Nuosavybės teisių į miesto žemę atkūrimas, atkurtų indėlių išmokėjimo paveldėtojams, teismų ir teismo antstolių darbas, socialinių pašalpų ir pensijų didinimas bei kitos problemos labiausiai domino į susitikimus su Vyriausybės nariais penktadienį atėjusius Panevėžio apskrities gyventojus.
Algirdas Brazauskas
© ELTA
Vyriausybės dienos renginiuose dalyvavo ir Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas.

Viešnagę Premjeras pradėjo įcementuodamas kertinį akmenį į pradedamo statyti Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos naujo pastato pamatus. Šio pastato statybai Vyriausybė kitais metais skirs 5 mln. litų, o 2005 metais ketinama skirti dar 7 mln. litų užbaigti statybas.

Dalyvaudamas šioje ceremonijoje, Ministras Pirmininkas sakė, kad statant pastatą yra dvi šventės - pirma, kai įcementuojamas kertinis akmuo, antra, kai perkerpama juostelė baigus statyti. Premjeras palinkėjo kuo greičiau sulaukti antrosios šventės. A. Brazauskas taip pat apžiūrėjo senąsias bibliotekos patalpas, kurios šiuo metu nuomojamos iš vyskupijos.

Kitąmet Vyriausybės sprendimu bus renovuojama dešimt Lietuvos bibliotekų. Ministras Pirmininkas pasidžiaugė, kad šiais metais Vilniuje, skyrus 20 mln. litų, pavyko atnaujinti M. Mažvydo biblioteką, kuri yra gražiausia ir didžiausia Baltijos šalyse.

Vyriausybės vadovas taip pat lankėsi bendrovėje "Panevėžio stiklas". Premjeras susipažino su įmonės produkcija - joje gaminami automobilių grūdinti stiklai, stiklo paketai ir stiklo tara. Jis apžiūrėjo gamybos cechus, domėjosi investicijomis, produkcijos realizavimu, darbuotojų skaičiumi, jų atlyginimais, susipažino su artimiausiais įmonės planais.

Vėliau Ministras Pirmininkas lankėsi viešojoje įstaigoje "Aukštaitijos siaurasis geležinkelis". Jis apžiūrėjo keletą rekonstruotų vagonų, taip pat Anykščių-Rubikių maršrutu kursuojančius atvirus vagonus ir apsilankė šilumvežių ceche.

Lankydamasis kineskopų bendrovėje "Ekranas", Premjeras susipažino su naujausia įmonės produkcija - plokščiaisiais kineskopais, kurių pagrindiniai pirkėjai - Europos šalys. A. Brazauskas buvo informuotas apie įmonės perspektyvas - šiemet pagaminta beveik 4 mln. spalvoto vaizdo kineskopų, kitais metais jų numatyta pagaminti 5 mln., o 2005-aisiais - 7 mln., todėl bus kuriamos naujos darbo vietos.

Vyriausybės vadovas lankėsi ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio instituto Mechatronikos centre, taip pat apžiūrėjo Technologijos fakulteto mokymo bazę. Šiuo metu institute studijuoja apie pusantro tūkstančio studentų, tačiau instituto atstovai sakė nesą patenkinti kvotomis į valstybės išlaikomas vietas. Dviejuose instituto fakultetuose - Technologijos bei Vadybos ir administravimo - rengiami mechanikos, transporto, elektros ir statybos inžinieriai bei vadybininkai.

Vėliau A. Brazauskas surengė spaudos konferenciją, kurioje, be tiesiogiai Panevėžio apskritį liečiančių klausimų, domėtasi ir Vyriausybės vadovo nuomone apie dabartinę padėtį Lietuvoje.

Penktadienį Panevėžio apskrityje dirbo ir Vyriausybės kanceliarijos priimamasis. Buvo sudarytos penkios darbo grupės iš Vyriausybės kanceliarijos bei ministerijų valstybės tarnautojų. Šios grupės, pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, dirbo Panevėžio mieste, Biržų, Rokiškio, Kupiškio ir Pasvalio rajonuose, buvo priimta apie 200 gyventojų.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (49)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu (26)

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (418)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Naujutėlaitis JAV karo laivas įstrigo lede (11)

Naujutėlaitis JAV karinio jūrų laivyno nuo Kūčių dienos dar nepajudėjo iš Monrealio, o dėl...

Garsenybėms – metų mados egzaminas. Kam pavyko jį išlaikyti? M. Palaikytės verdiktas (46)

Pramogų pasaulio apdovanojimų rengėjai garsiai skelbė – tai metų renginys. Tad įžymybės...

Po išbandytų ekstremalių žiemos pramogų – koma ir pasekmės visam gyvenimui (9)

Žiemą lauke paspaudus šaltukui eilinė kelionė į darbą ar pasivaikščiojimas mieste gali...

Prieš dvikovą su „Žalgiriu“ – Eurolygos užmojis pažaboti „Panathinaikos“ savininką

Atėnų „Panathinaikos“ klubo savininkas Dimitris Giannakopoulas užsitraukė Eurolygos...

NBA naktis: dviejų pratęsimų trileryje Cousinsas užfiksavo penkiasdešimt metų nematytą rezultatą

NBA pirmenybėse pirmadienio naktį įvykus devyniems susitikimams įsimintiniausią dvikovą...

Dakaro didvyriai prisipažino: niekur nejautėme tokio jaudulio, kurį patyrėme sugrįžus namo (32)

Dviem savaitėms automobilių sporto fanus Lietuvoje prikaustę prie kompiuterių, televizorių ir...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (32)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...