Pasak jo, žiniasklaidoje buvo paviešinta informacija apie Švietimo ir mokslo ministerijos duotus nurodymus Vilniaus savivaldybei "derinti" sąrašą mokyklų, kurioms turi būti skirtos lėšos renovacijai, su konkrečiais Seimo nariais.

"Eilinį kartą valstybės lėšomis bandoma pirkti sau palankią žmonių nuomonę. Procesas, kai ministerija daro spaudimą savivaldybei pagal atskirą valdančiajai koalicijai atstovaujančių Seimo narių paliepimus ar pageidavimus, nedaro garbės nei ministerijai, nei tiems Seimo nariams. Manau, kad darant tokį spaudimą pažeidinėjama ne tik etika ir moralė, bet ir tam tikri teisės aktai. Tikiuosi, VTEK tai ir nustatys" , - teigė Seimo narys A. Mazuronis.

Jis prašo įvertinti, ar švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė darydama įtaką Vilniaus miesto savivaldybei, skirstant lėšas mokyklų renovacijoms, nepažeidė Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklių, Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo bei kitų teisės aktų.

Parlamentaro duomenimis, praėjusią savaitę savivaldybė pateikė Švietimo ir mokslo ministerijai renovuotinų mokyklų sąrašą, tačiau tuomet ministerijos atstovai savivaldybei pateikė kitą sąrašą, kuriame iš viso 1,77 mln. eurų konkrečioms mokykloms siūlo skirti Seimo nariai. "Teigiama, kad jei savivaldybė sugalvotų skirti kažkuriai kitai mokyklai ar kažkuriai iš jų neskirti, tai turėtų suderinti su konkrečiu Seimo nariu. Minėtame sąraše nurodomi Seimo nariai - Larisa Dmitrijeva, Sergejus Ursulas, Artūras Paulauskas, Vytautas Gapšys, Valdas Vasiliauskas, Eduardas Šablinskas, Algirdas Sysas, teisingumo ministras Juozas Bernatonis bei nurodomos konkrečios mokyklos ir renovacijai skirti reikalingos sumos",- sako kreipimąsi į VTEK inicijavęs Seimo narys Andrius Mazuronis.