Mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus artimieji beveik neabejoja, kad vienas paskutinių asmenų, su kuriuo jis kalbėjosi, yra Laurynas Baltrūnas, pravarde Oblius.
Laurynas Baltrunas - Oblius
© DELFI / Kiril Čachovskij

DELFI žiniomis, pareigūnai yra užfiksavę, kad A. Kilkus dingimo dieną paskambino telefonu L. Baltrūnui. Yra duomenų, kad jie turėjo susitikti Trakuose.

Nors tai galėtų padėti tyrimui, pats L. Baltrūnas parodymų kol kas neduoda. Įtarimai jam „grindžiami kitų asmenų parodymais ir kita bylos medžiaga“.

Pareikšti įtarimai dėl neteisėto laisvės atėmimo

Tiesa, tai nesutrukdė L. Baltrūnui skirti pačią griežčiausią kardomąją priemonę – jis suimtas dviem mėnesiams, kaip ir prašė prokuroras.

Oficialiai jam yra pareikšti įtarimai dėl neteisėto laisvės atėmimo.

Neatmetama, kad L. Baltrūnas nusikaltimą, kuriuo yra įtariamas, galėjo padaryti ne vienas ir turėjo bendrų, tačiau kol kas daugiau nėra sulaikytų asmenų. Bent taip teigia pareigūnai.

Teismas mano, kad įtariamasis gali bėgti, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, taip pat trukdyti tirti nusikaltimą, nes pažįsta daug baikerių, be to, gali slėpti įkalčius.

Motociklai – visas gyvenimas

Abejoti L. Baltrūno įtaka baikeriams turbūt būtų naivu. Kone garsiausiam motoklubui „Vorai“ jis vadovauja jau beveik 20 metų.

Iš kitų baikerių klubų šis išsiskiria patriotiška ideologija – aiškiai deklaruojamos nuostatos, organizuojami patriotinės muzikos koncertai, dalyvaujama eisenose, skirtose Kovo 11-ajai.

„Nusprendėm, kad vorai yra labai geri padarai. Galim būti į juos panašūs. Vorai naikina parazitus. Vorą užmušus – lyja. Kartais netgi krauju. Vadinasi, vorų mušti negalima“, – laikraščiui „Vakarų ekspresas“ klubo pavadinimo kilmę kadaise aiškino L. Baltrūnas.

Priklauso L. Baltrūnas ir Lietuvos motociklų sporto federacijai, čia jis organizuodavo retro motociklų lenktynes.

Kone visas L. Baltrūno gyvenimas sukasi aplink motociklus. Kadaise jis yra pasakojęs, kad šia aistra užsikrėtė dar paauglystėje ir prilygino tai aistra moteriai: nežinia, iš kur ji kyla, ji tiesiog yra, ir viskas. Pirmąjį savo motociklą jis nusipirko dar 18-os.

Dirba socialiniu darbuotoju

Šį savo pomėgį L. Baltrūnas susiejo ir su darbu. Beižionių globos namuose socialiniu darbuotoju dirbantis vyras dar prieš mėnesį LRT pasakojo, kad važinėti motociklu jis moko ir auklėtinius, sulaukusius paauglystės.

Nors baikeris ir socialinis darbuotojas gali atrodyti sunkiai suderinama, L. Baltrūnas tuomet tikino, kad jam čia – nieko neįprasto, nes dirba pagal specialybę. Mykolo Romerio universitete jis baigė socialinio darbo magistro studijas.

„Kadangi stengiuosi kuo aktyviau propaguoti motociklininko gyvenimą ir judėjimą, tai man šita veikla yra du viename, nes darbe galiu dirbti net ir pagal savo pomėgius. Tai yra ruošti vaikus gauti motociklininko vairuotojo pažymėjimą ir mokyti juos važiuoti motociklais“, – pasakojo LRT pašnekovas.

Motociklininkų būrelyje, pasakojo jis, mokomasi teorijos, kelių eismo taisyklių, mototurizmo pagrindų ir kaip prižiūrėti motociklus. Vaikams važinėtis kartodrome ar miško trasomis esą labai patinka.

