš grįždamas į Lietuvą A. J. Bačkis aplankė vietą, kur gyveno šventasis Benediktas ir buvo įkurtas pirmasis benediktinų vienuolynas ir netyčia sužinojo, jog ten balandžio 1-2 dienomis skaitė paskaitą ir Šventąsias Mišias planavo aukoti būsimasis popiežius.

A. J. Bačkio žodžiais, sunku pasakyti, kaip kelionė į pirmąjį benediktinų vienuolyną galėjo paveikti tai, kad Jono Pauliaus II bendražygis J. Ratzingeris pasirinko Benedikto XVI vardą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (131)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (60)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Šaltis smogs kaip reikiant: –15 laipsnių bus ne riba (13)

Žiemos gerbėjai gali džiūgauti, nes sniegu ir žiemišku šaltuku dar kurį laiką tikrai...

Baikerio Kilkaus nužudymu įtariamas Baltrūnas griebėsi naujos taktikos (388)

Prieš daugiau kaip tris mėnesius mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus tyčiniu nužudymu...

Gyvai / Lemtingasis 13-asis Dakaro etapas: lietuviai artėja link finišo krito dalis lyderių (494)

Paprastai 13-asis Dakaro ralio etapas vadinamas lemtinguoju, mat jame sportininkai galutinai...

Papasakojo, kas Kaune dedasi vakarais: be dujų balionėlio į gatvę nekelia kojos (468)

„Apie 22 val. laukiau autobuso ir telefonu kalbėjau su drauge. Stotelėje sėdėjęs aiškiai...

„AX Armani“ su naudingais lietuviais paskutinę sekundę triumfavo Vitorijoje, CSKA paėmė „Pao“ tvirtovę „Real“ krito Malagoje (5)

Viena autsaiderių Milano „AX Armani“ (6/13) Eurolygoje iškovojo antrąją pergalę iš eilės....

Nesušalkite! 6 pozos, tinkamos seksui po antklode (42)

Neatsisakykite meilės žaidimų vien dėl to, kad kambaryje yra vėsu.

Kaip buvo „taisoma“ nomenklatūrininkų sveikata (162)

Dažnas vyresnio amžiaus skaitytojas atsimena sovietmečiu sklidusius gandus apie tai, kad įtakingus...

Brolių Ballų vardu reklamuoja šakočius (54)

Kai buvo paskelbta, kad į Lietuvą atvyks krepšininkų Ballų šeima, netruko pasipilti prognozės,...