aA
Prezidentas Valdas Adamkus teigia, kad dešimtmetis po jo kadencijos praėjo stebėtinai greitai, nors kai kuriuos įvykius teigia atsimenantis itin ryškiai ir priduria, kad per dešimtmetį didžiuojasi dviem Lietuvai svarbiais darbais.
Valdas Adamkus
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Daug įvykių. Prisimenu juos lyg būtų įvykę šią ar praėjusią savaitę. Jie gyvi, jie svarbūs, kai kurie jaudinantys. Džiaugiuosi kai kuriais laimėjimais. Per tuos dešimt metų, man atrodo, yra ypatingi du faktai, kurie visiems žinomi: Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą ir narystė NATO. Tai, sakyčiau, istoriniai įvykiai, užtikrinę ne tik mūsų grįžimą į tarptautinę bendruomenę, bet ir užtikrinę Lietuvos saugumą“, – kalbėjo V. Adamkus.

Prezidentas teigė, kad džiaugiasi praėjusiais metais, nors priduria, kad kai kurie dalykai galėjo kitaip pakrypti arba galėjo būti įgyvendinti intensyviau. „Bet atvirai galiu pasakyti, galiu drąsiai ir ramiai pasižiūrėti į akis kiekvienam Lietuvos piliečiui į akis ir pasakyti, kad dariau tai nuoširdžiai ir vedamas vienos minties, kad Lietuva būtų saugi ir kad Lietuvos gerovė būtų užtikrinta“, – teigė prezidentas.

Valdas Adamkus
Valdas Adamkus
© DELFI / Kiril Čachovskij

Šiuo metu kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė norėtų, kad jai toliau pagelbėtų keturi padėjėjai, V. Adamkui po kadencijos pabaigos padeda trys. „Ji pasirinko keturis, aš iki šiol gyvenau su trimis, bet jei ji gaus keturis ir aš gausiu vieną papildomai, tuo nesiskųsiu“, – kalbėdamas nusišypsojo V. Adamkus.

Galiu drąsiai ir ramiai pasižiūrėti į akis kiekvienam Lietuvos piliečiui į akis ir pasakyti, kad dariau tai nuoširdžiai ir vedamas vienos minties, kad Lietuva būtų saugi ir kad Lietuvos gerovė būtų užtikrinta.
Valdas Adamkus

Jam padeda namų šeimininkė, varuotojas ir vienas apsaugos darbutojas. Su apsauga prezidentas gyvena nuo pat tos minutės, kai buvo išrinktas prezidentu ir teigia, kad tam buvo nusiteikęs.

„Žinojau, kad tą minutę, kai uždėsiu ranką ant Konstitucijos, mano asmeninio gyvenimo tokio daugiau nebebus. Ir tai yra faktas, bet tuo pačiu reikia pripažinti, kad to neišvengiau nei aš, neišvengė niekas kitas, būdamas mano pozicijoje pasaulyje, todėl su tuo turiu gyventi turbūt iki paskutinės savo gyvenimo minutės“, – kalbėjo prezidentas.

Valdas Adamkus
Valdas Adamkus
© DELFI / Kiril Čachovskij

O ar prezidentas turi patarimų naujai išrinktam prezidentui Gitanui Nausėdai? „Laikausi tokios nuomonės, kad jei jam reikės patarimų, jis žinos, į ką kreiptis ir mūsų santykiuose tai bus labai lengva padaryti, – tvirtino V. Adamkus. – To ir laikysiuosi.“

Žinojau, kad tą minutę, kai uždėsiu ranką ant Konstitucijos, mano asmeninio gyvenimo tokio daugiau nebebus. Ir tai yra faktas, bet tuo pačiu reikia pripažinti, kad to neišvengiau nei aš, neišvengė niekas kitas, būdamas mano pozicijoje pasaulyje, todėl su tuo turiu gyventi turbūt iki paskutinės savo gyvenimo minutės.
Valdas Adamkus

Trečiadienio popietę vyko pirmųjų „Tautiškos giesmės“ šauklių – 11 jachtos „Ambersail“ įgulų kapitonų, – ir Prezidento Valdo Adamkaus susitikimas, skirtas prisiminti iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ pradžią ir pasidžiaugti, jog per dešimtmetį ji tapo gyva tautos tradicija, V. Adamkui buvo įteiktos padėkos už palaikymą.