Globos namų auklėtiniams L. Baltrūnas vesdavo du užsiėmimus – motociklininkų ir karinio rengimo būrelį. Mokė juos rikiuotės ir šaudymo, drausmės.

Laurynas Baltrunas - Oblius
Laurynas Baltrunas - Oblius
© DELFI / Kiril Čachovskij

Yra profesionalus karys

Tokią kompetenciją jis turėjo, mat L. Baltrūnas – ir profesionalus karys, vyresnysis leitenantas.

2000-aisiais baigė Lietuvos generolo Jono Žemaičio karo akademiją, tarnavo Lietuvos kariuomenėje, dirbo įvairiose Lietuvos karinėse struktūruose, yra dalyvavęs karo misijoje Bosnijoje.

Tiesa, 2004 metais dėl patirtos traumos jam teko išeiti į atsargą – motociklu važiuodamas per rūką L. Baltrūnas susidūrė su į priešpriešinio eismo juostą įvažiavusiu automobiliu. Šio incidento metu jis neteko ir vienos kojos iki kelio. Vyras vaikšto su protezu.

Būtent tuomet jis ir nusprendė įgyti kitą specialybę.

L. Baltrūno visuomeninė veikla, pastangos mototurizmo sporto srityje, motociklininkų klubo ir vietiniams bendruomenės nariams aktyvinti buvo įvertintos šventės „Baikerių viduržiemis“ metu. Jam įteiktas „Trijų kalavijų kryžiaus“ apdovanojimas už ilgametę veiklą ir paramą, stiprinant Lietuvos kariuomenės ir visuomenės patriotinį auklėjimą, meilės Tėvynei dvasią.

„Sveikiname Aukštadvario krašto patriotą L. Baltrūną su šiuo garbingu apdovanojimu, linkime ir toliau darbuotis tėvynės ir žmonių labui“, – toks Aukštadvario seniūnės Jadvygos Dzencevičienės sveikinimas 2015 m. buvo cituojamas Trakų ir Elektrėnų krašto laikraštyje „Galvė“.

Ieškota Aukštadvario seniūnijoje

Tuomet suvažiavimas buvo surengtas Aukštadvario seniūnijos Škilietų kaime, esančiame už legendinės Velnio duobės.

Netoliese aptariamos vietos gyvena ir pats L. Baltrūnas su šeima. Kartu su žmona jis augina 4 vaikus, jų vardus vyras išsitatuiravo.

Čia jis buvo įkūręs ir motociklininkų kempingą „Škilietai“.

Būtent aukščiau aptartoje vietoje nuo penktadienio ieškoma A. Kilkaus buvimo pėdsakų. Tądien mišką šukavo kinologai su šunimis, dingusio baikerio draugai ir artimieji, šeštadienį pakviesti ir narai.

„Mums reikia apžiūrėti šį miško masyvą. Į ką atkreipti dėmesį? Į sumestas šakas, duobes, žymes, kad buvo kasama. Dėmesys – į drabužius, ieškome drabužių, jei surasite, – į kūną“, – nurodė pirmąją dieną čia dirbęs pareigūnas.

Yra teistas

Tiesa, dėmė L. Baltrūno gyvenimo idilėje – teistumas. Vyras yra teistas dėl dainininko Ruslano Kirilkino apmėtymo kiaušiniais per koncertą Aukštadvaryje.

Kaltės dėl įvykusio incidento baikeris tuomet tikino nejaučiantis, o kaltinimai jam pasirodė „šiek tiek juokingi“.

„Žinoma, aš visada juos nešiojuosi kelnėse, negaliu nuo savęs atskirti“, – juokavo kaltinamasis, paklaustas, ar į koncertą kiaušinius nešėsi tyčia.

Teisme tuomet L. Baltrūnas pasirodė pasidabinęs svastika.

Perbėgo juoda kaltė

Ir L. Baltrūną, ir A. Kilkų pažįstantys baikeriai DELFI nurodė, kad tarp šių vyrų konfliktas brendo jau seniai – kone nuo vasaros jiedu nebesikalbėjo, nors priklausė vienam motoklubui.

