Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) pasiūlius pačiam apsispręsti, ar jis gali dirbti Ukrainos prezidento Petro Porošenkos patarėjų taryboje, opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius joje lieka.
Andrius Kubilius
© DELFI / Karolina Pansevič

Išnagrinėjusi skundą dėl A.Kubiliaus dalyvavimo šioje taryboje EPK trečiadienį nusprendė atsižvelgti į tai, kad taryba praktiškai veiklos nevykdė, o A.Kubiliui patarė „vadovautis savo sąžine ir apsispręsti dėl dalyvavimo tokios tarybos veikloje“.

„Mano sąžinė sako, kad Ukrainai riekia padėti visomis išgalėmis“, - BNS komisijos sprendimą trečiadienį komentavo A.Kubilius.

Į EPK dėl A.Kubiliaus veiklos Ukrainoje kreipėsi „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas, keldamas klausimą, ar tai neprieštarauja Konstitucijai. Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ar organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.

A.Kubiliaus vertinimu, M.Zasčiurinskas per siaurai žiūri į KT nutarimą ir neatsižvelgia į tai, kad jo buvimas taryboje visiškai atitinka Lietuvos vykdomą užsienio politiką, taigi, ir tautos interesus.

„Aš manau, kad yra klaidingas supratimas. Ponas M.Zasčiurinskas paskaitė KT sprendime vieną sakinį ir taip formaliai pažiūrėjęs pradėjo kelti klausimus ir abejoti. Paskaičius visą KT išaiškinimą, ten labai aiškiai pasakyta, kad Seimo narys turi atstovauti tautos interesams, ir negali atstovauti privatiems interesams, todėl ir yra draudimas dirbti privačiose struktūrose. Tu tarpu parama Ukrainai, mano įsitikinimu, yra vienas iš svarbiausių šiandieninių valstybės uždavinių, ir todėl tą veiklą patarėjų taryboje matau kaip paramą Ukrainai, todėl nematau jokio prieštaravimo Konstitucinio Teismo išaiškinimui“, - kalbėjo opozicijos lyderis.

Be to, A.Kubilius atkreipia dėmesį, jog Ukrainos prezidento taryba suburta kaip forumas, seminaras, nėra pasirašyta jokių sutarčių, kaip ir jokio atlygio, tai tik „galimybė perduoti savo patirtį, kuri Ukrainai yra labai reikalinga“.

Praėjusią savaitę EPK paaiškinimus teikęs A.Kubilius taip pat sakė, kad Ukrainos prezidento P.Porošenkos patarėjų taryba išties veikia tik teoriškai, nėra įvykusio nei vieno jos susitikimo.

Minėtą tarybą Ukrainos prezidentas Petro Porošenko įsteigė šių metų gegužę. Jai be A.Kubiliaus priklauso Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto vadovas Elmaras Brokas, buvęs Švedijos užsienio reikalų ministras Karlas Bildtas (Karlas Biltas), buvęs Slovakijos premjeras Mikulašas Dzurinda, švedų ekonomistas Andersas Aslundas (Andersas Oslundas), JAV senatorius Johnas McCainas (Džonas Makeinas), buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, kiti žinomi politikai ir ekspertai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gydytojas žino, ką pakeisti, kad laimingesni būtų tiek medikai, tiek pacientai (86)

Mano Idėja Lietuvai – padaryti taip, kad pacientai , kuriems iš tikrųjų reikia...

Reketininkams pasipriešinęs kaunietis papasakojo, kaip sulaukė keršto ir bėgo iš Lietuvos namuose vyras turėjo pinigų kambarį (121)

Kai dauguma išvykusių iš Lietuvos pradeda pasakoti savo istorijas, dažniausiai sako, kad...

Orai: į šalį užsuks žiema (1)

Pirmomis savaitės dienomis rudeniškus orus keis žiemiški: sparčiai atšals, o lietų keis...

Diatlovo perėjos incidentas: kraują stingdanti mįslinga istorija (83)

1959 metų sausį 23 metų Igoris Diatlovas aštuonių jaunų Sovietų Sąjungos žygeivių grupę...

Sutrypto „Žalgirio“ treneris pratrūko žaibais: reikėtų išvaikyti pusę komandos (11)

Labai abejotina, ar fiasko rudenį patyrusio Vilniaus „Žalgirio“ kapitono tiltelį ateinantį...

Aukso amžius baigiasi: laukia kitokių degalų kainų (172)

Kilus neramumams Saudo Arabijoje – ramybės nėra ir naftos rinkoje. Ekonomistai ir degalų...

Blogiausiai dirbančiu ministru gyventojai išrinko Verygą (211)

Negebėjimas susitvarkyti su Gedimino kalno irimu – tikrai ne vienintelė priežastis, kodėl...

Žadėjo, kad dirbs ūkyje, bet pateko į sekso vergiją: emigrantės pasakoja siaubingus dalykus (132)

Vos baigusios mokyklą jos emigravo, tikėjosi pradėti dirbti ūkyje, tačiau pateko į tikrų...

Pripažino: dėl Gedimino kalno buvo gaištamas laikas (114)

21-as mėnuo – maždaug tiek laiko praėjo nuo tada, kai Gedimino kalnas akis badančiomis...

Mažeikiuose perėjoje mirtinai sužalota moteris, įtariamo vairuotojo ieško policija (25)

Sekmadienio vakarą Mažeikiuose, Žemaitijos gatvėje, perėjoje, rasta automobilio mirtinai...