aA
Penktadienį, spalio 23 d. vykusiame visuotiniam Lietuvos Respublikos teisėjų asociacijos (LRTA) narių susirinkime buvo išrinkta nauja LRTA valdyba ir pirmininkas, kurie teisėjų labui dirbs artimiausius trejus metus. LRTA pirmininko poste Lietuvos apeliacinio teismo pirmininką Vytą Milių pakeitė Kauno apygardos teismo pirmininkas Albertas Milinis.
Buvęs Asociacijos pirmininkas Vytas Milius, naujasis Asociacijos pirmininkas Albertas Milinis. LRTA nuotr.
Buvęs Asociacijos pirmininkas Vytas Milius, naujasis Asociacijos pirmininkas Albertas Milinis. LRTA nuotr.

Asociacija praneša, kad naujojoje valdyboje taip pat dirbs Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo teisėjas V. Valančius, Vilniaus m. 2 apylinkės teismo pirmininkė D. Kazlauskienė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai T. Šeškauskas ir A. Norkūnas, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas L. Žukauskas, Zarasų rajono apylinkės teismo pirmininkė N. Stepanavičienė, Kaišiadorių raj. apylinkės teismo pirmininkas G. Kaulakis, Šakių rajono apylinkės teismas teismo pirmininkas A. Rauktys, Klaipėdos apygardos teismo teisėjas R. Preikšaitis, Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas D. Kurpavičius, Raseinių rajono apylinkės teismo pirmininkė V. Micevičienė, Šiaulių apygardos teismo teisėjas V. Mylė, Panevėžio apygardos administracinio teismo pirmininkas R. Gadliauskas, Utenos rajono apylinkės teismo pirmininkė L. Dumskienė.

Visuotinio susirinkimo metu taip pat buvo pakeisti asociacijos įstatai: nuo šiol Asociacijos pirmininkas vietoj vieno turės du pavaduotojus, o buvę Asociacijos pirmininkai tampa Garbės pirmininkais ir nuo šiol dalyvaus Asociacijos valdybos veikloje patariamojo balso teisėmis.

Buvęs Asociacijos pirmininkas Vytas Milius, naujasis Asociacijos pirmininkas Albertas Milinis. LRTA nuotr.
Buvęs Asociacijos pirmininkas Vytas Milius, naujasis Asociacijos pirmininkas Albertas Milinis. LRTA nuotr.

Pranešama, kad atsiskaitydamas už nuveiktus darbus, buvęs Asociacijos pirmininkas negailėjo kritikos ir teismams bei teisėjams, ir politikams, kurie, anot jo, ilgus metus delsė spręsti teisėjams svarbius klausimus. V. Milius tuo pačiu pabrėžė, kad tik veikdami kartu teisėjai sugebės tinkamai ginti savo interesus.

Visuotinį Asociacijos susirinkimą pasveikino ir prezidentės patarėja Solveiga Cirtautienė, perskaičiusi prezidentės kreipimąsi į teisėjus, kuriame išreiškiama parama visiems garbingiems, kompetentingiems ir sąžiningai dirbantiems teisėjų bendruomenės nariams. Netrūko ir kitų pasisakymų – savo mintis apie padėti teismuose ir teismų bendruomenėje, reikalingas pertvarkas dėstė Teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius, Apylinkių teismų teisėjų sąjungos pirmininkas Vytautas Krikščiūnas, Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė ir kt.

Renginio metu teisėjams ir renginio svečiams buvo pristatyta Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjo Alfredo Vilbiko knyga „Teismai ir teisėjai Lietuvoje (1918 – 2008)“. Leidinys bus pristatytas ir Šiaulių auditorijai – tai įvyks spalio 27 d. Šiaulių apygardos teismo 5 salėje (renginio pradžia – 16.00 val.). Pirmą kartą tokiame leidinyje surašytos per visą 90 metų laikotarpį dirbusių Lietuvos teisėjų pavardės ir teismų pavadinimai. Tai neįkainojama medžiaga tiems, kurie pasirinko teisininko profesiją, o taip pat ir plačiajai auditorijai. Kaip teigia knygos autorius, šio leidinio tikslas – supažindinti visuomenę su trumpa 1918–2008 metų teismų istorija Lietuvoje, užfiksuoti teismų struktūras ir teismuose dirbusių teisėjų kaitą keičiantis politinėms santvarkoms. A. Vilbiko knyga „Teismai ir teisėjai Lietuvoje (1918 – 2008)“ – jau trečiasis autoriaus leidinys apie teismus. Anksčiau teisėjas išleido „Šiaulių apygardos teismų istoriją ( 1915 – 1945 ir 1990 – 2004 )“ ir „Šiaulių apygardos teismų istoriją (1915 – 1945 ir 1990 – 2006).“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Navalno grįžimas į Rusiją – rizikingas sprendimas: kodėl iš tiesų tyli Putinas (85)

Sekmadienį vakare nunuodyti bandytas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas iš Vokietijos...

Armonaitė apie pagalbą verslui: paraiškas bus galima pildyti nuo trečiadienio piktnaudžiaujantiems gali tekti grąžinti subsidiją (53)

Pirmajam pagalbos verslui paketui paraiškas verslas teikti galės nuo trečiadienio, – pirmadienį...

Paskubomis surengtas Navalno teismas, advokatei pranešta likus kelioms minutėms iki jo pradžios Navalnas: tai pasityčiojimas (463)

Aleksejaus Navalno teismas vyksta pačiame Chimkų policijos poskyryje, kur ir atvežė oro uoste...

Politologas: Nausėdos ir Šimonytės Vyriausybės santykiai yra keisti (309)

Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Virgis Valentinavičius , vertindamas...

COVID-19 pasiglemžė medikės iš Panevėžio gyvybę (209)

COVID-19 pasiglemžė dar vienos Respublikinės Panevėžio ligoninės slaugytojos gyvybę. Kaip...

Po internete išplitusio vaizdo įrašo, kuriame pareigūnų uniformas vilkintys asmenys dainuoja apie „kasiakus“ – policijos atstovo atsakas papildyta 13.50 val. (15)

Socialiniuose tinkluose ėmus plisti vaizdo įrašui, kuriame matyti, jog automobiliu važiuojantys ir...

Libertas Klimka tiksliai išprognozavo, kokia bus žiema: jau matyti, kokio laukti kovo (26)

Pačioje rudens pabaigoje apie būsimą žiemą kalbintas etnologas, profesorius, gamtos mokslų...

Tomas Sakalauskas | D+

Jubiliejų švenčiantis Vidas Mačiulis: apie Sabo bučinį, intrigas su krepšinio žvaigždėmis ir Šaro filmą

„Aš dar vaikystėje žinojau, kad suaugęs tapsiu žurnalistu: šeštoje klasėje į šampano...

Kėdainiuose turgui užvėrus vartus, prekybininkai įsikūrė šalia jų: tai – mūsų pragyvenimo šaltinis

Įvedus karantino apribojimus Kėdainių mieste vartus užvėrė ne tik centrinė Kėdainių miesto...

Rusija sureagavo į Vakarų kritiką dėl Navalno Navalnui vis dar neleidžiama susitikti su savo advokate (341)

Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas pirmadienį tebelaikomas Maskvos policijoje po...