„Aš manau, kad kiekvieno žmogaus gaila, juo labiau, kai negalvoja, kad daro kažkokį nusikaltimą. Aš manau, kad tai patirties dirbant Vyriausybės kabinete stoka. Kita problema ta, kad žmonės, kurie ministerijoje dirba ilgesnį laiką, nesuteikia rekomendacijos, nepataria, kad neskristų privačiu nuomotu lėktuvu“, - antradienį Vyriausybėje sakė A. Butkevičius.

Klausiamas, kodėl pirmadienį pakeitė nuomonę dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų – reikia jų laukti ar ne – A. Butkevičius teigė nuomonės nekeitęs: tiesiog pamatęs, kad Politinėje taryboje palaikymo nėra.

„Niekas nuomonės nekeičia. Į VTEK visą laiką reikia kreiptis, jeigu iškyla ginčytinų klausimų. Bet vakar po tam tikrų pokalbių Politinės tarybos posėdžio metu diskutuojant iškilo klausimai, kurie teisiškai yra nenuginčijami. Todėl laukimas, delsimas politiniu požiūriu ir kitais požiūriais nenaudingas. Mes, kaip partija, deklaruojame aukštus moralės ir etikos principus ir tų principų laikomės“, - aiškino premjeras.

A. Butkevičius sako, kad su B. Vėsaite kalbėjosi pirmadienį prieš jai einant į televizijos laidą. Su politike buvo sutarta, kad grįžusi iš Belgijos ji parašys atsistatydinimo prašymą, o dirbs iki ateinančio pirmadienio.

Pasiteiravus apie naujo ūkio ministro kandidatūras, premjeras teigė, kad apie tai kalbėti dar per anksti. Nors jis neatmetė galimybės, kad ministru bus pasirinktas partijai priklausantis asmuo.

„Neaišku, dar svarstysim. Kol kas apie kandidatūras per anksti kalbėti. Daug yra kandidatų, bet bus kompetentingas asmuo. Galiu pasakyti, kad gali būti įvairiausių variantų, bet pirmiausia bus atsižvelgiama į kompetenciją. Partija tai nėra kažkoks blogis, gali būti ir iš partijos“, - teigė A. Butkevičius.

Premjeras teigia, kad ūkio ministro kandidatūrų nėra aptaręs ir su prezidente, bet esą šalies vadovė kandidatų laukia kuo greičiau.

„Kuo greičiau, tuo geriau“, - sakė A. Butkevičius, kuris antradienį išvyksta vizito į Vokietiją.

DELFI primena, kad B. Vėsaitė į nemalonę pateko dėl praėjusią savaitę įvykusio skrydžio į verslo forumą Kazachstane bendrovės „Arvi“ užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu. Skrydžio kaina vienam asmeniui siekė 2700 litų, tačiau tai sumažinta kaina – dalį išlaidų padengė pati bendrovė. „Arvi“ kaip tik derasi su Ūkio ministerija dėl Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo sutarties.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad B. Vėsaitės veiksmuose, jos nuomone, išryškėjo atviros politinės korupcijos požymiai, todėl premjerui A. Butkevičiui ji pasiūlė ieškoti naujo ministro. Šalies vadovės nuomone, situacija gali pakenkti valstybės prestižui ir atbaidyti skaidrias investicijas.

Palaikymo B. Vėsaitei neišsakė ir socialdemokratų koalicijos partneriai – Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“.