Premjeras Algirdas Brazauskas siūlo keisti taip Pilietybės įstatymą, jog jis būtų palankesnis žydų išeiviams iš Lietuvos. Tai premjeras pareiškė pirmadienį savo kalboje Panerių memoriale minint Lietuvos žydų genocido dieną.
Algirdas Brazauskas
© ELTA
"Manau, kad kai kurios Lietuvos Respublikos Pilietybės įstatymo nuostatos jau yra atgyvenusios ir nepalankios žydų tautybės išeivijos grįžimui ir gyvenimui Lietuvoje", - sakė premjeras savo kalboje, kurią išplatino Vyriausybės spaudos tarnyba.

"Atstatydami šią teisę, mes praturtintume savo valstybę ir, be abejonės, patys save", - teigė A.Brazauskas. Pasak premjero, tai padėtų išlaikyti "unikalią žydų bendruomenę Lietuvoje" ir būtų "didžiausias pagarbos ženklas žuvusiems".

"Todėl ir reikalingas valstybės dėmesys, kad šis išlikęs želmenėlis vėl išbujotų į vaisius duodantį medį", - pažymėjo jis.

Dabartinis Pilietybės įstatymas nesuteikia galimybės turėti dvigubą pilietybę iš Lietuvos repatrijavusiems asmenims, tarp jų ir į Izraelį išvykusiems žydams. Pilietybės klausimas, savo ruožtu, siejasi su turto grąžinimo klausimu.

Klausimą dėl Pilietybės įstatymo pataisų ir turto grąžinimo klausimo susitikimuose su aukščiausiais šalies vadovais kėlė Lietuvoje viešintis Kneseto pirmininkas Reuvenas Rivlinas. Šią temą jis palietė ir antradienį savo kalboje Seime.

"Turiu jums kaip demokratiškai išrinktų narių parlamentui visiškai paprastai pasakyti, kad Lietuvos žydų išgrobstyto turto grąžinimo keliems likusiems palikuonims, kuris jiems teisėtai priklauso, klausimas nebus išbrauktas iš mūsų šalių santykių darbotvarkės", - Seime pareiškė Kneseto pirmininkas.

Jis taip pat pažymėjo, jog Lietuvos parlamentarams teks "pasvarstyti apie neigiamas tokių įstatymų pasekmes, kurie izraeliečiams, lietuviams bei jų palikuonims nesuteikia nuosavybės teisės ir įstatymiškai pateisina nužudytų aukų turto plėšimą".

Tuo tarpu, šalies prezidentas Rolandas Paksas ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas siūlymus keisti Pilietybės įstatymo nuostatas įvertino atsargiai.

"Aš manau, jog mes galėtume svarstyti, diskutuoti dėl tokio varianto", - sakė Seime žurnalistams prezidentas, paklaustas kaip vertina siūlymą suteikti teisę žydų tautybės išeiviams gauti dvigubą pilietybę.

Savo ruožtu, jis pridūrė, girdėjęs tokių pageidavimų "ne iš vienos tautos". Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas nesiryžo komentuoti pasiūlymo keisti Pilietybės įstatymą.

"Manau, jog reikia pavesti teisininkams tokį klausimą pasvarstyti. Tai yra ir teisinis, ir istorinis dalykas", - sakė jis.

Pasak A.Paulausko, susitikęs su juo Kneseto pirmininkas kėlė klausimą, ar Lietuvos pilietybė negali būti suteikiama žydų tautybės asmenims, kurie karo metais buvo išvežti prievartiniams darbams į Vokietiją, o vėliau persikėlė į Izraelį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (13)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (436)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (442)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (435)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (6)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (13)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (38)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (405)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (33)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (14)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...