aA
9-metės, kurios įvaikinimo siekė pora iš Naujosios Zelandijos, brolio advokatas Bronius Varsackis siekia, kad mergaitė tolesnio proceso dėl įvaikinimo ar globos metu būtų ne globos namuose.
Devynmetę įsivaikina Naujosios Zelandijos piliečiai
Devynmetę įsivaikina Naujosios Zelandijos piliečiai
© DELFI montažas

Advokatas po susitikimo su Kauno valdininkais: jie bandė kažką man paaiškinti apie įstatymus

Advokatas B. Varsackis kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių Vilių Šiliauską su prašymu, kad mergaitei būtų suteikta laikinoji globa, nors laikinųjų globėjų, pas kuriuos mergaitė galimai galėtų laikinai apsigyventi, nenurodė.

„Pateikėme prašymą, kad skirtų laikinąją globą, – DELFI teigė advokatas B. Varsackis, atstovaujantis broliui, kuris taip pat siekia sesers globos. – Nenurodėme kas gali būti globėjai, ką jie nori, tą skiria, bet kad mergaitė būtų paimta iš globos namų, kurie dabar yra įstatyminiai jos globėjai.“

Advokatas įvardijo, kad laikinai mergaitę esą galėtų globoti ir moteris, kuri anksčiau, prieš kylant skandalui, pasiimdavo devynmetę į savo šeimą savaitgaliais. „Bent jau tai savanorei tai leistų, kuri anksčiau su mergaite buvo. Ji turi tokio pat amžiaus dukrą, atsistatytų, pailsėtų“, – apie devynmetę, augančią Kauno globos namuose, kalbėjo jos broliui atstovaujantis advokatas.

Pateikėme prašymą, kad skirtų laikinąją globą. Nenurodėme kas gali būti globėjai, ką jie nori, tą skiria, bet kad mergaitė būtų paimta iš globos namų, kurie dabar yra įstatyminiai jos globėjai.
Bronius Varsackis

B. Varsackis ketvirtadienį planavo dėl šio prašymo susitikti su Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi V. Šiliausku ir jo padėjėja, tačiau nuvykęs į susitikimą pamatė, kad į jį atvyko daugiau asmenų. „Nuvykau ir mane pakvietė į mero kabinetą. Buvau šokiruotas. Sėdėjo septyni, iš karto matyti, kad priešiškai nusiteikę žmonės. Jie bandė kažką man paaiškinti apie įstatymus, – kalbėjo advokatas. – Pokalbis truko labai trumpai, nes jie manęs visiškai klausyti nenorėjo.“

Bronius Varsackis
Bronius Varsackis
© DELFI / Karolina Pansevič

„Jie kategoriškai pasakė, kad viskas pagal įstatymus, – po susitikimo kalbėjo advokatas ir stebėjosi, kodėl susitikime dalyvavo ir pats Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. – Bet išeinant paaiškėjo, kad jie labai norėjo pamatyti tą beraštį, nes mano siųstame rašte jie buvo klaidas pasižymėję.“

Jie kategoriškai pasakė, kad viskas pagal įstatymus.
Bronius Varsackis

Devynmetės broliui atstovaujantis advokatas teigė, kad „jie visiškai nesiruošia spręsti to vaiko psichologinių problemų“. Advokato teigimu, devynmetės brolis ir jis šiuo prašymu siekia, kad mergaitė gyventų jai palankesnėje terpėje.

Brolis, kuriam atstovauja advokatas, šiuo metu yra išvykęs į Didžiąją Britaniją, kurioje gyvena su drauge, jie kartu augina metukų kūdikį. Brolis yra pateikęs prašymą globoti devynmetę seserį, šiuo metu laukiama sprendimo, ar sąlygos devynmetei brolio šeimoje būtų tinkamos.

Savivaldybė: buvo išreikštas prašymas atiduoti vaiką bet kur

Kauno miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Jolanta Baltaduonytė DELFI teigė, kad advokatas prašymą pateikė, tačiau pridūrė, kad savivaldybė siekia mergaitei rasti namus, o ne laikinai perduoti pagyventi kažkurioje šeimoje kelis mėnesius.

„Kalbame apie vaiko teises, apie vaiko interesus, apie visų vaikų interesus. Tam, kad vienas ar kitas žmogus galėtų būti globėju, yra privalomos procedūros“, – kalbėjo J. Baltaduonytė ir pridūrė, kad sąlygos visiems, norintiems globoti globos namų auklėtinį, yra vienodos. Nepaisoma, ar asmuo nori globoti laikinai, ar siekia ilgalaikės globos.

Kalbame apie vaiko teises, apie vaiko interesus, apie visų vaikų interesus. Tam, kad vienas ar kitas žmogus galėtų būti globėju, yra privalomos procedūros.
Jolanta Baltaduonytė

Pateikus prašymą iš pradžių tikrinami prašymą pateikę asmenys, tik gavus išvadas sprendžiama dėl globos.