L. Baltrūnas 20 metų yra motoklubo „Vorai“ prezidentas, A. Kilkus laikytas memberiu – taip vadinami visateisiai klubo nariai, kurie įrodo lojalumą savo elgesiu, nenusižengia galiojantiems įstatams.

Memberiai dar gali būti vadinami ir valdybos nariais – jie turi patariamąjį balsą, vienbalsiu memberių sutarimu gali būti keičiamas net klubo vadovas. Tiesa, tam turi būti rimtas pagrindas.

Nežinia, ar būtent tai galėjo tapti vyrų konflikto priežastimi, tačiau vos prieš kurį laiką iš „Vorų“ išėjo maždaug 80 proc. klubo narių. Tarp jų – ir A. Kilkus, kurį draugai vadina „Kumpiu“.

Iškėlė versiją, kas galėjo nutikti

„Tai – ne avinai. Tai – suaugę vyrai. Kas yra jauni, pagal rangą – mažesni, jie gali eiti paskui kažką, bet pasitraukia tie, kurie yra viršus, memberiai. „Kumpis“ buvo memberis daug metų. Nuo vasaros su Obliumi jie beveik nebendravo. Kai su žmogumi nesusišneki, nors turi būti viename kambaryje, tu arba jo vengi, arba sėdi kitame stalo gale“, – DELFI dėstė vienas baikeris.

Anot jo, realiausia versija – sekmadienį jiedu susitiko pasikalbėti, tačiau visa tai baigėsi tragedija.

„Žinote, jei girtas draugas draugą nuduria, nieko neatsimena, tai ir čia, manau, kad buvo lygiai tas pats. Jie išėjo aiškintis kažko ir, matyt... „Kumpis“ tikrai niekada nepasiduos, jam ant galvos neužšoksi. Gali būti, kad Oblius ėmėsi kokių nors veiksmų, neapskaičiavo... O tada – ką daryti?“, – mintimis dalijosi jis.

Tačiau ko baikeris negali suprasti, tai kodėl šiuo atveju nebuvo prisiimta atsakomybė, o imta elgtis kaip iš baisiausių filmų scenarijų.

Pastebėjo pokyčius

Paklaustas, ar L. Baltrūnas išsiskyrė agresyvumu, pašnekovas tik šyptelėjo. Anot jo, tam tikroje gyvenimiškoje situacijoje kiekvienas tampame agresyvus. Šiuo metu įtariamasis dirbo vaikų globos namuose.

Tiesa, baikeris nevengė pašiepti L. Baltrūno – šiam esą rūpėjo tik siauri interesai, garbė ir turimas statusas. Ilgainiui nesvarbi neva pasidarė ir komanda, ir šeima.

„Sociopatija kažkokia“, – tarstelėjo vienas pašnekovų.

Įtariamasis esą gyveno uždarą gyvenimą, savo ruožtu jo šeimos nariai neva už vienkiemio ribų nelabai ką ir matė.

„Nei teatras, nei kinas, daugiau niekas nerūpi“, – nurodė DELFI kalbintas vyras.

Vadina ramiu žmogumi

„Tai vienas ramiausių žmonių, kokį pažįstu“, – savo ruožtu apie dingusįjį kalbėjo jo draugas Simonas.

Paskutinį kartą su A. Kilkumi jis matėsi kino aikštelėje prieš porą savaičių – kartu dirbo.

„Jis labai patenkintas gyvenimu buvo. Viskas gerai. Neminėjo problemų. Puikus buvo filmavimas, žmogus laikėsi kuo puikiausiai – kiti pas jį ateidavo paramos“, – nurodė pašnekovas.

Užsiminė apie vidinius konfliktus, karus

Tuo metu baikerė Vaiva, paklausta, galbūt jai teko girdėti apie kokius motociklininkus vienijančių klubų konfliktus, nurodė, kad tai – asmeniniai reikalai.

„Visa tai ir pasako, kad tai yra vidiniai konfliktai – nieko daugiau nežinau. Daug kas rašo, daug kas kalba, pasaulio mastais žiūrint visko būna. Čia ir karai, kaip sako, vyksta“, – nurodė mergina.

