aA
Šiaulių politikė Virginija Račienė įtariama ketverius metus mulkinusi „Sodrą“. Prokurorai aiškinasi, ar Šiaulių tarybos narė turėjo teisę kas mėnesį gauti neįgaliojo išmokas. Tiriama, ar neklastoti dokumentai socialdemokratei nustatant regos negalią.
© Shutterstock nuotr.

Pagal Šiaulių medikų pažymą, V. Račienė yra beveik akla – netekusi 90 proc. regėjimo.

„Tas neįgalumas yra toks daiktas, apie kurį Duomenų apsaugos įstatymas mane neįpareigoja kalbėti ir niekam nepranešti, ir nė prieš ką teisintis. Kodėl dabar tas klausimas eskaluojamas, aš galiu nuspėti, bet tai ne mano reikalas – kam reikia, tam labai smagu, – sako Šiaulių tarybos narė, Seimo nario E. Žakario padėjėja V. Račienė. – Aš labai stengiuosi, kad mano problemos niekas nepastebėtų ir nematytų, ir kuo mažiau kliūti šitoje srityje“.

Šiaulių tarybos narė, dirbanti ir vaikų globos namuose, V. Račienė, anot kolegų, ne tik iki šiol beveik nenešiojo akinių, bet ir pati vairuoja. Jie stebisi, kaip dar 2010-aiais Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba galėjo pripažinti ją beveik netekusia regėjimo ir skirti kasmėnesinę išmoką.

„Dirba jau aštunti metai, niekada nebuvo sakiusi apie savo asmenines problemas, tai buvo naujiena ir man. Vasarą visi vaikštome su akiniais nuo saulės, dabar kažkaip nepastebėjau, kad vaikščiotų su akinukais, o šiandien žiūriu – su akinukais vaikšto“, – sako laikinoji vaikų globos namų „Šaltinis“ direktorė Marytė Žalpienė.

Mįslingą V. Račienės ligos istoriją suskubusi narplioti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atsakomybės kratosi. Esą jai pavaldi neįgalumą nustatanti tarnyba, pripažinusi Socialdemokratų partijos narę V. Račienė neįgalia, rėmėsi Šiaulių medikų išvadomis.

„Neturim tiesės jos sveikatos būklės, nei akių dugno tirti. Mes vertinam pagal dokumentus ir žiūrim, kai žmogus ateina. Kiek atsimenu, rudenį ją lydėjo kita moteris, atėjo, graibėsi, buvo jos alkūnės nubaladotos, ir kelių sąnarių kraujosrūvos buvo. Mes turim testus, aštrumą patikrinom ir jos buvo blogas“, – sako Dalia Buragienė, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Kauno 5-ojo teritorinio sk. vedėja.

„Šiuo atveju įtarimų nekilo, nes siuntimas buvo parašytas aukšto lygio specialisto. Diagnozė buvo pateikta iš šeimos gydytojo bei akių gydytojo oftalmologo, kuris yra specialistas“, – sako laikinoji Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos vadovė Vytautė Polujanskienė.

„pas akių ji eina tiesiai. nei siuntimo nerašiau nei ką. šeimo gydytojas – ne okulistas. (... ) Pas mane niekada nebuvo, kad skųstųsi regėjimu“, – sako Šiaulių centro poliklinikos šeimos gydytoja, Šiaulių tarybos narė Elena Mockuvienė.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje pradėtas patikrinimas. Pasitvirtinus įtarimams, V. Račienei teks grąžinti išmokas.

„Bus atliktas vidinis tyrimas, tada galėsime įvertinti, kokia žala. Ir, jei jei pasitvirtins visi šie faktai, bus priimti sprendimai tiesės numatyta tvarka“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Abejotina Šiaulių tarybos narės liga sudomino ir prokurorus. Jie specialiųjų tyrimų tarnybai pavedė atlikti tyrimą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilniuje rasta 100 kg bomba: evakuojami aplinkiniai namai, prekybos centras „Panorama“ uždaromas eismas kai kuriose gatvėse (177)

Ketvirtadienio rytą statybininkų atkasta aviacinė bomba kelia didžiulį pavojų. Ketvirtadienio...

Rusijos baruose lietuviams parsidavinėjančios studentės pyksta, kai jas vadina prostitutėmis (153)

„Sumokėk 1500 rublių (21 Eur) – praleisiu su tavimi naktį“, - Sankt Peterburgo naktiniuose...

Politiniu turizmu kaltinamas Narkevičius: nesigilinau į organizacinius niuansus (10)

Vos tris mėnesius pareigas einantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius viešai...

Buvęs aplinkos ministras šokiruotas: jei kalbame, kad išsigims gyvūnai, tai kas bus žmonėms (70)

„Ši problema tikrai nėra vien Alytaus. Nepaprastoji situacija, mano nuomone, turėjo būti...

Gyvai / Ronaldo nesustabdytas: Portugalija – Lietuva 2:0 (77)

Ketvirtadienio vakarą Algarvės stadione vykstančiose atrankos į 2020-ųjų Europos futbolo...

Naujas ir itin efektyvus protestuotojų ginklas: lazeriais neutralizuoja dronus ir veidų atpažinimo sistemą apakina policijos sraigtasparnius (1)

Technologijos tapo esminiu Honkongo protestų elementu. Pasitelkiamos įvairiausios priemonės:...

Gimtadienio laukianti Jocytė: visi sako, kad aš – dar visai vaikas, tai gal dabar subręsiu

Pirmose Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos moterų rinktinė užtikrintai įveikė...

Direktorius darbuotojus nustebino 70 tūkst. dolerių minimaliu metiniu atlyginimu (40)

Danas Price‘as – vadovas, kuris sugeba nustebinti. 35-erių metų kreditinių kortelių apdorojimo...

Venecijoje – nepaprastoji padėtis: užliejęs vanduo viršijo aukščiausią kada nors fiksuotą ribą (21)

Italijos vyriausybė ketvirtadienį paskelbė nepaprastąją padėtį didžiulio potvynio užlietoje...

Žiemelis: kiemo vaikai pasišaipydavo iš mūsų mašinos, todėl uždirbęs pirmuosius pinigus iškart nusipirkau gerą automobilį „Atsakingas požiūris“ su Rimvydu Valatka (27)

Šios savaitės DELFI TV laidoje „ Atsakingas požiūris “ žurnalistas Rimvydas Valatka kalbina...