Pasibaigus pirmajam 2013 m. pusmečiui, valstybės įsiskolinimas advokatams, tiekiantiems antrinę teisinę pagalbą, vėl artėja prie 3 mln. litų, o Lietuvos advokatūra ir toliau gauna skundus iš advokatų dėl vėlavimo išmokėti atlyginimus už suteiktas paslaugas.
© A.Stackevič nuotr.

Kaip informuoja advokatūra, sutrikdytą advokato veiklą pajunta ir jų paslaugų reikalingi gyventojai. Ilgus metus iš esmės Finansų ministerijos nesprendžiama problema turi neigiamą poveikį valstybinio socialinio draudimo biudžetui – auga advokatų, prašančių atidėti mokesčius, skaičius.

„Norėdami žinoti tikrąją žmonių padėtį kreipėmės į „Sodrą“ ir matome, kad prašančių atidėti mokesčius advokatų skaičius išaugo veik 20 kartų – nuo 15 asmenų 2008 metais iki 262 asmenų 2012 metais“, – sako Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja Liudvika Meškauskaitė.

Pasak jos, neramina, kad tokius prašymus teikia ir didžiųjų Lietuvos miestų bei vis jaunesnio amžiaus ir aukštesnes metines pajamas turintys advokatai.

Antai, jei 2008 m. socialinius mokesčius atidėti prašė per 65 metus perkopę advokatai, kurių metinės pajamos neviršijo 18 tūkst. litų, tai 2012 metais vis daugiau darbingo amžiaus (84 – 45–55 metų amžiaus; 75 – 35–45 metų amžiaus ir 47 iki 35 metų amžiaus), advokato profesijos atstovų siekia nukelti atsiskaitymo su „Sodra“ datą. Socialinius mokesčius atidėti prašo ir tie, kurių vidutinės mėnesio pajamos 3–4 tūkst. litų.

Advokatų tarybos pirmininko pavaduotojos L. Meškauskaitės nuomone, ilgainiui laiku atlyginimo iš valstybės už suteiktą valstybės garantuojamą teisinę pagalbą negaunantys advokatai taps opia socialine problema.

Taip atsitiks, nes valstybinio socialinio pensijų draudimo stažas skaičiuojamas įvertinant pajamas, nuo kurių buvo įmokėtos ar turėjo būti įmokėtos privalomos valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos. Jei asmens uždarbis ir kitos pajamos per kalendorinius metus yra mažesnis už minimalaus darbo užmokesčio sumą, tai proporcingai mažesnis apskaičiuojamas asmens tų metų stažas.

Lietuvos advokatūrai yra žinomi atvejai, kai dėl laiku neišmokėto atlyginimo už suteiktas paslaugas, advokatei buvo apskaičiuotas mažesnis darbo stažas ir atitinkamai paskirta mažesnė pensija.

Advokatūra primena, kad 2012 m. daugiau nei 500 advokatų teikė valstybės garantuojamą teisinę pagalbą mažas pajamas gaunantiems asmenims. Vieni jų dirbo nuolat, kiti pagalbą teikė prireikus. Pastariesiems atlyginimai laiku neišmokami jau kelerius metus iš eilės. 2012 m. pabaigoje valstybė skolinga advokatams buvo daugiau nei pusantro milijono litų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: nesinorės net nosies kišti laukan (39)

Artimiausiu metu didesnių pokyčių nebus. Antroje penktadienio pusėje ir šeštadienį į šalį...

Patyręs lėktuvo kapitonas apie tai, su kuo susiduria darbe, ir kodėl nemėgsta skristi keleivio vietoje (7)

„Lėktuvo kapitonai vaikšto su keturiomis juostelėmis. Nepamenu, kiek man tiksliai buvo metų, gal...

Istorija, sukrėtusi Lietuvą: kaip visa tai prasidėjo (847)

Žinia, kad Jungtinėse Valstijose suimta buvusi Seimo narė Neringa Venckienė , ne vieną privertė...

Visada laukiamų „Depeche Mode“ koncertas Vilniuje: minios euforija ir itin griežtai režisuotas pasirodymas atnaujinta 23:06 (59)

Koncertinę savaitę pradėjo elektroninės muzikos mokytojų kolektyvas „Kraftwerk“, o baigė –...

Susvyravus Indijos rinkai, Lietuvoje nyksta maistinis augalas (32)

Įvedus žalinimo reikalavimus žirniai bei pupos išpopuliarėjo Europos Sąjungoje, nes šias...

Tokie mes vieninteliai: lietuvių būstų įsirengimų ypatumai, kurie Vakarams nesuprantami (157)

Būstas yra bene didžiausias pirkinys žmogaus gyvenime, reikalaujantis daug svarstymų ir...

Įgimta liga nustatoma kas dešimtam kūdikiui: išduoti gali eisena (15)

Pirmieji kūdikio žingsniai daugeliui tėvų yra ne mažiau jaudinanti akimirka, negu pirmieji...

Knygų mugės lankytojų stilius: ką skaito, taip ir atrodo (47)

Prasidėjusi 19-oji Vilniaus knygų mugė „Litexpo“ parodų rūmuose pritraukė ne tik knygas...

7 dalykai, kurių negalima daryti prieš miegą (6)

Miegas mums yra neįtikėtinai svarbus. Mes stengiamės išsimiegoti, išlaikyti subalansuotą miego...

Eurolygoje – įspūdingi Vesely dėjimai per Kuzminską ir CSKA paslauga „Žalgiriui“ (24)

Eurolygos čempionų titulą ginantis Stambulo „Fenerbahce“ (16-7) 23-o turo rungtynėse...