Dingusįjį ji pažinojo asmeniškai, apibūdino jį kaip gerą, nuoširdų, niekada neatsisakantį padėti. Tuo metu su L. Baltrūnu bendraujama esą visuomet buvo tik oficialiai – pašnekovė priklauso kitam baikerių klubui.

„Tiek, kiek esu mačiusi, konfliktų tarp jų nebuvo“, – nurodė Vaiva.

Galėjo būti pastebėtas Trakuose

Kaip jau skelbta, dingusio baikerio A. Kilkaus apgadintas motociklas „Harley Davidson“ ir šalmas yra rasti Varėnos rajone, nuo motociklo nuimti jo valstybiniai numeriai ir nulaužtas laikiklis.

Žmonės, radę motociklą, teigė, kad numeriai buvo numesti toliau nuo transporto priemonės. Tiriama, ar vyras nebuvo užpultas dėl pinigų ir dokumentų.

Tiesa, mobilusis vyro telefonas rastas Vilniuje.

Policija yra pranešusi, kad turimais duomenimis, spalio 15-osios popietę Aivaras Kilkus galėjo būti pastebėtas Trakuose, Trakų rajone ar Senojoje Varėnoje.

Dingo dar sekmadienį

A. Kilkus dingo spalio 15 d., 17 val., Vilniuje. Iš namų išvažiavo „Harley Davidson“ motociklu, valstybiniai numeriai: 76 ALR.

Vyro požymiai: ūgis apie 180 cm, stambaus kūno sudėjimo, ant rankų turi daug tatuiruočių. Taip pat vyras turi ilgą ir labai išsiskiriančią barzdą.

Bet kokia informacija yra aukso vertės, todėl labai reikalinga visų jūsų pagalba. Ką nors žinančius ar mačiusius šeima prašo pranešti policijai telefonu 112 (policijai yra žinoma apie vyro dingimą) arba šeimai +37067940268. Informacija bus atnaujinta.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Darbe mato žiauriąją gyvenimo pusę: visą gyvenimą dirbę žmonės turi skaičiuoti centus, kad nusipirktų kruopų (54)

Du vaikus auginanti klaipėdietė ir savanorių bendrijai vadovaujanti Vilija Toliušienė negali...

Išsvajotas atostogas pakeitė košmaras: neaišku, kur nuvežė, ir liepė išlipti (310)

Kas gali būti geriau už jaukias šeimos atostogas, kai nereikia galvoti, kuo užimti vaikus, o dvi...

54 val. trukusi drama Vokietijoje – sunkiai protu suvokiama: jautėmės tarsi skerdžiami gyvuliai (91)

Į laisvę po 29 kalėjime praleistų metų paleidžiamas Dieteris Degowskis – gangsteris, nuteistas...

Orai: sulauksime ir tikro sniego (5)

Kita savaitė prasidės vis žemėjančia temperatūra, kai kur ji neigiama išliks ir dienomis.

20 kg sulieknėjęs Merūnas – apie skirtingą jo ir žmonos požiūrį ne tik į dietas, bet ir vaikų auklėjimą (48)

DELFI redakcijoje viešėjęs Merūnas Vitulskis su rubrikos "Veidai" redaktore Gintare Urnikiene...

Nepaleiskite vadžių: kas padės nesustorėti šaltuoju metų laiku (17)

Artėja Padėkos diena (populiarėjanti ir Lietuvoje) ir ilgi žiemos mėnesiai, kai imame...

„Išdykėlis“ internete ieškojo vergės slaptiems pasimatymams: nežinojau, kad tai – neteisėta (100)

Internete draugės slaptiems pasimatymams ieškojęs mažeikiškis Arūnas B. manė, kad prie savo...

Išrinkta konkurso „Mis pasaulis“ nugalėtoja (4)

Jau 67-ąjį kartą rengiamo konkurso "Mis pasaulis 2017" nugalėtoja tapo indė Manushi Chhillar.

Gydytojos patarimai vartojantiems antibiotikus

Juk nenorite pasijusti blogiau nei ligos pradžioje.

Išbandė žinomo gamintojo kosmetiką: po trijų savaičių paaiškėjo pliusai ir minusai (3)

Kai gavau pasiūlymą išmėginti naują, Švedijos mokslininkų sukurtą kosmetikos rinkinį,...