aA
Spaudoje nuolat mirga pasisakymai, kad vadovus labai paprasta atleisti. Ši tema tapo ypač aktuali pastaruoju metu, kai suaktyvėjo pasaulinių korporacijų vadovų kaita, o nuo jų neatsilieka ir Lietuvos įmonės.
<span style="color: #0080ff;">Teisininko komentaras.</span> Bendrovės vadovo atleidimas – ar tai tikrai taip paprasta?
© Shutterstock

Tiesa, kad vadovo atleidimas yra reglamentuotas taip, kad bendrovės akcininkai (tiesiogiai ar per kitus kompetentingus organus) turėtų galimybę efektyviai ginti savo interesus ir kilus poreikiui galėtų nedelsdami atriboti vadovą nuo įmonės ir jos turto. Tai visiškai suprantama, kadangi vadovas yra bendrovės atstovas, galintis priimti tam tikrus greitus ir nepalankius sprendimus dėl įmonės turto ir nedelsdamas juos įgyvendinti.

Visgi nereikėtų pamiršti, kad vadovo statusas yra dualistinis. Viena vertus, vadovas turėtų būti vertinamas kaip įmonės patikėtinis ir įgaliotas atstovas, kurį su įmone sieja pasitikėjimu grįsti pavedimo teisiniai santykiai. Iš kitos pusės, jis yra darbuotojas. Taip ne kartą pasisakyta teismų praktikoje, todėl turėtų būti atsižvelgta ir priimant sprendimus dėl vadovo atšaukimo ir jo darbo sutarties nutraukimo.

Jeigu nebelieka pasitikėjimo vadovu, kompetentingas bendrovės organas turi teisę bet kuriuo metu atšaukti bendrovės vadovą iš pareigų. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra pažymėjęs, kad vadovo atšaukimas yra juridinę reikšmę turintis faktas, kuris sudaro pagrindą darbo sutarčiai pasibaigti. Tai yra savarankiškas darbo sutarties pasibaigimo pagrindas ir jokio papildomo pagrindo ieškoti nereikia. Dar daugiau, papildomo darbo sutarties nutraukimo pagrindo (ne atšaukimo) nurodymas yra netgi perteklinis ir gali apsunkinti atleidimą bei ginčų nagrinėjimą.

Kita vertus, yra tam tikrų aplinkybių, kai vadovo darbo sutarties nutraukimas nebeatrodo toks paprastas. Viena iš jų – išeitinės išmokos klausimas. Darbo kodekso 104 straipsnio 2 dalyje numatyta, jog ji turi būti išmokama esant trims sąlygoms:

1) darbo santykiai truko ilgiau kaip dvejus metus;

2) vadovas atšaukiamas prieš darbo sutarties termino pabaigą;

3) atšaukimą lėmė ne vadovo kalti veiksmai, o kitos priežastys.

Darbo kodekso 69 straipsnio 4 dalis, kuri taip pat taikoma vadovui, numato iš esmės tas pačias sąlygas išeitinės išmokos mokėjimui:

1) darbo santykiai truko ilgiau kaip dvejus metus;

2) terminuota darbo sutartis pasibaigė suėjus terminui;

3) sutarties nutraukimo pagrindas yra jos termino pasibaigimas, o ne vadovo kaltė ar kitos priežastys. Pastaruoju atveju skiriasi tik nutraukimo pagrindas – vietoje vadovo atšaukimo prieš terminą taikomas sutarties pasibaigimas suėjus terminui.

Šioje vietoje esminis klausimas kyla dėl darbo sutarties rūšies.

Darbo kodekso nuostatų analizė leidžia daryti išvadą, kad vadovo vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka priklauso vadovui tik tuo atveju, kai sutartis yra terminuota, kadangi kalbama apie atšaukimą prieš darbo sutarties termino pabaigą. Tokia pati išvada patvirtinama ir p. Tomo Davulio Darbo kodekso komentare, publikuotame 2018 m. (p. 324). Tuo tarpu Valstybinės darbo inspekcijos (toliau – VDI) pozicija kiek kitokia. VDI Informavimo ir konsultavimo specialistų nuomone, išeitinė išmoka turėtų būti mokama nepriklausomai nuo darbo sutarties rūšies.

