Vieną turtingiausių Lietuvos žmonių, vieną iš „VP grupės" akcininkų Igną Staškevičių, įtariama, sekęs Darius Šulskis turės toliau dėvėti apykoję.
Ignas Staškevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį galutinai nusprendė, kad sausio 31 dieną priimta Vilniaus apygardos teismo nutartis, kuria trims mėnesiams pratęstas intensyvios priežiūros terminas, yra pagrįsta.

D. Šulskis skundėsi, kad apykojė ne tik trukdo jam judėti, bet ir žaloja jo sveikatą, dėl čiurnos patinimo jis buvo kreipęsis į medikus.

Pasak kaltinamojo, apykojė dažnai be jokio pagrindo pradeda fiksuoti, kad jis yra išvykęs arba šį įtaisą nusiėmė. Apie apykojės gedimus kaltinamasis informavo Vilniaus apskrities policiją, tačiau, pasak jo, jokių veiksmingų priemonių nesiimta.

Kaltinamojo teigimu, dėl intensyvios priežiūros įrenginių nuolatinių gedimų jis ir jo šeimos nariai patiria stresą, baimės jausmą, todėl tokia kardomoji priemonė pažeidžia jo ir jo šeimos narių teises. D. Šulskis norėjo, kad jam būtų skirtas 30 tūkst. eurų užstatas, kuris jau yra įmokėtas.

Tačiau Apeliacinis teismas atkreipė dėmesį, kad kaltinamasis nedirba, darbo biržoje neregistruotas ir neturi oficialaus bei legalaus pajamų šaltinio, gyvena nuomojamame bute, todėl jo socialiniai ir ekonominiai ryšiai nėra pakankamai tvirti, o šioje baudžiamojoje byloje taip pat kaltinama ir jo sutuoktinė Patricija Šulskienė.

„Atsižvelgiant į aptartas aplinkybes darytina išvada, kad apygardos teismas pagrįstai sprendė, jog kaltinamasis gali bėgti (slėptis) nuo teismo“, – paskelbė Apeliacinis teismas.

Teismas nutartyje pažymėjo, kad D. Šulskis įtariamas gana ilgą laiką sekęs nukentėjusįjį I. Staškevičių, stebėjęs jį ir klausęsis jo pokalbių, o „netaikant kardomosios priemonės – intensyvios priežiūros, kaltinamasis gali bandyti daryti analogiškas nusikalstamas veikas, o teisėsaugos institucijos neturės galimybės kontroliuoti ar kaltinamasis neturi kokių nors neteisėtų kontaktų su nukentėjusiuoju“.

Vilniaus apygardos teismui yra perduota byla dėl I. Staškevičiaus sekimo ir neteisėtos informacijos apie jį rinkimo.

Nukentėjusysis sako, kad sutuoktinius Šulskius neteisėtai rinkti informaciją apie jį įkvėpė buvusio „VP grupės“ akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus veiksmai.

„Visų pirma tai verslo klausimai ir, aš manau, turėjo reikšmės ir pasitraukiančių iš mūsų grupės akcininkų veiksmai. Yra ir byloje duomenų. Aš manau, kad bent jau šie kaltinamieji yra įkvėpti Mindaugo Marcinkevičiaus veiksmų. Man buvo grasinama, kad bus perduota informacija būtent konkurentams, oponentams. Tai sudėtingi dalykai“, – žurnalistams teisme yra sakęs I. Staškevičius.

Iki 10 proc. akcijų įvairiose VP grupės įmonėse turinčio M. Marcinkevičiaus konfliktas su pagrindiniu grupės akcininku Nerijumi Numavičiumi tęsiasi jau daugiau kaip dvejus metus. M. Marcinkevičius kitus akcininkus kaltino vengimu mokėtis mokesčius, o VP grupės atstovai savo ruožtu sakė, kad M. Marcinkevičius jam naudingomis sąlygomis siekia agresyviai pasitraukti iš grupės. Verslininkai ir jų kontroliuojamos įmonės santykius aiškinasi skirtinguose teismuose.

