Seimo patvirtintas premjeru socialdemokratų lyderis Algirdas Brazauskas tikisi naująjį ministrų kabinetą suformuoti dar šią savaitę. Antradienį Prezidentūroje A.Brazauskas prezidentui Valdui Adamkui pristatė kandidatus į naujosios Vyriausybės narius.
V.Adamkus ir A.Brazauskas
Po daugiau kaip valandą trukusio pokalbio patvirtintasis premjeras sakė, kad vyriausybės sudėtį ir jos programą ketina Seimui pateikti dar liepos 6 dieną, penktadienį, nepaisant Valstybės dienos minėjimo.

Per artimiausias dvi dienas A.Brazauskas teigė kalbėsiąs su kandidatais į ministrus. Pasak A.Brazausko, prezidentas V.Adamkus "labai teigiamai" įvertino jo pasiūlytus žmones. "Praktiškai mes nesusidūrėme su problemomis dėl vienų ar kitų asmenų. Nėra principinių nuomonių skirtumo", - teigė paskirtasis premjeras.

Tačiau jis atsisakė konkretizuoti, kas liks esamuose postuose, o kas turės palikti ministrų kėdes. Jis tik pabrėžė, kad naujojoje vyriausybėje bus daug ankstesnių ministrų, dirbusių koaliciniame liberalų ir socialliberalų ministrų kabinete.

A.Brazauskas sakė, jog kol kas yra neaiškumų dėl keleto ministerijų vadovų, tarp jų ir Finansų. Jis pageidauja, kad pastarąjį postą užimtų finansininkas, geras administratorius, gerai kalbantis angliškai.

Manoma, kad siekiant išlaikyti užsienio politikos tęstinumą, vyriausybėje toliau dirbs užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai Antanas Valionis ir Linas Linkevičius.

Prezidento atstovė spaudai Violeta Gaižauskaitė sakė BNS, kad dekretą dėl A.Brazausko paskyrimo V.Adamkus pasirašys gavęs iš Seimo nutarimą dėl pritarimo jo kandidatūrai. Seimas 68 metų A.Brazausko kandidatūrai pritarė antradienį.

Plenariniame posėdyje už kairiųjų daugumos remiamą A.Brazauską balsavo 84 parlamentarai, prieš - 45, trys parlamentarai susilaikė. Iš viso Seime yra 141 narys. A.Brazauskas patvirtintas jį pasiūliusios Seimo kairiosios daugumos balsais.

Šiuo balsavimu buvo pradėta formuoti 12-oji nuo nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais Lietuvos Vyriausybė. Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, Seimui pritarus Vyriausybės programai ir prisiekus ministrų kabineto nariams. Socialdemokratinės koalicijos frakcija teigia sieksianti surengti balsavimą dėl Vyriausybės programos jau liepos 12 dieną.

Buvęs kompartijos lyderis ir kadenciją baigęs prezidentas A.Brazauskas žada tęsti Vyriausybės kursą į euroatlantinę integraciją, telkti į vyriausybę profesionalus ir vykdyti socialiai orientuotą vidaus politiką.

Ankstesnis premjeras liberalas Rolandas Paksas atsistatydino birželio 20 dieną dėl nesutarimų su buvusiais Naujosios politikos koalicijos partneriais socialliberalais. Koalicija valdė 8 mėnesius po Seimo rinkimų 2000-ųjų rudenį.

Neoficialūs kandidatai į ministrus

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Kryžiaus žygis“ prieš pigią darbo jėgą lietuviams smogs dvigubai (30)

Briuselyje bręstančios reformos, kuriomis norima pažaboti taip vadinamąjį socialinį dempingą ,...

Rusijos prezidento rinkimuose – Putino triumfas: skelbiama apie rekordinį rezultatą atnaujinta 6:47 (4354)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užsitikrino ketvirtąją kadenciją per sekmadienį vykusius...

Parlamentinės krizės požymiai aiškūs, tačiau pirmalaikiai rinkimai nerealūs (22)

Po to, kai Seime pritrūko balsų atimti iš Mindaugo Basčio parlamentaro mandatą, nors...

Pakvipo desperacija: savo baimes iliustravo Aušvico vaizdais (89)

Prieš Stambulo konvenciją kovojantis Laisvos visuomenės institutas (LVI) savo poziciją iliustravo...

Orai: pavasaris neskubės – atkeliaus nedidelė šiluma, paskui ją ir krituliai (5)

Artimiausiu metu naktimis vis kandžiosis šaltukas, o dienomis orai bus truputį šiltesni....

Adamsų šeimynėlės pusbrolio Itto žemę šluojantys plaukai slėpė ne tik 119 cm ūgio aktorių, bet ir kalną neįtikėtinų istorijų

Seksuali raudonplaukė įlinguoja į piceriją ir praktiškai iš karto pastebi veteraną aktorių, XX...

Kiek per minutę uždirba turtingiausias pasaulio žmogus?

Jeffas Bezosas , „Amazon“ įkūrėjas ir valdytojas, yra turtingiausias pasaulio žmogus. Šie...

Užklupti gali bet kurį: specialūs gydytojos patarimai, kaip išvengti pavasarinės depresijos (1)

Šiemet pavasaris neskubėjo ateiti, tačiau šiltesnės dienos primena, kad pavasaris – ne už...

Sėklos: kokias ir kiek galima nesibaiminant laikyti

Paprastai dauguma sodininkų ir daržininkų turi stebuklingą dėžutę, kurioje laiko visas savo...

Kokius prieskoninius augalus ir žalumynus galima užsiauginti tiesiog ant palangės

Pasibaigus žiemai ir prasidėjus pavasariui, kyla noras užsiauginti pirmųjų šviežių žalumynų....