Dar daugiau, VDI šiuo atveju taip pat atkreipia dėmesį į bendrovės vadovo dualistinį teisinį statusą. Remdamasi teismų praktika, ji akcentuoja, kad įmonės valdymo organo teisė atšaukti vadovą yra absoliutaus pobūdžio ir tam nereikia turėti vadovo darbo kokybės vertinimo ar kitų pagrindų. Visgi tai nepaneigia bendrovės vadovo teisės į socialines garantijas.

Pavyzdžiui, VDI nurodo, jog kompetentingas organas turi teisę atšaukti bendrovės vadovą iš pareigų pagal Akcinių bendrovių įstatymo 37 straipsnio 3 dalį net ir vaiko priežiūros ar kitų atostogų metu, tačiau jeigu atšaukimo dieną vadovas naudojasi jam suteiktomis tikslinėmis vaiko priežiūros atostogomis, darbo santykių pasibaigimo diena turi būti nukeliama iki šių atostogų pabaigos. VDI teigia, jog draudimas atleisti iš darbo darbuotoją jam suteiktų tikslinių atostogų metu savo prigimtimi yra socialinė garantija.

Apibendrinant, norėtųsi pažymėti, jog parenkant vadovo darbo sutarties rūšį, svarbu apsvarstyti terminuotos darbo sutarties privalumus ir trūkumus. Manytina, kad terminuota darbo sutartis su bendrovės vadovu sukelia neigiamų pasekmių bendrovėms, o pridėtinės vertės nesukuria. Sudarius terminuotą darbo sutartį su bendrovės vadovu, jam pabrėžiamas pažeidžiamesnis socialinis statusas, tačiau esmės tai nekeičia – vadovas gali būti atšaukiamas bet kuriuo metu ir be jokio įspėjimo, tačiau prisideda papildomas pagrindas išeitinės išmokos gavimui; be to, bendrovė turi mokėti didesnius mokesčius negu neterminuotos darbo sutarties atveju.

Iš kitos pusės, kiekvienu atveju turi būti atsižvelgiama ir į tai, kad bendrovės vadovas yra ne tik bendrovės atstovas, veikiantis pasitikėjimo pagrindu, tačiau tuo pačiu metu ir darbuotojas, kuriam taikomos socialinės garantijos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Sinkevičius įvertino taršos skandalus ir nurodė, kur Lietuvai labiausiai reikia pasitempti (2)

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos komisaras Virginijus Sinkevičius ,...

JAV patvirtino, kad Afganistane sudužo jų žvalgybinis lėktuvas Talibanas teigia numušęs lėktuvą (298)

JAV kariuomenė patvirtino, kad Afganistane sudužęs lėktuvas priklausė jų pajėgoms. Šią...

Skvernelis gavo atsakymą dėl pavadinimo „Tėvynės labui“ patentavimo: toks ir buvo tikslas (50)

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad Valstybinis patentų biuras atsisakė registruoti...

Pasikeitęs klimatas nepraeina be pasekmių: Lietuvoje nebedygsta kai kurios sėklos (33)

Po sausų metų naujam sezonui ruošiant sėklas paaiškėjo, kad pupų sėklų daigumas mažesnis nei...

Į „valstiečių“ frakciją ir partiją beldžiasi naujas narys: prašymas jau parašytas (57)

Pastarąją savaitę Virgilijui Poderui palikus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS...

Lietuva ruošiasi blogiausiam scenarijui: dėl koronaviruso grėsmės imasi papildomų priemonių papildyta (272)

Kinijoje staigiai plisti pradėjęs ir jau kitas šalis pasiekęs koronavirusas papildomų apsaugos...

Socialiniuose tinkluose naudojantis DELFI vardu paskleista melaginga žinutė apie Karoliną Meschino ir Remigijų Daškevičių

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis daugiau žinomų Lietuvos žmonių piktinasi, kad jų...

Gyventojai sulaukė laiškų: augantys atlyginimai atneš didesnes sąskaitas (264)

Panašu, kad nuo Naujųjų metų nuo 555 Eur iki 607 Eur popieriuje padidėjusi minimali alga...

Paukščių gripas artinasi: naujausias židinys – netoli Lietuvos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ), remdamasi Europos Komisijos Gyvūnų ligų...

Kai kurios agentūros praneša stabdančios keliones į Kiniją

Užsienio reikalų ministerijai (URM) rekomenduojant Lietuvos piliečiams laikinai nevykti į Kiniją,...