„Akivaizdu, kad „Tvarkos ir teisingumo“ partija prezidento rinkimuose nusprendžia neturėti savo kandidato, taip netiesiogiai paremdama dabartinę prezidentę“, – socialinio tinklo paskyroje pareiškė A. Mazuronis. Politologų vertinimu, šioje partijoje jau seniai ruseno konflikto židinys.

Partija tapo R. Pakso įkaite?

Trečiadienį partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdyba į prezidento postą nutarė kelti partijos lyderio R. Pakso kandidatūrą. Tačiau Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko vertinimu, „greičiausiai būtų neįmanoma“ registruoti R. Pakso kandidatu, nes „nėra Konstitucijos pataisos“.

Savo ruožtu šios partijos narys A. Mazuronis pareiškė, kad tokiu sprendimu partija „prezidento rinkimuose nusprendžia neturėti savo kandidato, taip netiesiogiai paremdama dabartinę prezidentę bei savo potencialus rinkėjus perleisdama kitoms partijoms“.

„Gaila, jog vieno žmogaus fobijų arba situacijos įkaitais tampa visa partija“, – socialinio tinklo paskyroje paskelbė A. Mazuronis.

Portalui LRT.lt politikas teigė manantis, kad bet kuri rimta parlamentinė partija turi, gali ir privalo kelti savo kandidatus visuose rinkimuose. „Reikia sutelkti savo rinkėjus ir išnaudoti politinį kapitalą, kuris yra sukauptas. Jei partija to nedaro, aš tai vertinu kaip savo balsų atidavimą kitiems kandidatams“, – teigia A. Mazuronis.

Asmenine favorite kandidatuoti prezidento rinkimuose A. Mazuronis laiko Jolitą Vaickienę. „Pasigendu kandidatuojančių gražių ir protingų moterų. Manau, ji papuoštų rinkimus ir padarytų juos įdomesniais. Galima tik apgailestauti, kad tai neįvyks“, – LRT.lt sakė A. Mazuronis.

Tuo metu R. Paksas LRT.lt tvirtino, kad „kiekvienas partijos narys turi turėti savo nuomonę ir ją išsakyti“. „Mano supratimu, organizacija tuo ir stipri, kad yra daromi instituciniai sprendimai. Yra valdyba, kuri daro sprendimą, yra taryba, kongresas. Tik taip galima siekti kažkokių tikslų“, – mano R. Paksas.

Politologas: R. Pakso šalininkai bijo V. Mazuronio

Politologo Lauro Bielinio vertinimu, šioje partijoje visuomet buvo stebimas tam tikras konflikto potencialas. „Jis tiesiog nebuvo iškilęs į paviršių, bet A. Mazuronis tuos nesutarimus ar pretenzijas iškėlė į viešumą“, – portalui LRT.lt komentavo politologas.

Pasak L. Bielinio, A. Mazuroniui gali būti pikta ir dėl to, kad kitas šios partijos lyderis Valentinas Mazuronis nestos į prezidento rinkimų kovą. „V. Mazuronis būtų solidus kandidatas, bet R. Pakso šalininkams greičiausiai netinka, kad kandidatuotų V. Mazuronis. Būdamas kandidatu jis įgytų dar didesnės įtakos, kuri kelia tam tikrą pavojų tiems partiečiams, kurie atstovauja R . Paksą“, – svarsto L. Bielinis.

Ko galima tikėtis toliau? L. Bielinio nuomone, galima tikėtis visko, tačiau esą reikia palaukti. „Galbūt viskas baigsis jaunesniojo A. Mazuronio pakalbėjimais, tačiau gali būti, kad viskas išsivystys į vienokio ar kitokio pobūdžio konfliktą, kuris duos tam tikras organizacines pasekmes“, – LRT.lt kalbėjo politologas.

Savo ruožtu A. Mazuronis įsitikinęs, kad partijai skilimas negresia. „Kitos nuomonės turėjimas yra sveikintinas demokratinėse partijose. Tikiuosi, kad pakankamai atviras mano nuomonės išsakymas bus geras akstinas ir paspirtis visiems atvirai ir aiškiai reikšti savo nuomonę, nebijoti išsakyti mintis, kurios ne visada sutampa su partijos vadovybe“, – mano politikas.