aA
Premjeras Algirdas Butkevičius penktadienį surengtame Socialdemokratų partijos tarybos posėdyje kritikavo prezidentę Dalią Grybauskaitę ir kaltino ją skandalų kurstymu. Kartu kliuvo ir partiečiams, kurie esą nepasakoja visuomenei apie padarytus gerus darbus.
Vytautas Jonas Žukas, Juozas Olekas, Algirdas Butkevičius, Loreta Graužinienė ir Dalia Grybauskaitė
Vytautas Jonas Žukas, Juozas Olekas, Algirdas Butkevičius, Loreta Graužinienė ir Dalia Grybauskaitė
© DELFI / Tomas Vinickas

„Skandalų kūrimo dirbtuvė, į kurias vis labiau įtraukiamos ir teisėsaugos institucijos, ir tos kuriamos situacijos bei insinuacijos šiandien tampa atvirais rinkimės kovos įrankiais. Kas teisinėje valstybėje, mano manymu, būtų tikrai neįmanoma arba tiesiog kartais galima drąsiai pasakyti, kad juntama tam tikra režisieriaus ranka“, – dėstė A. Butkevičius.

Premjero teigimu, pastaruoju priešrinkiminiu metu labai aiškiai matoma besiformuojanti dvigubų standartų sistema. Pasak A. Butkevičiaus, „prezidentė atvirai įsijungė į rinkiminę kovą, taiko labai aukštus moralinius vertinimo kriterijus visiems aplinkiniams, tik ne sau ir ne savo aplinkos žmonėms“.

A. Butkevičiaus tvirtinimu, ji vienašališkai sprendžia, „kas ne prie ko“ ir kas turi prisiimti atsakomybę.

A. Butkevičius prisiminė priekaištus krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui dėl kariuomenės viešųjų pirkimų. Jis klausė, kas gali paneigti, kad kažkas iš darbuotojų jam galėjo „pakišti kiaulę“. Juoba, sakė A. Butkevičius, ministras tai pastebėjo ir perdavė Generalinei prokuratūrai, o dabar paverstas atpirkimo ožiu.

Tačiau, sakė jis, baisiausia, kad patys partiečiai prie to prisideda duodami interviu, kritikuodami, reikalaudami. Jis greičiausiai turėjo omenyje partiečius Gediminą Kirkilą ir Bronių Bradauską, reikalavusius J. Oleko atsistatydinimo.

Čia pat A. Butkevičius prisiminė ekspremjerą Andrių Kubilių ir Lietuvos pralaimėtą bylą Stokholmo arbitraže. Bylinėjimasis su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“ Stokholmo arbitraže dėl maždaug 1,4 mlrd. eurų permokos už dujas Lietuvai per ketverius metus kainavo apie 9 mln. eurų.

A. Butkevičius ragino pakelti rankas tų, kurie šia tema rengė spaudos konferencijas, kurie kvietėsi atsakingus žmones į frakciją pasiaiškinti, parašė apie tai straipsnius. Po šio prašymo salėje įsivyravo mirtina tyla.

A. Butkevičius pasisakė ir apie prezidentės vetuotą Darbo kodeksą. Pasak jo, nė viena politinė jėga nesiėmė paruošti tokio didelio įstatymų paketo, tačiau dėl išsakytų skirtingų nuomonių apie kodeksą visuomenėje susiformavo labai neigiama nuomonė.

Socdemų vadovas taip pat perspėjo vienmandatininkus, kad jiems gal pakenkti partijos atžvilgiu išsakoma kritika. Jis apgailestavo, kad per žiniasklaidą sunku pateikti tai, kas pozityvaus kadencijos metu buvo padaryta. A. Butkevičius partiečius taip pat kritikavo dėl vangumo socialiniuose tinkluose.

D. Grybauskaitė viską žinojo?

Išėjęs iš frakcijos posėdžio A. Butkevičius žurnalistams aiškino nesuprantantis, kas Lietuvoje vyksta. „Aš suprantu taip: ponas Olekas, krašto apsaugos ministras, pats pagavo tuos darbuotojus, kurie piktnaudžiavo viešųjų pirkimų taisyklių rengimu, arba tiesiog tie žmonės, kurie galimai norėjo pasipelnyt, užsidirbt, jis atidavė Generalinei prokuratūrai tuos žmones, ir dabar jį reikia nuteist, nubaust?“, – stebėjosi A. Butkevičius, nežinantis, kodėl reikalaujama J. Oleko atsistatydinimo.

