aA
Stebėtinai sėkmingas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) šuolis pasauliniame QS absolventų įsidarbinamumo reitinge – ketvirtadienį paskelbtame naujausiame pasauliniame QS absolventų įsidarbinamumo reitinge („QS Graduate Enokiyabukkuty Rankings 2019“) ši aukštoji mokykla pateko tarp 301–500 geriausiųjų. VDU šiemet parodė itin gerus rezultatus, konkurencingus ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje, – po studijų sėkmingai įsidarbina net 94,3 proc. baigusiųjų VDU.
Vytauto Didžiojo universitetas (VDU)
© DELFI / Paulius Garkauskas

Vytauto Didžiojo universitetas šiemet pagerino rezultatus kategorijoje, vertinančioje duomenis apie absolventų įsidarbinamumą (angl. Graduate Employment Rate), – čia jis surinko net 85,6 taško iš 100, pagerindamas praėjusių metų rodiklį (66,6). Kategorijoje universitetai vertinami pagal absolventų, susiradusių darbą per 1 metus po studijų baigimo, skaičių. Absolventų apklausa parodė, kad sėkmingai įsidarbina 94,3 proc. baigusiųjų VDU.

Pagal pranešimą, reitingas parodo, kaip geriausias aukštąsias mokyklas vertina darbdaviai ir kokias galimybes turi vienos ar kitos institucijos absolventas. Šiemet į šį pasaulinį reitingą iš viso pateko keturi Lietuvos universitetai.

Pasak VDU rektoriaus prof. Juozo Augučio, reitingo rezultatai patvirtina, kad universitetas eina teisinga kryptimi, suteikdamas galimybę studijuojantiems įgyti visapusišką išsilavinimą. Šiemet, primena ELTA, VDU tapo plačiausios aprėpties aukštąja mokykla Lietuvoje – po integracijos su Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetais.

„Itin konkurencingame šiandienos pasaulyje platus išsilavinimas turi ypatingą vertę – jį įgiję absolventai yra pranašesni darbo rinkoje ir geba greičiau prisitaikyti prie pokyčių. Džiaugiamės, kad tą patvirtina ir mūsų universiteto gerėjantys rezultatai šiame reitinge“, – sakė VDU rektorius.

Pažymėtina, kad Europos profesinio mokymo plėtros centro tyrimas parodė, jog iki 2030-ųjų didžiausią pranašumą turės persiorientuoti gebantys specialistai. Tie, kurie rinksis platesnes, daugiau sričių apimančias studijas. Ekspertų duomenys ragina nesikoncentruoti į vieną siaurą sritį.
VDU atstovės Inos Žurkuvienės teigimu, iš viso šiemet buvo įvertintos 758 aukštojo mokslo institucijos, apklausta beveik 45 tūkst. darbdavių, surinkti duomenys apie daugiau nei 29 tūkstančius veikliausių asmenybių ir atsižvelgta į daugiau nei 150 tūkst. darbdavių ryšius su absolventais.

QS absolventų įsidarbinamumo reitingą sudaro 5 kategorijos: darbdavių reputacija (jų apklausa, kur jų prašoma įvardyti kompetentingiausius absolventus ruošiančias institucijas), absolventų rezultatai (veikliausių, pasaulį keičiančių asmenybių sąrašas), universitetų bendradarbiavimas su darbdaviais (sėkmingi ryšiai vykdant tyrimus su pasaulinėmis kompanijomis), darbdavių ir studentų ryšiai (darbdavių dalyvavimas studentų bendruomenėje, praktikos ir tyrimų galimybės) bei absolventų įsidarbinimo rodiklis (įsidarbinusių per 12 mėnesių nuo studijų baigimo skaičius).

Didžiosios Britanijos įmonė „Quacquarelli Symonds“ (QS) šiame kasmetiniame universitetų reitinge išmatuoja ne tik absolventų įsidarbinimo rodiklius, bet ir karjerų trajektorijas. Siekiant nustatyti, kurie universitetai išaugina pasaulį keičiančius žmones, išanalizuojama daugiau nei 30 tūkstančių kūrybiškiausių, novatoriškiausių, turtingiausių, versliausių ir labdaringiausių asmenybių.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.6250

Top naujienos

Kaunietės įspėja: Airinas vėl ėmėsi „fotografo“ veiklos? (12)

„Ieškoma mergina fotosesijai Kaune, apartamentuose. Fotosesija nemokama. Reikalavimai – graži...

Rusų pora pasikvietė į savo butą ir parodė, kaip gyvena vidutinė šeima Sankt Peterburge (35)

„Aš nesu nacionalistas. Rusai su lietuviais turi draugauti“, – žurnalistui Orijui Gasanovui...

Turkija vėl keičia nuomonę: dėl Baltijos šalių gynybos planų taškas dar nepadėtas atnaujinta

NATO negalės paskelbti Baltijos šalių gynybos plano, kol nebus paskelbtas planas dėl pavojaus,...

Erika Umbrasaitė

Myliu, bet palieku tave, Paryžiau

Sakoma, Paryžius egzistuoja žiūrinčio akyse. Jis it koks chameleonas, keičiantis spalvą,...

Palanga kaip reikiant pasistengė: sužibusi kalėdinė eglutė nutvieskė visą kurortą papildyta nuotraukų galerija (28)

Švenčių laukimu pradedanti gyventi Palanga prieš pat eglutės įžiebimą pakvietė kurorto...

Naujausi orų modeliai parodė, koks bus likęs gruodis: ar dar verta tikėtis šalčio (41)

Laidoje „DELFI diena“ sinoptikė Izolda Marcinonienė tikino, kad artimiausios dienos bus...

Europos plieno industrija išgyvena krizę: patiria nuostolius, atleidžia darbuotojus (20)

Europos plieno pramonė patiria dar vieną krizę: finansiniams nuostoliams ir darbo vietų mažinimui...

Naujas mokestis gresia šimtams tūkstančių: labiausiai pajus dyzelininių automobilių savininkai (411)

Valdantieji nepasiduoda ir ketina naująjį taršių automobilių mokestį įvesti kartu su 2020 metų...

Priminė, ką dokumentuose įrašo tiems, kurie bando duoti kyšį techninėje apžiūroje (9)

Savaitgalį Lietuvos techninės apžiūros įmonės vairuotojams primins, kad užsimerkti į...

Mokyklų reitingai parodė: esame ne šiaip gyvulių ūkis, o tikra dresuotų gyvulėlių ferma

DELFI publikavo interviu su žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktoriumi Gintaru Sarafinu. Įvairių...