I. Staškevičius sako, kad dėl sutuoktinių Šulskių veiklos patyrė prievartą, jautė baimę dėl savo šeimos saugumo.

„Aš kreipiausi į teisėsaugą būtent siekdamas civilizuotai ir įstatymų nustatyta tvarka išspręsti savo asmeninius sunkumus kilusius dėl piktavalių veiklos. Aš patyriau nusikaltimą, patyriau prievartą, ir dabar tenka tai pripažinti, bet tuo metu buvau ilgai ir slapta sekamas. Ne tik aš, bet ir mano šeimos nariai. Įvairiose vietose. Filmuojamas, fotografuojamas, įrašinėjami mano pokalbiai. Buvo grasinama paviešinti asmeninę informaciją. Jaučiau grėsmę sau ir savo šeimos saugumui", – teigė jis.

Verslininkas sakė, kad jam teko dirbti su abiem sutuoktiniais ir tarp jų yra buvę konfliktų.

„Anksčiau jie buvo mūsų grupės įmonių darbuotojai. Vyras buvo vairuotojas ir transporto vadybininkas, o moteris buvo komercijos vadybininkė vaistinių tinkle. Teko dirbti kartu. (...) Taip, buvo tie konfliktai sudėtingi. Jie gal pasakotų kitaip. Aš buvau sulaukęs priekaištų, kad per mažai rūpinuosi jų gerove, kad jie atiduoda daugiau man negu aš jiems. Manęs buvo prašoma paskolinti pinigų, aš atsisakiau", – tvirtino I. Staškevičius.

Bylos duomenimis, iš I. Staškevičiaus buvo reikalaujama 1,5 mln. eurų. Dalį pinigų verslininkas sumokėjo – 312 tūkst. eurų buvo įforminti kaip dovana pas notarą.

I. Šulskį policija sulaikė 2017 metų vasarį.

I. Staškevičius yra vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių „VP grupė“ smulkusis akcininkas – jam priklauso maždaug po 2 proc. įvairių grupės įmonių akcijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prabilo dukrą Gražuliui pagimdžiusi palangiškė: visas meilumas dingo man pastojus (16)

„Kai buvau penktą mėnesį nėščia, jis atėjo pas mane į darbą ir padėjo tris tūkstančius,...

Gražiausias Lietuvos kaimas, kuriame liko vos 6 gyventojai: sodybos kaina čia siekia 200 tūkst. (74)

Gražiausiu Lietuvos kaimu išrinkti Grabijolai – mažas, miškuose pasislėpęs kaimelis tarp...

Jei Seimas nepersigalvos, kitais metais parduotuvės sekmadieniais ir per šventes nedirbs papildyta (115)

Paskutiniais mėnesio sekmadieniais ir švenčių dienomis parduotuvės nedirbs – tai numato...

Ugniagesiai perspėja ruoštis: smarkiai lis, numatoma perkūnija ir škvalas (70)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos apsaugos ministerijos išplatino perspėjimą, kad...

Pompeo juokelis Kim Jong Unui: nebūčiau prieš tave nugalabyti (8)

Paviešintos gana intriguojančio detalės apie tai, kas buvo pasakyta per pirmąjį JAV valstybės...

Padėtis tragiška: liepsnos kėsinosi į Kuršių neriją (7)

Užsitęsusi sausra kelia didelį nerimą – vieną po kito gaisrai niokoja šalies miškus . Vos...

Krizė Vokietijoje: pildosi perspėjimai dėl pasekmių visai Europai (167)

Nutiko tai, dėl ko dar 2015 metais, svetingumo kultūros apogėjuje, būgštavo žymus vokiečių...

Netikėtas gyvenimo posūkis paskatino imtis veiklos, kurios pinigais neįkainosi

Tolerancija, visų socialinių grupių gerovė – tokie įprasti ir nedaug atskleidžiantys žodžiai...

Gyvai / Svarbiausios Peru rungtynės ir antrosios pergalės siekiantys prancūzai 0:1 (3)

Ketvirtadienį vakare C grupėje išgyvenimo rungtynes žaidžia Peru rinktinė, kuriai nesėkmė...

Gražulis neneigia vaiko mamai siūlęs darytis abortą (756)

Seimo narys Petras Gražulis su palangiške Birute Navickaite susilaukė vaiko, tokia žinia...