Pasak A. Butkevičiaus, prieš rinkimus kova stiprėja, nes nekrenta socialdemokratų reitingai. „Aš pradedu nebesuprasti psichologinio klimato, susiformavusio mūsų Lietuvoje. Ir kai kada nesuprantu, kaip žmonės, užimantys atsakingas pareigas, tuo manipuliuoja.

Aš turiu informacijos, kad krašto apsaugos ministras skambino Respublikos prezidentei, apie tą įvykį ją informavo, ji išėjusi davė interviu lyg būtų su juo nekalbėjusi“, – stebėjosi A. Butkevičius, pareiškęs, kad palaiko ir palaikys J. Oleką.

Barė už B. Obamos įžeidimą, gyrė už šokį

Partiečius auklėjo ir rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas.

„Paskutinis skandalas su vienos didelės valstybės prezidentu neatlaiko jokios kritikos. Todėl aš visose auditorijose sakau – jei reikia prie kokio nors gyvulio priklijuoti galvą, klijuokit mano, aš suprasiu, bet neklijuokit kitos valstybės vadovo, nes tai blogai baigiasi visiems“, – partiečius, ant beždžionės priklijavusius Baracko Obamos veidą, kritikavo A. Sysas.

Vėliau partija už tokį netaktą B. Obamos viešai atsiprašė.

Algirdas Sysas
Algirdas Sysas
© DELFI / Karolina Pansevič

A. Sysas prisiminė ir žurnalisto Andriaus Tapino eksperimentą, kada šis kvietė filmuoti per Rugsėjo 1 mokyklose politikų išsakomus pažadus.

„Turėčiau pasidžiaugti Artūru (Skardžiumi - DELFI), kurio peržiūrų, mačiau, 85 tūkst. Visos mūsų programos, kartu sudėtos, pakeltos kubu ir dar padaugintos iš dešimt, nesulaukė tiek, kiek sulaukė vienas įdėtas A. Tapino videoklipas. Vėlgi, ar tai gerai, ar blogai, bet šiuo atveju toks gyvenimas – galvokim, ką šnekam, visi turime mobilius telefonus, fotokamerus, visa tai tampa ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio nuosavybe“, – kalbėjo A. Sysas.

A. Tapinas savo feisbuko paskyroje pasidalijo įrašu, kuriame socdemas A. Skardžius šoka su moksleiviais.

Penktadienio socialdemokratų posėdis buvo paskutinis prieš Seimo rinkimus. Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilnietį nubaudė už pilietišką iniciatyvą: tenorėjau įspėti KET pažeidėjus (108)

Pilietiško vilniečio iniciatyva įspėti Kelių eismo taisykles ( KET ) pažeidinėjančius...

Sanatorijos sugalvojo išgyvenimo planą: siūlo valstybei už 100 mln. eurų išpirkti jų paslaugas gyventojams (67)

Nacionalinė sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija valstybei siūlo formuoti masinį...

Įvertino pandemijos poveikį Rusijai: stipriausi regionai išeis nugalėtojais, silpniausi taps dar silpnesni (21)

Koronaviruso pandemija greičiausiai padidins atotrūkį tarp turtingiausių ir skurdžiausių Rusijos...

Kalėdinės dekoracijos ne tokios nekaltos, kaip gali atrodyti: ugniagesiai įvardijo pavojingiausių sąrašą (1)

Dar nė neiškritus pirmajam sniegui, lietuvius apėmė kalėdinė nuotaika. Socialiniuose tinkluose...

Gydytoja pulmonologė pasakė, kada dėl kosulio turėtumėte sunerimti (5)

Daugelis žmonių į kosulį linkę žiūrėti nerimtai – įprasta galvoti, kad po kelių dienų...

Ministerija siūlo pritarti tryliktai pensijai, tačiau ji atitektų ne visiems

Vyriausybė trečiadienį posėdyje teiks išvadą dėl siūlymo kartą per metus mokėti 200 eurų...

Verslo pagalba mažiausiesiems: ranką tiesia sergantiems, netekusiems namų, šeimos

Gėriu besidalinančios įmonės ir verslininkai nepamiršta ir pačių mažiausiųjų. Kaip rodo...

Keliuose – plikledis ir šarma (2)

Trečiadienio rytą dėl plikledžio sudėtingesnės eismo sąlygos susidarė Biržų ir Jurbarko...

Atrado „senovinę Siksto koplyčią“: archeologus sužavėjo daugiau nei 12 tūkst. metų senumo piešiniai (2)

Britų ir Kolumbijos archeologų komandai Amazonės miškuose Kolumbijoje pavyko atrasti...

|Maža didelių žinių kaina