J. Baltaduonytė patvirtino, kad devynmetės broliui atstovaujantis advokatas prašymą pateikė, tačiau teigė, kad prašymas – nekonkretus. „Buvo išreikštas prašymas atiduoti vaiką bet kur, kad tik nebūtų globos namuose. Labai keistas toks prašymas, kai vaikas yra nuolatinėje globoje, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės atstovė. – Prašyti, kad laikinai, vos porai mėnesių, vaikas būtų perkeltas.“

Kauno miesto savivaldybės atstovės teigimu, toks prašymas neatitinka vaiko interesų, tačiau jis bus svarstomas, nes visi pateikti prašymai turi būti svarstomi.

Dėl sesers globos kovojantis brolis
Dėl sesers globos kovojantis brolis
© DELFI montažas

„Vaikas šiuo metu yra nuolatinėje globoje, o globa skiriama tik teismo sprendimu. Tam būtinas teismo sprendimas“, – teigė J. Baltaduonytė.

„Teiginiai apie vieno ar kito vaiko psichologinę būseną yra pakankamai keisti, kai advokatas su vaiku nėra bendravęs, – kalbėjo atstovė. – Jei vaikas susidurs su problemomis, spręsime, suteiksime pagalbą, ieškosime geriausio sprendimo.“

Teiginiai apie vieno ar kito vaiko psichologinę būseną yra pakankamai keisti, kai advokatas su vaiku nėra bendravęs.
Jolanta Baltaduonytė

J. Baltaduonytė pažymėjo, kad jų tikslas – kad visi vaikai augtų šeimose. „Mūsų tikslas, kad visi vaikai: šita ar kita mergaitė, berniukas – kad visi augtų šeimose. Tokiose šeimose, kurios yra pasiryžusios ir pasirengusios bei turi tinkamas sąlygas, – kalbėjo J. Baltaduonytė. – Jei kreipsis brolis ar kitas asmuo pagal nustatytą tvarką, gaus teigiamą pradinį įvertinimą, praeis mokymus ir bus įvertintas kaip tinkamas, tikrai neprieštarausime, kad mūsų vaikai augtų šeimose, o ne globos namuose.“

Savivaldybėje ketvirtadienį viešėjęs advokatas B. Varsackis DELFI teigė, kad susitikimo atmosfera nebuvo maloni, jautė priešišką nusiteikimą, tačiau J. Baltaduonytė tvirtino, kad susitikimas buvo tiesiog dalykiškas.

„Atmosfera buvo darbinė. Tvarka (kam ir kokiomis sąlygomis gali būti suteikta globa – DELFI) buvo pasakyta ir advokatui, – kalbėjo atstovė. – Buvo pasikviesti atskirų sričių specialistai, kad jie suteiktų reikiamą informaciją.“

Mergaitės įvaikinimo siekė pora iš Naujosios Zelandijos, tačiau teismas nusprendė, kad mergaitė turi likti Lietuvoje. Šiuo metu mergaitės globos siekia brolis ir lietuvių šeima. Globos namai, kuriuose gyvena devynmetė, teigė skųsianti teismo sprendimą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Policija: pavojingas bėglys sulaikytas (5)

Policija praneša, kad sulaikytas pabėgęs nuteistasis Jevgenij Vorobjov.

Ekspertai vardija NATO skaudulius: apie tai mes turime rimtai kalbėti (3)

Prieš 19 metų Lietuva kartu su Latvija, Estija, Bulgarija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija...

Kirtis valdantiesiems dėl pensijų: tokie siūlymai nepatinka niekam (5)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymus dėl to, kaip reikėtų taisyti kaupimo II...

Karas Ukrainoje. Ekspertai pastebi, kad per Rusijos žiemos puolimą Kremliaus tikslų pasiekti nepavyko pasigirsta žinių apie karinių vadų keitimą

403-ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Naujausioje JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje...

Eglė Gatelytė

Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (47)

Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...

dekor.delfi.ee

Tai gali būti priežastis, kodėl neveši jūsų daržovės: kokių augalų jokiu būdu nesodinti į vieną lysvę

Sėjomaina – gyvybiškai svarbi sistema daržininkystės srityje. Sėjomainos taikymas garantuoja...

Spaudos konferencijoje pasirodę Jono Valančiūno vaikai sukėlė šypsenas: mano apsauginis ir masažuotojas (1)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį „Pelikanai“ savo aikštėje įveikė Los Andželo...

Dosni Žilvino Žvagulio dovana Donato Čižausko artimiesiems: koncerto metu pranešta šeimai svarbi žinia (5)

Donatui Čižauskui skirtame atminti koncerte jo gerbėjai išgirdo gražiausias dainas, kurias...

Vienas prie vieno: Kuzminskas it Dončičius stebuklingai išplėšė pratęsimą tyčia nepataikęs baudos metimo vaizdo įrašas

Neįtikėtina drama baigėsi Turkijos krepšinio Superlygos rungtynės tarp Izmiro „Pinar...