aA
Prienų rajono savivaldybės administracijai gali tekti ir vėl plačiai atverti piniginę bei iš mokesčių mokėtojų pinigų atlyginti nuostolius. Juos dėl neteisėto savivaldybės administracijos sprendimo Laisvės aikštės fontano įrengimo viešųjų pirkimų procese patyrė įmonė „Poolservice.LT“.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasak šiai įmonei atstovaujančio Advokatų profesinės bendrijos „Constitus“ advokato Juliaus Sakalausko, šį kartą Kauno apygardos teismas spręs dėl nuostolių atlyginimo dydžio. „Visų sąlygų savivaldybės administracijos civilinei atsakomybei kilti egzistavimas yra akivaizdus. Ginčas šioje byloje iš esmės bus tik dėl patirtos žalos atlyginimo dydžio“, – pažymi J. Sakalauskas.

Teismui priteisus žalos atlyginimą iš savivaldybės administracijos, ši regreso tvarka turėtų reikalauti žalos atlyginimo iš neteisėtus sprendimus priėmusių valstybės tarnautojų.

Ankstesnėje byloje Prienų rajono savivaldybės administracijai Kauno apygardos teismas buvo paskyręs 2900 Eur baudą. Tuomet teismas visa apimtimi patenkino ieškovo „Poolservice.LT“ ieškinį bei pripažino neteisėtais Prienų rajono savivaldybės administracijos sprendimus dėl pasiūlymų eilės nustatymo ir sutarties sudarymo su nepagrįstai viešojo pirkimo nugalėtoja paskelbta kita įmonė.

Advokatų profesinės bendrijos „Constitus“ advokato J. Sakalausko nuomone, teismų praktikoje atvejai, kai teismas viešųjų pirkimų bylose savo iniciatyva už pažeidimus skiria baudą perkančiajai organizacijai, nėra tokie dažni.

„Baudos skyrimas tik patvirtina, jog Prienų rajono savivaldybės administracijos padaryti pažeidimai, vykdant viešojo pirkimo procedūras, šiurkščiai pažeidžia galiojantį teisinį reguliavimą. Teismui konstatavus Prienų rajono savivaldybės administracijos veiksmų neteisėtumą, jai taip pat kyla pareiga atlyginti „Poolservice.LT“ patirtus nuostolius – negautas pajamas, kurias tiekėjas būtų gavęs, jeigu viešojo pirkimo sutartis būtų sudaryta su juo“ – pabrėžia advokatas.

Kauno apygardos teismo priimtame sprendime pažymima, jog perkančiajai organizacijai nustatyta imperatyvi pareiga užtikrinti, kad vykdant pirkimą būtų laikomasi lygiateisiškumo, nediskriminavimo, abipusio pripažinimo, proporcingumo ir skaidrumo principų.

„Preciziškas tiekėjų pasiūlymų atitikties pirkimo dokumentuose nustatytiems reikalavimams vertinimas, svarbus ne tik dėl to, kad atmetant pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų neatitinkančius pasiūlymus užtikrinama, kad perkančioji organizacija neįsigys jos poreikių neatitinkančių prekių, paslaugų ar darbų, bet kartu užtikrinamas aukščiau nurodytų principų laikymasis pirkimo procedūros metu“, – teigiama įsiteisėjusiame teismo sprendime.

Ankstesnę bylą išnagrinėjęs teismas įsiteisėjusiu teismo sprendimu konstatavo, jog Prienų rajono savivaldybė preciziškai nevertino pateiktų nugalėtojo dokumentų ir nesiėmė priemonių įsitikinti tiekėjų atitikimu savo pačios nustatytiems kvalifikaciniams reikalavimams, ir nesant tam pakankamo pagrindo nusprendė, jog kita dalyvausi įmonė atitinka reikalavimus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.2857

Top naujienos

Meilutytė skelbia karjeros pabaigą: ačiū visiems, esu pasiruošusi pradėti naują gyvenimo etapą Meilutytės komentaras (322)

Viena geriausių visų laikų Lietuvos plaukikių, Londono olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos...

Policija išaiškino 22 asmenų ginkluotą susivienijimą: vertėsi kontrabanda, įtariami Bugavičiaus nužudymu (62)

Trečiadienį spaudos konferencijos metu Lietuvos policija paskelbė, kad bendradarbiaujant su...

„Valstiečiai“ laukia atvykstant Nausėdos: Karbauskį nuvylė Šimonytė pildoma

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos frakcija Seime laukia atvykstant kandidato į prezidentus...

Teisėjų korupcijos skandalas smogė kaip reikiant: dabar jau retas išdrįstų siūlyti kyšį (233)

Prieš tris mėnesius visą Lietuvą sudrebinęs dar neregėtas teisėjų korupcijos skandalas, kai...

Vasarą pradės nemokamai dalinti tūkstančius Šeimos kortelių: aiškėja, kas ir kada jas gaus (140)

Vasarą turėtų būti pradėta dalinti tūkstančiai Šeimos kortelių, kurios leis pasinaudoti tam...

Pranckietis įvardijo, koks rezultatas EP rinkimuose reikštų „valstiečių“ pralaimėjimą (57)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad džiaugiasi praėjusią savaitę Lietuvos...

„The Times“ po Zelenskio inauguracijos: paskutinis juoksis Putinas? (84)

Gegužės 20 dieną profesionalus komikas Volodymyras Zelenskis davė priesaiką ir oficialiai tapo...

Patarė, kaip sutaupyti laiko oro uoste, kad nepavėluotumėte į skrydį

Kelionės oro transportu yra neatsiejamos nuo privalomų oro uosto procedūrų: patikros, bagažo...

Kasdieniai rūbai, kurie gali sukelti rimtų sveikatos problemų

George’as Bernardas Shaw kartą pasakė: „Mada yra ne daugiau nei sukelta epidemija“. Tačiau...

Gyvai / DELFI TV gyvai: Lietuvos šokėjų triumfas po 12 metų – kiek tai kainavo?

Prieš daugiau nei savaitę Lietuvos šokėjų pora Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė pirmą...