2004-2008 m. rekonstruojant laisvės atėmimo vietų ligoninei Pravieniškėse skirtus pastatus, galimai padaryti šiurkštūs viešųjų pirkimų pažeidimai. Kilus įtarimams, teisingumo ministras dėl galimos nusikalstamos veikos kreipėsi į prokuratūrą.
Pravieniškių pataisos namai
© DELFI

Įgyvendinant kalėjimų modernizavimo strategiją, Teisingumo ministerija ėmėsi veiksmų pertvarkyti esamas laisvės atėmimo įstaigas. Vienai jų – laisvės atėmimo vietų ligoninei Pravieniškėse – pertvarkyti dar ankstesnės Vyriausybės kadencijos metu pradėti rekonstruoti keli pastatai. Jų tvarkymui buvo išleista beveik 26 mln. litų. Siekiant įvertinti atliktus rekonstrukcijos darbus, šių patalpų tinkamumą ligoninės reikmėms, taip pat išanalizuoti kitas galimas ligoninės modernizavimo alternatyvas, Kalėjimų departamento užsakymu buvo parengta galimybių studija.

Šios studijos išvadose konstatuota, kad pradėtuose tvarkyti pastatuose yra nemažai trūkumų: dauguma erdvių išplanuotos netinkamai, rekonstruoti pastatai nėra tinkami naudoti ir neįregistruoti, dalis jų nereikalingi ligoninės reikmėms arba neatitinka tokio pobūdžio įstaigai keliamų techninių reikalavimų, o norint juos pritaikyti numatytiems poreikiams jie vėl turi būti rekonstruojami. Galutiniam pastatų komplekso užbaigimui papildomai reikėtų dar 46 mln. litų, informuoja Teisingumo ministerija.

Šios išvados sukėlė abejonių dėl lėšų panaudojimo efektyvumo ir teisėtumo šių pastatų pertvarkos metu, todėl teisingumo ministras Remigijus Šimašius gegužės mėnesį sudarė teisingumo viceministro vadovaujamą ekspertų komisiją iš įvairių institucijų atstovų vidiniam tyrimui atlikti.

Tyrimo komisijoje dalyvaujanti Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi pateiktą informaciją, konstatavo, kad visuose 13-oje viešųjų pirkimų, kurie buvo atlikti vykdant minimų pastatų rekonstrukciją, buvo padaryti viešųjų pirkimų pažeidimai - iš viso daugiau nei 50. Konkursuose buvo taikomi neproporcingi ir dirbtinai ribojantys konkurenciją kvalifikacijos reikalavimai, pvz. nepagrįstai reikalauta, kad konkurso dalyviai pasiūlymų pateikimo metu turėtų daugiau nei 3 mln. litų apyvartinių lėšų medžiagų įsigijimui. Taip pat dalis sutarčių buvo pasirašyta neatlikus būtinų pirkimo veiksmų: nebuvo parengti pirkimo dokumentai, sutartys pasirašytos negavus pasiūlymų ir nepravedus derybų, už įvykdytus pirkimus nepateiktos ataskaitos ir kt.

„Pateikti faktai iš tiesų kelia nerimą ir įtarimų, kad pastatų rekonstrukcija vykdyta nesilaikant įstatymų reikalavimų, o jai skirtos lėšos galėjo būti panaudotos neskaidriai ir neteisėtai. Operatyvaus Viešųjų pirkimų tarnybos darbo dėka buvo atlikta išsami pateiktos medžiagos analizė bei identifikuoti galimi pažeidimai. Šias išvadas šiandien perduosiu prokuratūrai ištirti dėl galimai nusikalstamos veikos“, - sako R. Šimašius.

Numatyta, kad tyrimą dėl kitų aspektų toliau atliekanti ministro sudaryta komisija likusias išvadas dėl laisvės atėmimo vietų ligoninės rekonstrukcijos darbų pateiks iki š.m. rugsėjo 1 d.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (239)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (109)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Sukrečiantis motinos skausmas: dukra, nepaisant medikų pastangų, mirė nuo gripo komplikacijų (2)

Viena britė pasidalijo savo skausmu, kurį sukėlė aštuoniolikmetės dukters mirtis nuo vienos...

Neįprastas eismo įvykis: kam draudimo bendrovė atlygins žalą? (4)

Įsivaizduokite, kad pasistatėte ir palikote automobilį įkalnėje, tačiau sugedo jūsų...

Naujas reiškinys Lietuvoje: Vilniuje kuria pavydėtiną biurą, kurio dalimi galės tapti kiekvienas (3)

Bendradarbystės (angl. coworking) erdvės, kuriose renkasi dirbti ir bendrauti laisvai samdomi...

Šiemet yra kas ūkininkus gąsdina labiau nei būsimi mokesčiai (11)

Prasidėjus naujiems metams, ūkininkai rengiasi ateinančiam sezonui, tačiau jau dabar aišku, kad...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (366)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

„Veidrodiniai neuronai“ ir kiti įdomūs savisaugos mechanizmai: kodėl pamačius ką nors bjauraus supykina?

Apie tai daug ir nesusimąstome, bet kodėl pamačius šlykščius vaizdus mus supykina? Kodėl...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (786)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (15)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...