Visi Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjai siekė nusišalinti nuo skandalingai pagarsėjusios Tarptautinės Baltijos akademijos (TBA) bylos prieš Lietuvos Vyriausybę vien todėl, kad akademijoje dėstytoju dirba ir autorinį atlyginimą yra gavęs vienas Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas.
Teismas
© Corbis/Scanpix
TBA siekia, kad būtų panaikintas Vyriausybės priimtas sprendimas dėl studijų uždraudimo. Ieškinį išnagrinėjusio Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo sprendimas nebuvo palankus akademijai, todėl jai atstovaujantys teisininkai jį apeliacine tvarka apskundė Vilniaus apygardos teismui.

Iš pradžių byla buvo skirta nagrinėti teisėjų kolegijai, kuriai pirmininkavo teisėja Alma Urbanavičienė. Tačiau TBA atstovai teisme pareikalavo, kad ji būtų nušalinta nuo bylos – esą nagrinėjama byla yra rezonansinė, o teisėja yra išreiškusi norą įsidarbinti Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

A.Urbanavičienė nagrinėjo vadinamąją prezidento „šlepečių bylą“, todėl TBA atstovai išreiškė abejonių, kad teisėja gali būti šališka.

Kai TBA byla apeliacine tvarka buvo perduota nagrinėti kitai teisėjų kolegijai, nuo jos nagrinėjimo nusišalino kiti trys teisėjai. Jie nurodė, kad nusišalina, nes siekia išvengti bet kokių abejonių dėl teismo nešališkumo vien dėl to, kad Vilniaus apygardos teisme dirba teisėjas Algimantas Pivoriūnas.

Jis TBA dirba dėstytoju, yra gavęs autorinį atlyginimą. Tačiau A.Pivioriūnas dirba ne Civilinių, o Baudžiamųjų bylų skyriuje.

Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Konstantas Ramelis priėmė nutartį ir kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą ir paprašė TBA bylą perduoti nagrinėti kitam apygardos teismui, nes esą nuo bylos nusišalinti ketina ir kiti teismo teisėjai.

Tačiau Apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas nusprendė, kad teisėjai neturi pagrindo nusišalinti nuo rezonansinės bylos nagrinėjimo.

Teisėjo sprendime teigiama, kad akademinė veikla savaime negali būti pagrindas abejoti visų atitinkamo teismo teisėjų nešališkumu.

DELFI primena, kad TBA veiklą, susijusią su aukštojo mokslo studijų organizavimu, Vyriausybė sustabdė gavusi Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymą.

Speciali ministerijos komisija konstatavo, kad TBA nuolat pažeidinėjo Lietuvos teisės aktus, reglamentuojančius studijų pagal užsienio šalių aukštųjų mokyklų studijų programas vykdymą, ignoruodama Vyriausybės nustatytus reikalavimus vengė teikti Švietimo ir mokslo ministerijai informaciją apie vykdomas, nebevykdomas, naujai pradedamas vykdyti studijų programas arba pateikdavo klaidinančią informaciją.

Už TBA vykdomas studijų programas, materialinę bazę, pedagoginį personalą, išduodamus diplomus ir vykdomų studijų kokybę Lietuvoje atsako Latvijoje veikiantis Baltijos rusų institutas.

Instituto filialo Lietuvoje absolventų diplomų legalizavimo istorija užkirto kelią tuometiniam Švietimo ir mokslo viceministrui Rimantui Vaitkui siekti ministro posto.

Anksčiau yra paaiškėję, kad legalizuojant diplomus, Lietuvoje buvo suklastotos kelios pažymos. Dėl Baltijos rusų instituto diplomų pripažinimo į R.Vaitkų kreipėsi jo bičiulis, instituto vadovas socialdemokratas Jevgenijus Kostinas.

Žiniasklaidoje buvo teigiama, jog instituto padalinys Lietuvoje buvo legalizuotas skubotai Vyriausybės nutarimu, nepaisant neigiamos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nuomonės.

Instituto veikla legalizuota be Studijų kokybės vertinimo centro išvados. Anksčiau centras kelis kartus atmetė instituto prašymus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1859)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Siunčia žinią žemę pirkusiems neteisėtai – nori ją atimti (172)

Kai paaiškėjo, kad realiai žemės saugikliai neveikia ir agroverslo grupės sėkmingai superka...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime pildoma (40)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Lietuvos banką papiktino kai kurios automobilių draudimo kainos (9)

Draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis papildyta (69)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Juknevičius: tikrai nesiruošiu miegoti specialiai DELFI iš Saltos

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis vis dar yra tas ekipažas, kuris Dakaro ralyje pasiekė...

Naujasis Skvernelio kancleris startuoja su algos priedu už net nepradėtą darbą (203)

Nuo trečiadienio, sausio 17 dienos, Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kancleriu pradeda...

Neįtikėtina nuojauta: dingusį sužeistą sūnų surado pasamdęs sraigtasparnį (1)

Australijoje vieno nepilnamečio, kuris pateko į avariją ir 30 valandų praleido įstrigęs savo...

Kaip metų spalvą prisijaukinti namuose?

„ Pantone Color Institute“ kasmet paskelbia spalvą, kuri bus dažniausiai matoma mados...

Skausmo draskomą moterį medikai gydė tarsi akli (13)

Jungtinės Karalystės gyventoja po 6 metus kęsto skausmo nutarė nepaklusti gydytojų...