Prieš 10 metų Lietuvos buriuotojų surengta „Tūkstantmečio odisėja“, skirta Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimui, turėjo svarbią misiją – pakviesti lietuvių bendruomenes Valstybės dieną, liepos 6-ąją, vieningai giedoti „Tautišką giesmę“ visame pasaulyje.

Valdas Adamkus
Valdas Adamkus
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Buvo jaudinantis momentas, kai mes sutikome tas jachtas ir kapitonus Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kai aš pirmą kartą išgirdau apie tą idėją, buvau paklaustas kaip Amerikos lietuvis, ar su dideliu entuziazmu žiūrime ir aš nė sekundės nesuabejojęs pasakiau taip, – kalbėjo V. Adamkus ir prisiminė, kaip jungė jėgas su Kanados lietuviais bei organizavo jų sutikimą už Atlanto. – Čikagoje tikrai buvo didelis sujudimas, prilyginčiau Vasario 16 dienos iškilmėms. Visa Čikaga buvo šventiškai nusiteikusi, laukėme, ruošėmės Jaunimo centre, o tuo metu, kai atvyko, manau, neužmirš tie, kurie dalyvavo, tų įspūdžių ir nuotaikos, kuriomis gyveno visa bendruomenė. Tie prisiminimai ir šiandieną mane jaudina.“

„Tautiškos giesmės“ šauklių susitikimo akimirkos:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(43 žmonės įvertino)
3.4884

Top naujienos

Orai: po liūčių vėl sugrįš šiluma (5)

Šiandien Lietuvos orus dar lems nedidelis, į Rytus tolstantis ciklonas .

Po šiurpą keliančio nužudymo – šokiruojantis prisipažinimas: norėjau išvaryti velnią (47)

Diena iš dienos gėrė alkoholinius gėrimus, kol ėmė vaidentis velnias, kurį jis nutarė...

Už 4000 kilometrų likusio dukters kapo pamatyti nebesitikėjo: padėjo 70 metų senumo nuotrauka (8)

93-ejų Jurgis Dirvonskis „ Misija Sibiras ’19“ dalyviams prieš ekspediciją įdavė...

Apklausos: rinkimus Ukrainoje laimėjo Zelenskio partija, pasiekė rekordinį rezultatą atnaujinta 21:31 (229)

Ukrainiečiai sekmadienį suteikė naujajam prezidentui Volodymyrui Zelenskiui mandatą pertvarkyti...

18-mečio vedamas Izraelis antrus metus iš eilės laimėjo 20-mečių Europos čempionatą (22)

Trečius metus iš eilės Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato finale žaidusi Izraelio...

Didžiuliu greičiu atlėkęs BMW rėžėsi į tokios pačios markės visureigį, nukentėjo 19-metis (125)

Sekmadienio vakarą, apie 21 val., Vilniaus pakraštyje, Šiaurės g., susidūrė du BMW...

Rumunijoje rungtynių metu lietuvio trenerį ištiko širdies smūgis (3)

Pasaulio futbolo bendruomenę sukrėtė įvykiai Rumunijoje. Šios šalies čempionato rungtynių metu...

Vilnietę šiurpina vaizdas prie Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios (36)

Priešais Šv. Petro ir Povilo bažnyčią dar neseniai buvo paminklinė lenta, bylojanti, kad čia...

Kaip fizinis aktyvumas gali kenkti jūsų intymiam gyvenimui? (15)

Jūsų užpakaliukas – stangrus, presas – akmeninis, o kojos dar niekada neatrodė taip gerai....

Unikalios vietos lietuvių pamėgtame kurorte: mėnulio žemė, banginių slėnis ir mėlynoji duobė (8)

Daugelis lietuvių Egiptą jau yra aplankę ne vieną ir ne du kartus, tačiau šioje saulėtoje...