aA
Ketvirtadienį į Seimo narių klausimus atsakinėjęs premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad Lietuvoje psichologinis klimatas pasidarė nebesveikas, o žmonės pradėjo gyventi baimėje.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

A. Butkevičius Seime atsakinėjo į aštuonių opozicijos parlamentarų iš anksto pateiktus klausimus dėl aplinkos ministro Kęstučio Trečioko liudijimo Seimo Antikorupcijos komisijai. Parlamentarai klausė, ar A. Butkevičius pripažįsta K. Trečioko melą, kada šis sakė nesulaukęs Druskininkų mero Ričardo Malinausko skambučio dėl Vyriausybės nutarimo, nors paviešintos pokalbių išklotinės parodė, kad tokių skambučio būta.

A. Butkevičiaus teigimu, ar K. Trečiokas melavo Antikorupcijos komisijai, gali nuspręsti tik prokuroras. Premjeras priminė, kad ikiteisminis tyrimas dėl to buvo nutrauktas.

Atsakydamas į klausimą, kaip politiškai vertina „tokį akivaizdų ministro melą Seimo Antikorupcinei komisijai“, A. Butkevičius dar kartą pabrėžė neturįs teisės spręsti apie ministro pasisakymus, nes nesąs ikiteisminį tyrimą atliekantis prokuroras.

„Apskritai manau, kad šis klausimas politiškai ir pijariškai yra jau subliuškęs, nes ir prokuratūra, ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija neįžvelgė nusikaltimo. Bandymai dar kartą kelti tuos pačius klausimus jau atrodo desperatiški“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Savo ruožtu premjeras politiškai siūlė vertinti konservatorių pažadus visuomenei, jų neįgyvendinimą, melą ir „reikaliukų tvarkymą“.

„Kaip jūs vertinate melą dėl Visagino atominės elektrinės projekto konservatorių valdymo metu, kada buvo sutarta su kaimynais, nors jokio susitarimo dėl įgyvendinimo nebuvo. Per tą laiką viešinimui iššvaistyti milijonai mokesčių mokėtojų lėšų“, – rėžė A. Butkevičius. Jo teigimu, 2009-2012 m. įsigyta teisinių, konsultacinių, viešųjų ryšių ir mokymų paslaugų už apie 252 mln. Lt.

A. Butkevičius konservatoriams priminė „mailiaus“ ir Vito Matuzo bylas, Austėjos Landsbergienės mokyklą bei kitas nuodėmes.

Perspėjo dėl baimės valstybėje

A. Butkevičius Seime aiškino, kad skandalą sukėlęs Vyriausybės nutarimas dėl kurortinių zonų naikinimo buvo suderintas su 42 institucijomis ir į Vyriausybės darbotvarkę įtrauktas rugpjūčio 23 dieną. Premjeras kalbėjo apie valstybės demokratinių ir teisinių pamatų silpnėjimą. Jo aiškinimu, ikiteisminis tyrimas pradėtas lapkričio mėnesį, taigi teisėsaugos institucijos, matydamos galimas grėsmes dėl teisės aktų priėmimo, rengimo, apie tai turėjo informuoti prezidentą, Seimo pirmininką ir premjerą.

„Šios mintys man visai neseniai buvo išsakytos kai kurių prokurorų Generalinėje prokuratūroje, bet Lietuvoje matome, kad specialiai buvo ieškoma tam tikrų dalykų, kaip būtų galima pradėti kompromituoti Vyriausybę arba tiesiog tam tikrais teisės aktais prisidengiant sukurti tam tikrą politinę bylą. Aš to nebijau pasakyti šiandien stovėdamas šioje tribūnoje“, – sakė ministras pirmininkas.

Pasak A. Butkevičiaus, ikiteisminis tyrimas subliuško, bet jį kaip pilietį ir Lietuvos žmogų jaudina kitas dalykas: „Lietuvoje psichologinis klimatas pasidarė nebesveikas, Lietuvos žmonės pradėjo gyventi baimėje“.

Premjeras pasakojo neseniai perskaitęs vieno amerikiečių profesoriaus knygą apie baimę. Pasak profesoriaus, kurį citavo A. Butkevičius, baimė – pats blogiausias dalykas ir to reikia labiausiai bijoti. „Šis politinis psichologinis klimatas, kuris susiformavo Lietuvoje ir toliau formuojasi baimės pagrindu, turėtų būti sustabdytas, tiesiog būtų su juo kovojama, didžiausi instrumentai yra suteikti politikams, parlamentarams vykdant įvairiausių institucijų parlamentinę kontrolę“, – sakė A. Butkevičius.

A. Butkevičius apgailestauja, kad dabar daugelis valstybės tarnautojų, ruošdami teisės aktus, dėl baimės nori nusišalinti nuo bet kokios atsakomybės.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Valstybė kapituliavo prieš Jurijaus Borisovo tvirtovę: štai kuo baigėsi kelis metus vykusi kova

Su Rusija siejamo nušalinto prezidento Rolando Pakso bendražygio ir verslininko Jurijaus Borisovo...

Prekyba su Rusija: dalis Lietuvos verslininkų net ir vykstant karui skubėjo užsipildyti sandėlius

Šių metų kovą, vykstant karui Ukrainoje, importas iš Rusijos į Lietuvą padidėjo 55 proc....

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Gamyklos Klaipėdoje vadovė Vaicekauskienė: lietuviai visiškai nebenori dirbti

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusios gamyklos „ Baltijos Eukutecas “,...

Ne tik taupumas, bet ir smūgis Rusijai: ko norime labiau – karo pabaigos ar įjungto oro kondicionieriaus?

Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą įžiebė diskusijas apie Europos energetinį saugumą. Vis...

Ernestas Naprys

Sukrėsta kriptovaliutų rinka neberanda krypties – žmonės prarado santaupų milijardus, net turtuoliai save vadina vargšais

Gegužės viduryje šoką patyrusi kriptovaliutų rinka iki šiol neatranda krypties ar naujos...

Karas Ukrainoje. Daugiabučio griuvėsiuose Mariupolyje aptikta 200 smarkiai apirusių kūnų Ukraina apie reikšmingus pokyčius: mūsų priešai dėl to labai liūdi

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis naktį į antradienį pareiškė, kad Rusija vykdo...

Rusų influencerė tikina buvusi išprašyta nuo Kanų raudonojo kilimo dėl „pernelyg provokuojančios išvaizdos“

Kanų kino festivalio metu Viktoriją Bonią paprašė nulipti nuo raudonojo kilimo dėl „pernelyg...

Išbandė aukščiausias supynes Europoje: ant jų atsisėsti išdrįs ne kiekvienas

Amsterdamas , visų pirma yra vienas mylimiausių miestų Europoje . Tai ne mano vieno nuomonė, o...

Verslas PliusBloomberg News

Putino valstybinio naftos sektoriaus lyderė patiria didžiausią nuosmukį

Valstybės kontroliuojama naftos pramonės lyderė, vadovaujama artimo prezidento Vladimiro Putino...

Baltarusijoje viskas eina blogyn: Lukašenką iš sosto išvers tik perversmas Kremliuje (5)

Praėjo metai po to, kai gegužės 23-iąją Baltarusijos režimas priverstinai Minske nutupdė...